Knihy

Ze zločinů nezletilých mrazí

Spread the love
Share

Každý případ vraždy vzbudí emoce, nejbližší okolí je v šoku, společnost pohoršena. Ovšem když někoho zavraždí dítě, naše mysl se vzpírá tento tragický fakt vůbec přijmout. Nutně vyvstanou otázky, proč k takovému hrůznému činu došlo a co k němu zdánlivě nevinné dítě přimělo.

Zkušený německý kriminalista a specialista na sériové vraždy Stephen Harbort ve své knize mapuje osm takových případů z různých koutů země, vražd, které byly spáchány dětmi a měly obzvlášť krutý a zarážející charakter. Šokující je rovněž věkové rozpětí vrahů od šesti do patnácti let. Harbort případy posuzuje z různé perspektivy, zejména se soustředí na rodinné zázemí a psychologické profily nezletilých vrahů a sleduje jejich chování ve vazbě i po ní.

Dokumentárním způsobem je popsán například případ šestiletého chlapce, který našel u svého strýce zbraň a zabil jí svou spolužačku, či kauza třináctiletého hocha, jenž má na svědomí životy dvou žen a stal se tak nejmladším sériovým vrahem v Německu, nebo hrůzný případ dvanáctileté dívky, která spolu se svým přítelem zabila své rodiče a bratra, protože byli proti jejich vztahu.

V knize se zabývá rovněž ožehavou problematikou, kdy už je dítě částečně či plně odpovědné za své činy a také definuje samotný pojem „dítě“, který se v oblasti kriminalistické, sociologické i právní v rámci různých zemí překvapivě liší.

Případy dětských vrahů se nevyhýbají ani České republice. Dodnes je společnost otřesena případem vraždy třináctileté Elišky, kterou ubodal o rok starší kamarád Daniel. Odpověď na otázku, jestli lze takovým a podobným zločinům vůbec zabránit a co děti k natolik hrůzným činům vede, najdeme právě v Harbortově knize Když vraždí děti.

TZ

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ze zločinů nezletilých mrazí

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy