Knihy

Závodní kůň, který se ztratil.

Spread the love
Share

Napínavé čtení pro děti od deseti let

Na knižní trh přichází pokračování knížky Závodní kůň, který odmítá běhat, jenž nakonec vyhrál Derby a s Kájou a jejím poníkem Percym zachránili rodinu před krachem.

Pověst Vznešeného Bojovníka se rozšířila natolik, že přijela i televizní stanice BBC a natočila o něm dokument. Kája je patřičně hrdá, ale stačí jedno dopoledne, kdy je pryč v nedalekém městě, a Vznešený Bojovník je unesen. Zloději požadují výkupné jeden milion liber. Kája brzy nabyde podezření, kdo by mohli být pachatelé. V ten den, kdy tu natáčela BBC a bylo kolem spousta lidí, jí právě dva podivní chlápci pokládali velmi zvláštní otázky. A pak zmizel kůň a náklaďák a její milovaný poník ležel přiotrávený ve stáji.

Pro malé čtenáře čeká dobrodružný příběh s detektivní zápletkou, ale také s jistou dávkou humoru, často vycházející z komických situací dvou bratrů.


Předchozích pět dní se Harry a Larry pokoušeli naučit slepice seřadit se do uvítacího špalíru, ale nepodařilo se jim to. Jestliže nedokázaly zvládnout tak jednoduchý úkol, jako byl tento, jak by se mohly naučit tango? Sen Kájiných sourozenců – televizní show Když slepičí hvězdy tančí – byl najednou ten tam. Naštěstí se přes tohle zklamání rychle přenesli a teď se soustředili na čuníky Elvise a Doris, od nichž si Harry sliboval, že by se z nich (s tím správným tréninkem) mohli stát živoucí detektory kovu.

Clare Baldingová je anglickou hlasatelkou, novinářkou a autorkou. V současné době uvádí pro BBC Sport a další stanice. Ke koňům má velice blízko. Od roku 1988 do roku 1993 byla přední amatérskou žokejkou v koňských dostizích a v roce 1990 se stala šampionkou na klisně Lady Rider. Téměř celá její rodina se pohybovala kolem koní a také o těchto svých životních zkušenostech vydala monografii.

Clare Baldingová, Závodní kůň, který se ztratil. Nakladatelství Bambook, 2020.

MB

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy