Nejnovější trailery

Nová PC hra: To the Moon bude k dispozici už od řijna

Share
To the Moon
Nová PC hra To the Moon vyjde na podzim

Jednoho dne člověk pozná, že se blíží jeho konec. Zastaví se a přemítá o životě, jaký byl. Jestli vše, co chtěl zažít, zažil. Jestli ho naplnil podle svých představ. A přesto tam je v skrytu duše schované jedno přání.

superrodina-zpravodajství a kultura

Dvě, tři, třeba celý kopec přání.

Ale život nelze vrátit zpět.

Přesto – kdyby existoval nějaký způsob, jak se vrátit do své minulosti, očistit se, změnit vzpomínky? Kdyby tak někdo vlezl do mého mozku a změnil to vše podle zadání?

Tak se staví ke hře „To the Moon“ vývojář Kan Gao Freebird.

Hru podbarvuje píseň složená přímo Gao a vokály Laury Shigihary, známé z Rostliny versus Zombies na trávníku.

Trailer ke hře To the Moon právě debutoval a kolem něho proběhlo řada komentářů a významný rozhovor s vývojářem hry.

Kan Gao poskytl rozhovor pro indiegameschannel, kde vypráví, jak se dostal k tvorbě her na počítači. Před pěti lety vzniklo jeho studio, ve kterém si začal realizovat své sny. Své příběhy přenášel do formy her. „Snažím se dát větší důraz na podání příběhu a atmosféru ve Freebird hrách.“ Na rozdíl od her typu, kdy hlavním principem je postupovat do různých levelů, při nichž vznikají nějaká náhodná setkání.

Jeho tvůrčí činnost ovlivnily hry jako Memento Vivere a Nadir’s Canon.

O hře To the Moon mluví jako o scifi RPG/adventuře, kde dva lékaři procházejí vzpomínkami umírajícího muže jménem Johny, aby mu splnili jeho poslední přání. Tím je – dostat se na Měsíc. Postupují z paměti do paměti, ze současnosti hlouběji do minulosti. A tak je možné sledovat vývoj událostí chronologicky pozpátku.

Hráč sleduje akce lékařů v Johnyho hlavě. Je to svým způsobem tragikomedie – Johny prožil všechny ty zážitky a uchoval si je v paměti, protože pro něho byly významné. Ale lékaři nebývají vždy tak citliví, pro ně je to jen práce.

„Nenechte se mýlit, je to stále dramatická hra… Ale na rozdíl od mých předchozích her To the Moon je vážný příběh, který se vždycky tak vážně nebere,“ říká Gao.

Odkud Kan Gao čerpal inspiraci?

 

„Před pár lety měl můj dědeček srdeční potíže. Naštěstí se později zotavil a byl mu vložen kardiostimulátor. Ale to mě vedlo k přemýšlení o smrtelnosti a jak nakonec bude každý tím bude procházet.“ Takhle uvažuje vývojář, jemuž je kolem dvaceti let a byl konfrontován s citlivými životními pocity.  Připomíná mi to Epos o Gilgamešovi – kdy člověk žije volně a „nesmrtelně“ s každou přítomností, než pochopí pocit vlastní Konečnosti a stojí tváří tvář Umírání a Smrti, byť ne vlastní.

Přemítání o naplnění všech našich tužeb, to je hlavním motivem To the Moon. Jsou naše touhy někdy nerealizovatelné a přesto chceme zjistit, jak to je doopravdy?

„Myslím, že odpověď na tuto otázku je téměř pro všechny “ano”, do určité míry, protože jsme zvědaví lidé, a tráva je (vždy)  zelenější na druhé straně. Ale svět je velký, komplikovaný prostor, který není zcela v naší moci. Přesto držíme ve své hlavě  vlastní upravenou kopii o tom…, kde je lepší místo začít, abychom změnili, co bylo v nás?“

hra probíhá tedy tak, že doktoři proplouvají Johnyho vzpomínkami. Každá vzpomínka je blokována jistou bariérou a hráč musí získat z paměti jisté odkazy, aby mohl každou lokální bariéru rozbít a postoupit tak dál do starší paměti. Prostředky, jak získat odkazy se vždy liší. Ve hře se nacházejí i různé minihry a hádanky.

Při tvorbě hry Kan Gao dbal na to, aby z toho nakonec nevyšla buď jen fraška nebo jen melancholický příběh. Chtěl propojení obou žánrů. Pro někoho je to tedy větší zahloubání do našeho vnitřního světa, pro jiné zábavné, když se dívají na Johnyho vzpomínky.

Hra by měla být dostupná v říjnu.

„Jsem teď v bodě, že potřebuji začít vydělávat na živobytí a rád bych nedělal nic jiného, než kdybych mohl dělat tyto hry.“ Posledních pět let Kan Gao nabízel hry zdarma, To the Moon je jeho první komerční projekt. V současné době bude dostupný jen pro PC platformu. Hru bude možné zakoupit přes FreebirdGames.com , ale i za prostřednictví dalších poboček.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

 

Transformers 3: Dark of the Moon překročil miliardů v ziscích!
Captain America: První Avenger – dnes startuje v českých kinech – 4. 8. 2011
Co takhle líbat se přes internet?
Očkování proti planým neštovicím zabrání doživotním jizvám
Kde všude kolem nás je jedovatá rtuť?
Kovbojové nebo Šmoulové? Kdo má větší šanci?
Máte strach pomoci zraněnému?
Amy Winehouse hrála na bicí a zpívala až do rána.
George W. Bush natočil s National Geographic dokument o 11. září
Vychovávají počítačové hry masové vrahy?
Nejodvážněší psi světa
Íránské herečky propuštěny na kauci
Jsou evropští nacionalisté víc nebezpeční než islamističtí teroristé?
Matka Amy Winehouse: „Byla to jen otázka času…“
Amy Winehouse – její peklo na Zemi
Nápravné znásilňování lesbiček v Africe, utrpení a smrt
Iránská herečka, která vystoupila ve filmu bez šátku, je držena na neznámém místě
Malá dívka s dospělým hlasem strčí mnohé hvězdy do kapsy
Má Charlie Sheen naději rozbít svou pověst ztroskotance?
Porovnali jsme za vás: Dinopark Plzeň a Dinopark Vyškov
Medvědi se chladí ledem
Maggie oslavila padesátiny

 

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy