Glosy

Zmrzačená těla albínů na prodej pro čarodějnické rituály

Dokumentární pořady a články v novinách o albínech a jejich diskriminaci na africkém kontinentě jste již jistě viděli a četli několikrát. Jejich situace se však v oblasti Tanzanie za posledních pár let dramaticky zhoršila.

Albinismus je nenakažlivá geneticky dědičná porucha, která postihuje asi jednoho člověka z 20 000 na celém světě. Tato vada si nevybírá – postihuje muže i ženy bez ohledu na etnický původ nebo geografickou polohu. Postižení se projevuje vrozenou nepřítomností melaninu, pigmentu pro vlasy, kůži a oči. Tito lidé se musí chránit před sluncem a ostrým světlem. A proto také mnoho z nich špatné vidí a jsou náchylnější na rakovinu kůže. O to tíživější situace pro jejich zdraví je právě v oblastech tropické Afriky. A to je to nejmenší, co tyto nemocné může v životě potkat.

V některých oblastech Afriky si lidé myslí, že albíni mají v sobě magickou moc, či jsou spojovány s  duchy nebo fantómy. V posledních pěti letech v Tanzanii už nejsou albíni jen na okraji společnosti. Děsí se každou minutu svého života, kdy přijde vrah. Místní obyvatelé je vraždí nebo „jen“ mrzačí, protože věří ve falešný šílený mýtus: jestliže získají část z albínova těla, mohou ji účinně použít na čarodějnické rituály.
Silné záběry z roku 2009

Nejsou to jen hloupé kruté snahy získat kousek lidské bytosti, aby byla jiná zachráněna. Z lidské hlouposti a bolesti se stal pořádný kus byznysu a překupníci nabízejí různé extrakty z albínů.

Mezinárodní organizace i vláda Tanzanie jsou rozhořčeni. Ale vymítit tento nesmysl se jim nepodařilo. Incidentů naopak stále více roste. Od roku 2008 bylo nejméně 62 albínů jen v Tanzánii zabito, u šestnácti byly po násilném napadení amputovány končetiny. U dvanácti albínů byly vyndány orgány po té, co jejich těla byla exhumována z hrobů a nehumánně rozřezána.

Záběry z charitativní organizace Albino (5. 12. 2011)

Oficiálně se registruje na pět tisíc Albínů. Asociace Albino však říká, že skutečný počet lidí s tímto postižením je vyšší než 150 000. Mnoho jich podle nich skrývají členové vlastních rodin před zohavením a vraždami.

 

 

Share

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy