Já, JůTuber
Knihy,  MB,  Pro rodiče

Odměňte svého domácího puberťáka – Kupte mu “JůTubera”

Spread the love
Share

ja-jutuberStát se dnes slavným je podstatně snazší, než tomu bylo dříve. A fenomén „JůTuberů“ (milí rodiče, neplést si prosím s „JůHeláky“) tomu snadno napomáhá. Sám o sobě internet, to je výzva. Je to na každém z nás, ale kdo ho nevyužije a má-li nějaké exhibicionistické předpoklady a ambice stát se slavným, pak nejspíš v tomto dravém světě 21. století neuspěje. Pochopitelně ale také internet je sám o sobě záludný. Vzhledem k tomu, že zveřejnit a prezentovat sám sebe je tak snadné, nemusí se vždy pocity uspokojení rovnocenně dostavit. Ne každý divák se totiž stejně nadchne jako tvůrce videa ze sebe samotného a kritika, ta většinou hodně bolí. Zejména u mladých lidí v tomto citlivém věku.

ja-jutuber2Nicméně ti, co se touto cestou vydali a uspěli, jsou nyní novodobými celebritami. Každá generace hledá a nalézá svou hvězdu někde jinde. Dnes se nejspíš nejvíce rodí na YouTube. Pokud tedy máte doma puberťáka, nebo dokonce i mladšího potomka, neboť tento fenomén oslovuje široký okruh dětí, určitě by ocenili pod stromečkem místo měkkého dárku rozbalit si pěkně velkou cihličku všech tří dílů Já, JůTuber, které obsahují rozhovory s oblíbenými internetovými celebritami, jejich návody, tipy, rady a triky, jak se stát úspěšným ve světě YouTube.

Knihy jsou rovněž plné fotografií (i z dob, kdy byly ještě malými caparty a možná ani YouTube neznali). Sběratelé jistě ocení i autogramy.

jutuber3

Ahoj, jsem Jůtuber a chci se s vámi seznámit

ja-jutuber3Určitě jste si někdy položili základní životní otázku – kde se vlastně JůTubeři vzali? Přišli z hvězd? Jsou to skrytí mimozemšťané, kteří se snaží studovat naši společnost? Vede je Justin Bieber? Všechno je špatně. JůTuber nevylezl z moře. Nezrodil se velkým třeskem, ani ho nestvořily tajemné korporace, které přemýšlí, jak pomocí mladých lidí ovládnout svět. JůTuber nemá šest chapadel místo rukou, nebojí se světa (minimálně většina z nich), ani se neživí kamením. JůTuber je často klasický teenager se všedními problémy, které všichni dobře znáte:

Máma neustále nechápe, proč chcete mít zamknuté dveře pokoje
Zubní kartáček je nepřítel, který otravuje dvakrát denně
Sestra/bratr jsou ti největší tupci na světě
Na těle se objevují věci, které tam nepatří a nechce se jim pryč!
Nikdo vám nevěří, že vašemu psovi skutečně chutnají vaše úkoly
Nic proti salátu, ale dejte mi víc smaženého!
Hlas si dělá, co chce, a hlavně, když jsou poblíž holky
Vůbec nechápete, jak se TO video dostalo do vašeho počítače

jutuber2

JůTuberů je na YouTube nespočet. Ale jen někteří jsou opravdu velmi úspěšní. Například videa pětadvacetiletého Švéda známého jako PewDiePie v roce 2015 na YouTube pokořila hranici deseti miliard přehrání. To se zatím nikomu dalšímu nepodařilo. A velká sledovanost neznamená jen popularitu, ale i příjmy. Vydělávat se do díky reklamám, nebo také výměnným obchodem – JůTubeři často propagují předměty různých firem, které dostávají zadarmo.

Abychom nezůstali OUT

Milí rodiče, až teda učiníte svého puberťáka šťastným a on vám přes Messenger pošle nadšené THX, nejedná se o žádnou nabídku sdílení drog, ale o zkratku anglického „díky“ (thanks). Mimochodem v knížce jich je celá řada, jak anglických, tak českých. Možná pro zajímavost by stálo za to ukázat nějaké, abyste se lépe zorientovali, jak si dneska děti dopisují:

Jj – jo jo
NN nebo EE – nene
NJN – no jo no
Z5 – zpět
O5 – opět
TTJ – tak to jo
NZ – není zač
BRB – hned jsem zpět
GN – dobrou noc
ROFL – válím se smíchy

jutuber6

jutuber5

jutuber4

jutuber1

Já, JůTuber, 1 – 3, nakladatelství COOBOO ve společnosti Albatrosmedia, a. s., 2016

Hezké svátky všem a mějme své puberťáky rádi 🙂

MB

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odměňte svého domácího puberťáka – Kupte mu “JůTubera”

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy