Glosy

Kim Čong-il žije? Kdepak! Neuvěřitelný dvojník a taky Kim!

 

17. prosince 2011 zemřel vůdce KLDR, „vodnář“ Kim Čong-il. Severní Korea naříkala, komunisté celého světa posílali své smuteční kondolence. Lidé se bili v prsa, vyškrábávali si slzy a prach z očí, místy to vypadalo, že zešílí. Ale kdyby Severní Korea otevřela hranice s Jižní, nejeden Seveřan by nejspíš dostal infarkt.

Myslíte si, že se díváte na fotografie pravého Kim Čong-ila, jak se vznešeně a hrdě prochází po jihokorejských ulicích? Středem pozornosti ve vitrínách plných suvenýrů a s nezaměnitelnými vůdcovskými gesty? Omyl! Tento muž se jmenuje Kim Jang-Šik. Je mu o 9 let méně než Kimovi ze Severní Koreje. Ale podoba je skutečně neuvěřitelná! Přinejmenším by mohl dělat jeho mladšího bratra, ale myslím, že by ani o roli dvojníka neměl nouzi. Podle čínského média chinabuzz.net byl však Jihokorejci často proklínaný za svou podobu. Nicméně jak chinabuzz.net doslova píše: „Ale on byl často Severokorejci proklínaný, protože vypadal jako král Čong-il a hrál jako ve filmech roli „Milovaného vůdce“ Severní Koreje.“ Hezký je ten přesun z „Kim“ do „King“, nikoliv Kim Čong-il, nýbrž „Král Čong-il“. Anglicky se píše Kim Čong-il v přepisu Kim Jong-il. Lze tedy ten nepatrný překlep brát o chinabuzz.net jako úmyslný? Mno, nechme prostor pro diskuzi.

O vášni severokorejského vůdce k filmu bylo řečeno mnohé. Nicméně troška navíc – podle listverse.com Kim Čong-il natolik miloval film, že prý unesl jednoho jihokorejského režiséra, Shin Sang-ok, poslal ho do vězení a řekl, že ho propustí pod podmínkou, když natočí film Pulgasari. Jednalo se o takovou komunistickou Godzillu. Shin Sang-okovi se však se svou manželkou podařilo uprchnout.

Kim Jang-Šik je prý podle čínských médií smutný. Pochopitelně, se smrtí severokorejského vůdce mu možná brzy rapidně klesne sláva. Na vůdce se „může“ časem zapomenout a z jeho mladší kopie již nebude možné těžit. Zůstane mu již jen stejné první jméno – Kim.

 

Share

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy