Orgasmické meditace Nicole Daedone
Knihy,  Renata Petříčková

Nicole Deadone: Orgasmická meditace

orgasmicka-meditace-synergie

Nejvíce mne v anotaci této knihy zaujala věta, že to, co se v ní naučíte, umožňuje muži vyjádřit ženě úctu a poskytnout jí příležitost spojit se s vlastním tělem a prožít krásné a vzrušující pocity. Musím říci, že je to čtení hluboké, zacházející do jisté terapeutické sexuální praktiky (ale jsem si jista, že si ji může každý doladit podle svého či k tomu samému dojít jinými způsoby), ale účelem je plné poznání vlastního těla a duše.

Sex je odrazem života

To je rozhodně pravda, na něm vidíte vlastně to, jak žijete. Kde jsou pozitiva, silné stránky, pojetí života, kde naopak strádáte nebo se chováte jinak – a je to obrazem či odrazem života velmi proměnlivého. Určitě ani není dobré zůstávat ve stejném obrazu po celý život. Možná jen toto pochopení naučí člověka lépe vnímat svět kolem sebe a svůj život.

Vše je obrácené směrem k ženě

Ano, ale i muži se dočkají a i pro ně je tady připraveno smyslné mlsání. Dříve se však namlsají ženy. Kniha je doslova návodem, jak učinit ženu šťastnou. Nebo návodem k udržení jejího štěstí a pohody. Protože co zasejete – to sklidíte, milí pánové…

„Ženský orgasmus ve většině případů bloudí spíš cestičkami umění než vědy. Pozorujeme-li objektivně ženský orgasmus, zjistíme, že vypadá úplně jinak než mužský a že nemusí nutně zahrnovat vyvrcholení. Co se tedy stane, když se řídíme receptem na „dobrý sex“ vyžadující (obvykle) „dvě vyvrcholení“ a tato dvě vyvrcholení nepřicházejí?

V obou uvedených případech – a v mnoha dalších, kdy pochopíme, že recept vlastně neexistuje – se ze sexu stává problém.  Jelikož jsme lidé a žijeme s potřebou „opravovat, co se rozbilo“ (víc o tomto tématu později), jsme neustále připraveni identifikovat problém. Do úmoru hledáme někoho nebo něco, na něž bychom svalili vinu. Myslíme si, že je něco špatně s námi, se vztahem, s partnerem. Umělecká podstata sexu, jeho frustrující neochota řídit se zákony mechaniky, nás staví do obtížné pozice, kdy se sami sebe ptáme, proč neprobíhá tak, jak by „měl“. Následná reakce je u každého jiná.

Muži přistupují k problému v sexu stejně, jako když se pokoušejí opravit rozbitou televizi. Podrbou se na hlavě a zamyslí se. Pokládají všetečné otázky, povrtají se v tom či onom, a ona se obrazovka nerozsvítí, buď si zoufají, nebo vyklidí pole.

Naopak ženy se obvykle snaží, aby sex – a především orgasmus – vypadal tak, jak vypadat „má“. Pokoušíme se naplňovat očekávání, která si vytváříme na základě hollywoodských filmů, článků…“

… a tady začnou ženy přemýšlet, obviňovat především sebe, hledat další návody a… pokud je vám toto povědomé, pak je právě tato kniha pro vás. Zcela rozvrací tradiční pojetí sexu a otvírá ženám nádherné dveře do nového světa!

„Orgasmickou meditaci provádíme večer, několikrát týdně. Začala jsem si všímat, že odpoledne v práci narůstá mé vzrušení, jako bych chtěla proskočit zdí. Pak mi došlo, že se to stává ve dnech, kdy mě čeká orgasmická meditace. Opravdu se ve mně něco hromadí. Bylo to pro mne příjemné zjištění.”

img_20161130_094904Knihu můžete pojmout dvěma způsoby. Buď se do toho pustíte podle pečlivě rozepsaného plánu, který Nicole Deadonová připravila, nebo se jen necháte unášet tím, co čtete jako zrcadlem svého vlastního života, jako místem pro zapouštění kořenů do světa, místem pro propojení se s lidmi a tím se sebou samotnými. Vše uvidíte jinak: život je vlastně o sdílení.

Autorka tvrdí, že sex je právě magický prostředek pro zlepšení fungování svého vnitřního i vnějšího světa, zprostředkovává otvírání nových světů a dodává energii a chuť žít.

O autorce:

Nicole Daedone je zakladatelkou komunity One Taste, která sdružuje učitele a studenty věnující se rozvoji inovativních přístupů k otázce vztahů, vedení a léčení pomocí sexuality. Hlavní oblast její práce – orgasmická meditace – jedinečným způsobem kombinuje tradici prodlouženého orgasmu s moudrostí jógy, tantry a zenbuddhismu.

Nicole pracuje v sanfranciském centru, píše, vyučuje a přednáší o vztahu jazyka a spirituality, těla a mysli. Od roku 1998 zkoumá orgasmickou meditaci a související techniky. Vyrůstala v Los Gatos v Kalifornii, nyní žije v San Francisku se svým partnerem Reesem Jonesem. Její stránky: nicoledaedone.com, onetaste.us

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2016, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Share
Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy