bakterialni-vyziva

Spojené státy a zbytek světa očekávají příchod zdravotnické revoluce. Současný přístup ke zdravotní péči spolu s drahými technologiemi a farmaceutickými přípravky je zralý na úplné překopání.

„Je na čase, aby se ve středu debaty o zdravotní péči ocitlo zdraví, nikoli nemoci.“

Lékař Hiromi Shinya přichází s knihou BAKTERIÁLNÍ VÝŽIVA, kterou bychom měli zařadit mezi moderní knihy v každé domácnosti, zabývajícími se zdravým přístupem k našemu životu. Mnoho lidí si již uvědomilo, že něco je špatně. Ačkoliv jsme ušli pořádný kus cesty, postupně zjišťujeme, že boj s mikroby nemůžeme zcela vyhrát a ani bychom o to neměli usilovat.

Naše historie je plná epidemií chorob, kvůli nimž zemřelo na miliony lidí. Morové epidemie, epidemie tyfu, tuberkulózy, černých neštovic, chřipek… Nic z toho bychom nikdo nechtěli. Ztrácet naše blízké, naše děti… Díky lékařské vědě jsme přišli na to, jak tyto epidemie eliminovat, snížit riziko nákazy a důsledků. Patří sem zlepšení hygienických podmínek, očkovací látky a antibiotika. Bohužel jsme se nezbavili těchto nemocí zcela. Stále lze například lokalizovat oblasti morových nákaz, občasné výskyty tuberkulózy a další infekční nemoci. Nelze ale upřít vynálezu antibiotik jeho téměř zázračnou moc. Ale…

epidemie-free-image-pixabay

Rezistence na antibiotika může vést v budoucnu k výskytu superbakterie, na kterou už nemusíme najít žádný lék.

Prvním antibiotikem byl penicilin, který vynalezl britský bakteriolog Alexander Fleming za pomoci látek z modré plísně. V určitém smyslu se jednalo o pokus izolovat patogenní mikrob pomocí jiného mikrobu (modré plísně). Masová produkce penicilinu vedla k rapidnímu snížení úmrtnosti následkem infekce. Zavládlo nadšení. Věřilo se, že díky rozvoji antibiotik můžeme zničit všechny známé infekční nemoci. A trvalo přibližně jedno století, než jsme se probudili: náš boj mařily nové a nové rezistentní bakterie. Vytvořil se nový druh antibiotik, a proti nim se vyvinula nová rezistentní bakterie, a znovu se vyvinul nový druh antibiotik. A začarovaný kruh se opakoval a opakuje až do dnes. Jaká je šance, že si díky antibiotikům skutečně podmaníme všechny patogeny?

Nepřispíváme tím naopak ke vzniku jakési superbakterie, proti níž už se nebudeme moci vůbec nijak bránit?

Tímto způsobem podle Hiromi Shinya nemáme možnost válku s mikroby vyhrát. Musíme se soustřediti na jiné možnosti. Jednou z nich je zaměření se i na tak zvané „prospěšné“ bakterie, které jsou v lidském těle neustále přítomny.

Užitečné mikroby

Hiromi Shinya je gastroenterolog, a proto na svět mikrobů pohlíží ze své odborné praxe. A není to od věci: imunita začíná ve střevech, v nich sídlí naše zdraví; stav bakterií ve střevech vypovídá hodně o nás samotných. Poměr střevních bakterií je přibližně 20 % prospěšných, 30% škodlivých a 50% je někde mezi. Jsou jako nerozhodní voliči. A záleží na různých okolnostech, jak budou tyto bakterie v těle fungovat.

Mikroby mohou potraviny kazit, ale také konzervovat. Využíváme je například ke kvašení. Kvašené potraviny a nápoje jsou součástí jídelníčku v snad každé kultuře na světě. Typickou prospěšnou střevní bakterií je Lactobacillus. Je to zároveň bakterie nezbytná pro kvašení jogurtu, sýra a japonské pochoutky miso (směs ze sójových bobů), sójové omáčky, nakládané okurky a octa. Přestože kvašení všech těchto potravin zajišťuje tatáž skupina laktobacilů, je velký rozdíl mezi jogurtem a sýrem vyrobených z živočišného mléka a polévkou miso či sojové omáčky, které jsou rostlinného původu. Laktobacily obsažené v octu, které se používají při přípravě kyselého zelí, produkují kyselinu mléčnou zabraňující růstu jiných mikroorganismů. Kvašení nám pomáhá potraviny nejen konzervovat, ale také zvyšovat jejich zdravotní přínos.

zelenina-a-ovoce

Dříve přežili ti nejsilnější. A naše budoucnost?

Potřebujeme posilovat naši imunitu. Jedna věc je vrozená imunita, pokud ale není posilována, těžko nepodlehne nějaké infekční nemoci. Ačkoliv to bude znít krutě, epidemie v lidské historii vlastně mimo jiné rovněž způsobily, že přežili jen ti nejsilnější.

„Míra dětské úmrtnosti na nemoci jako pravé neštovice nebo spalničky byla závratně vysoká. To bezpochyby není zcela šťastná situace, vezměme si však, že ti, kteří přežili, si proti mnoha jiným nemocem vybudovali imunitu. Ti, kteří se dožili dospělosti, byli v jistém smyslu vyvolení. Pravděpodobně byli mnohem zdravější a plnější energie než my dnes. Zatímco smrtící choroby nemilosrdně vyhladily ty nejslabší mezi námi, příroda se postarala o zrod populace odolné proti nemocem.“ 

V současné době tedy mnozí ti, kteří by v minulosti bez antibiotik a očkování zemřeli, žijí dál. Tito slabší jedinci mají děti a jejich genofond pokračuje dál. Pokud už máme tuto výsadní úžasnou možnost díky vědě žít, neměli bychom nechat naše těla úmyslně oslabovat. Máme možnost být mladí a vitální, přitom často po fyzické stránce strádáme – tloustneme, nejsme fyzicky příliš zdatní, brzy jsme unavení. Proč? V zásadě tou nejhlavnější příčinou je naše strava. Můžeme podpořit všechny „užitečné“ mikroby v našem těle: podpořit imunitu těla a procesy omlazování.

zelenina

Půda, ovoce a zelenina ztrácejí své výživové hodnoty

V zásadě to znamená jíst hodně zeleniny a ovoce. Otázka je, kolik skutečně organických živin se nachází v těchto prospěšných potravinách. Půda je roky zatěžována chemickými hnojivy a rostliny a plody, které z ní získáváme, které rovněž chemicky ošetřujeme, pak přinášejí produkty, jež na první pohled mohou vypadat téměř dokonale, ale po rozboru živin se jejich hodnota snížila.

Obsah minerálů v zemědělské půdě v různých částech světa kles o 55 – 88%. Totéž platí pro obsah minerálů v dnešní zelenině oproti té před 60 lety. Srovnávací rozbory ve všech zemích nejsou pravidlem; například Spojené státy je nedělají, nicméně Japonsko ano. Ministerstvo vzdělávání, kultury, sportu, vědy a technologie vede záznamy o živinách obsažených v dnešních zemědělských plodinách a srovnává je s údaji z minulých let. Všechny hodnoty jsou přitom zveřejňovány prostřednictvím oficiálních tabulek složení potravin. Např. železo ve špenátu, v roce 1950 bylo 13 mg na 100 g, zatímco v 2000 už jen 2 mg na 100 g. Vitamín C poklesl z 10 na 4 mg, v případě zelí se jedná o pád z 80 na 41 mg. A tak dále.

Pokud naše potraviny takto skutečně ztrácejí své živiny, je to varovná informace. Zřejmý signál nutný ke změně. Masově produkované ovoce a zelenina pomalu ztrácejí svůj účel pro lidský organismus.

Dodáváte-li střevům nebo půdě potřebnou energii, dodáte jim zároveň spoustu životní síly. Musíme pochopit, že naše potrava je „životem“ samotným. „Život“ do nás vstupuje prostřednictvím ovoce a zeleniny a teprve uvnitř se transformuje v naši vlastní životní energii. Nadměrné užívání pesticidů a chemických hnojiv snižuje objem životní energie dostupný v zelenině a ovoci, které jíme.

„Životní energie je páteří našeho zdraví.“

brokolice

Recyklace a omlazování

Občas je ale zapotřebí hodit neutrál. Spustit recyklační proces v našem těle, tak zvanou autofagii, která se aktivuje, když nejíme, hladovíme. Tak zvané rozumné hladovění vyčistí a omladí náš organismus. Pochopitelně přetrvává-li stav hladovění po delší dobu, tělo se nakonec vyčerpá a začne trávit zdravé buňky, což v konečném důsledku způsobí smrt.

„Schopnost našeho organismu recyklovat bílkoviny pomocí procesu autofagie je zázrak, který zvrátil události v náš prospěch. Když je naše tělo vystaveno hladu, dochází k úklidu přebytečného odpadu v buňkách a jeho recyklaci na nové bílkoviny, z nichž poté mitochondrie získávají energii.“

kiwi-kefir-free-image-pixabayNeustálým přejídáním se ochuzujeme o činnost omlazujících enzymů a bráníme normální funkci recyklačních zařízení našeho organismu. Žít dlouho zdravě a vitálně, je určitě snem mnoha lidí. Ti, co po tom netouží, se možná teď někde nesmyslně přejídají, aniž by si uvědomovali důsledky svého jednání.

Přirozené vitální mládí v každém věku nebo raději únava, plahočení se, nadváha, nadměrné pocení, s přibývajícím věkem konzumování mnoha léků, omezení pohyblivosti? Bakteriální výživa lékaře Hiromi Shinya čtenářům přinese řadu zajímavých a užitečných informací, které vedou k zamyšlení, jak nejlépe zacházet se svým tělem, abychom byli co nejdéle zdraví a silní. Detailně se zabývá tématem vody, zbavení odpadních látek z těla, syrovou stravou, účinkami bylinek a masáží jako detoxikačních prostředků i rakovinou a dalšími tématy. Nedílnou součástí je Shinyova dieta pro zdraví: program krásy a přirozené váhy.

Hiromi Shinya, MD, Bakteriální výživa. Vydal Dobrovský, s. r. o. v edici knihy Omega, 2016.

MB

Mohlo by vás zajímat:

Dobrodružství s obrovskou hruškou

Tajemný ostrov, ztracený starosta, piráti, drak, ale především obrovské dobrodružství. To vše najdete s dětmi v nové, taktéž obrovské, knize Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce ...
Pokračujte ve čtení

Strakaté pohádky ze šuplíku

Vodníci, princezny, ale i strašidla a chytrá zvířátka jsou hrdiny pohádek Františka Nepila. Díky veselé knížce Strakaté pohádky můžete poznat na dvě desítky nových ...
Pokračujte ve čtení

Lucie Ernestová: Miluj svůj život 2018

Zpříjemnit si celý rok krásným kalendářem, který sem tam okoření život hladkou myšlenkou, úvahou a tématem, o kterém lze bez nadsázky říci, že zůstává věčné! Vděčnost, radost, plynutí života, láska, péče o tělo – to všechno patří mezi dvanáct drobných životních témat, která vám Lucie Ernerstová nabízí k přemýšlení a působení na svou duši v průběhu roku 2018 ...
Pokračujte ve čtení

Oblékněte Ines a její kamarádky

Ines je malá španělská holka, která se moc ráda obléká do krásných šatů, poznává kulturu své země a zažívá napínavá dobrodružství. Nakladatelství PRESCO GROUP pod značkou Ella & Max uvádí celou řadu příběhů, které mohou děti s Ines a jejími kamarády prožít ...
Pokračujte ve čtení
jsem máma náhled

Jaké to je mít dvojčata? Nejvíc o tom ví Kristína Farkašová

Mám oči mokré od smíchu. I při psaní tohoto článku se mi pořád roztahují koutky úst nahoru. Dnes byl opravdu pěkný voňavě jarní den, i když podle kalendáře je stále jiné roční období. Teploměr hlásí šestnáct stupňů, popadla jsem potomka, pití, svačinu a knížku JSEM MÁMA od Kristíny Farkašové a šli jsme na hřiště. Naštěstí syn už je ve věku, kdy za ním nemusím urputně pobíhat jako bodyguard, kdyby se třeba snažil naskočit do roztočeného kolotoče, nebo se připlést jinému dítěti, sjíždějící skluzavku, popř. chtěl udělat na lávce krok do prázdného prostoru, protože v animovaných seriálech obvykle postavy ve vzduchu ještě nějakou dobu vydrží. Malé děti ještě netuší, že takto to nefunguje. Mohu si tedy v klidu sednout na lavičku a číst si a jsem jen občas vyrušována voláním: mami, hele, točím se bez držení, mami, nemám ani nohy na zemi, mami, podívej, jak jsem vysoko. A bez držení! Držet se je nejspíš pro slabochy. Pro koho byla vymyšlena zábradlí, že? Snažila jsem se číst vzorně, ale nedalo se to. Chvílí jsem se potichu potutelně usmívala, to jsem také dlouho nevydržela, protože jsem brzy vyprskávala smíchy, dokonce jsem si i s prominutím uchrochtla jako puberťák. Nadzdvihávala jsem sluneční brýle a otírala si slzy. Lidi, to je taková psina ...
Pokračujte ve čtení
přijímačky na víceletá gymnázia

Příprava na státní přijímací zkoušky na osmiletá gymnázia – český jazyk a matematika

Máte doma dítko školou povinné a plánujete přestup na víceleté gymnázium? Pak by určitě nebylo na škodu vyzkoušet si přijímačky na nečisto. Pro tuto příležitost vydalo nakladatelství Fragment publikace Příprava státní přijímací zkoušky na osmiletá gymnázia z českého jazyka a matematiky skládající se z testů, řešení a záznamových archů. Milí žáci, termín přijímacích zkoušek se blíží. Věřím, že k tomu přistupujete zodpovědně a to se odráží i ve vašich školních výsledcích, nicméně pojďme se ještě raději podívat na některé body, které by mohly pomoci k přijetí na vybrané osmileté gymnázium. Pokud nejste matematický nebo češtinářský génius, je pro úspěch u jednotlivých přijímaček důležité mít co nejvíce podstatných informací o testu. Zkuste se na ně připravit s maximální pečlivostí. Připravte si i adekvátní podmínky – dodržujte čas, pracujte v klidu a v nerušeném okolí, používejte jen povolené pomůcky (v žádném případě tablet, telefon…). CERMAT, který přijímačky pořádá, uvádí na svých webových stránkách vždy testy z loňských přijímacích zkoušek. Jde o dobrý zdroj informací. Zkuste si je také. A dva až tři měsíce před přijímačkami vystaví CERMAT na svých stránkách ilustrační testy toho, co nás letos bude čekat. Využijte nejen znalostí, ale i strategii: Přijetí ke studiu jsou do značné míry podmíněna tím, jak velkou konkurenci máte. Zjistěte si ...
Pokračujte ve čtení
Zacni spravne DFRG náhled

Město Černošice se zapojuje do projektu Začni správně! Pomůže sociálně znevýhodněným dětem se startem do života

  Osamostatnit se a vyrovnat se se všemi nástrahami života je pro mladé lidi velkou zkouškou. Pro ty sociálně znevýhodněné je to ale o velký kus obtížnější. Dospívající v Černošicích ale získávají pomocnou ruku. Město Černošice totiž podepsalo memorandum s obecně prospěšnou společností yourchance a připojilo se k jejímu projektu Začni správně!, který je určen právě těm, kteří se chystají vstoupit do samostatného dospělého života. Klienti OSPOD a OSZV v Černošicích se tak budou moci zúčastňovat setkání a konferencí pořádaných v rámci projektu Začni správně!, dětských letních táborů, setkání s partnery projektu a mnoha dalších akcí. Díky tomu se budou moci lépe připravit na samostatný život. Projekt Začni správně! umožňuje teenagerům a mladým lidem lépe se připravit na přechod do samostatného života. Projekt obecně prospěšné společnosti yourchance je určen především dětem v dětských domovech a pěstounských rodinách. Díky podpisu memoranda s městem Černošice se ale tento program stává dostupným také pro sociálně znevýhodněné děti, které jsou klienty orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) v rámci odboru sociálních a zdravotních věcí v tomto městě. To znamená, že děti a dospívající z Černošic se budou moci účastnit na společných setkáních v rámci projektu Začni správně!, a setkat se tak s komunitou lidí, kteří čelí podobným problémům jako oni sami. Kromě toho připraví yourchance pro teenagery v Černošicích ...
Pokračujte ve čtení

