Share

e-mail: jas.nakladatelství@seznam.cz

PhDr. Jana Semelková (*1963)

Chtěla jsem být rozhlasovou komentátorkou fotbalových a hokejových zápasů, nebo si celé dny číst. Proto jsem studovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy. Reportérkou jsem se nestala, zamilovala jsem si obor propagace a chtěla jsem se stát reklamní textařkou.

Nakonec se mi splnilo mé druhé největší přání. Od roku 1985 pracuji v různých nakladatelstvích a mám ke knížkám velmi blízko. Prošla jsem při nakladatelské práci snad všemi posty (kromě práce ve skladu): byla jsem jazyková redaktorka, redaktorka, obchodní manažerka, manažerka Klubu mladých čtenářů, obchodní ředitelka i šéfredaktorka. Po celou svou kariéru si čtu, a beru za to plat! Splnil se mi tím dětský sen. Největší koníček se stal mým zaměstnáním.

Jakými jsem prošla nakladatelstvími?

Nakladatelství Svoboda bylo první. Pak přišel Albatros a po něm Amulet, v nich jsem objevila krásu dětské knihy a začala jsem se věnovat čtenářství a jeho propagaci. V Klubu mladých čtenářů jsem konečně psala reklamní texty a vyzkoušela si besedy na školách a v knihovnách. A na konci mé zaměstnanecké cesty byly Edice České televize a nakladatelství XYZ.

Co dělám teď?

Jsem redaktorka a korektorka na volné noze, propagátorka čtenářství na besedách s dětmi, recenzentka. (Pokud si mne chcete najmout – ozvěte se na semelkova.jana@seznam.cz, nebo mi nechte zprávu na mém FB profilu.) K tomu vydávám knížky: Díky manželovi mám vlastní malé nakladatelství se zářivým jménem JaS (www.jasknihy.cz). Vydáváme pohodové knížky s pohodovými autory – práci si všichni užíváme a snad je to na knížkách vidět…

Čtení je mým zaměstnáním, ale čtu si ráda i jen tak (sic mám vždy chuť něco poupravit). Poslouchám audioknihy, beseduji se čtenáři a rozmazluji manžela Karla a synovce Vikiho. Na nic jiného mi čas nezbývá. Nejmilejším sportem je gaučink s knihou v ruce.

Tady jsem s manželem.

A se synovcem.

.

.

.

.

.

Knížka, přítel na celý život

Moji nejmilejší čtenáři.

..

.

.

.

Příspěvky Jany Semelkové

[srp srp_filter_cat_option=’5223′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’fullexcerpt‘]

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>