Rozpočti si to! již počtvrté startuje soutěž k výuce finanční gramotnosti pro děti a mládež

Čtvrtý ročník interaktivní soutěže Rozpočti si to! umožňuje žákům základních a středních škol stejně jako dětem z dětských domovů seznámit se zábavnou formou s tím, jak správně nakládat s penězi. Soutěž zařazená i do přehledu MŠMT v rámci kategorie Podpory finanční gramotnosti pomůže týmům složeným z žáků a studentů pochopit pravidla sestavování rodinného rozpočtu a význam peněz. Právě zaměření na výuku finanční gramotnosti prostřednictvím každodenních situací a úkolů z běžného života činí tuto soutěž odlišnou od běžně pořádaných. Letošní ročník odstartoval 1. ledna 2017, registrovat se je možné do 31. ledna 2017. Obecně prospěšná společnost yourchance v rámci svého projektu Finanční gramotnost do škol vyhlásila již 4. ročník zábavné interaktivní soutěže Rozpočti si to! Soutěž odstartovala první lednový den letošního roku a soutěžní týmy složené z žáků šestých až devátých tříd základních či středních škol, případně učilišť a také dětí z dětských domovů se mohou registrovat na www.rozpoctisito.cz do 31. ledna 2017. Interaktivní online hrou Rozpočti si to! provede týmy dětí a studentů Rosťa Rozpočtář. Během celkem tříkolové hry si děti vyzkouší, jak je složité sestavit rodinný rozpočet a zajistit obživu rodiny. Za každý splněný úkol v rámci jednotlivých kol budou týmy získávat zlaté mince, tzv. chechtáky. Patnáct týmů s největším počtem chechtáků se ve finálovém kole utká se třemi nejlepšími týmy ...
Pokračujte ve čtení

Karel a jeho smělý plán

Malá Kája touží zjistit, kolik  vlastně váží jeho spolužačka Matylda. A aby to dokázal, spořádá ďábelské plány, která se mu ale moc nedaří. Humorný příběh Kolik váží Matylda z pera Jiřího Holuba vychází ve druhém vydání s novými ilustracemi ...
Pokračujte ve čtení
jmelí superrodina.cz

Už jste dostali polibek pod jmelím?

Ačkoliv lidé pomalu upouštějí od různých tradic, nicméně některá připomenutí mají – zejména v tomto krásném svátečním dni – přinejmenším romantický nádech. Máte-li doma  již zavěšené jmelí, stálo by za to tuto tradici oživit. Vždyť která žena by nechtěla milý polibek? A jmelí se k tomu přímo vybízí. Co je to jmelí? Jmelí se souhrnný název pro všechny poloparazitické keříkovité rostliny. U nás známe pouze jeden druh, se kterým se v původní podobě nebo obarvené do zlata či stříbra, setkáváte často na vánočních trzích. Na světě však existuje téměř sto druhů různých jmelí a ty ještě mají několik set poddruhů. Tato rostlinka je jedovatá a při požití způsobuje velmi závažné trávicí problémy, jež se projevují bolestí břicha, průjmy a snížením tepu. Ale do kuchyně si jmelí pochopitelně nekupujeme. Jmelí parazituje na více než 200 druzích stromů a keřů. Na strom, převážně jehličnatý, se dostane semínko z trusu ptáka (poděkovat v našich podmínkách můžeme hlavně drozdu zpěvnému) a pak už se musí jen uchytit. Dříve si lidé mysleli, že jmelí je vlastně škůdce, který oslabuje a ničí stromy. A tím znehodnocuje jejich dřevo. V některých oblastech se zase přezdívá jmelí kvůli jejich hustému větvení „košťata pro čarodějnice“. Jmelí znali už i starověcí Římané. Promítlo se také v řecké ...
Pokračujte ve čtení