Spread the love


detske-knizky-do-souteze

 

V těchto dnech přichází do knihkupectví vyjma mnoha jiných hezkých knížek i tyto tři krásné dětské publikace z Albatros Media, a. s.

Jsou to PŮLNOČNÍ POHÁDKY SÁRY SAUDKOVÉ, PŘEKLEP A ŠKRALOUP autorů Tomáš Končinský a Barbora Klárová a ilustrovaný HARRY POTTER z pera Jima Kaye

Nejen proto, že se jedná vskutku o velmi povedené dětské publikace, ale hlavně proto, že chceme, aby naše děti četly, abychom my mohli číst s nimi a stejně tak se vesele vracet do dětských let a listovat a číst a užívat si knížky plné obrázků a báječných příběhů, máte možnost nyní vyhrát jednu z těchto publikací.

Půlnoční pohádky Sáry Saudkové


ty-muj-maly-pejsku
Maminka má dobrou náladu. Často se vracívá z práce utahaná, jako by uběhla maraton. To pak dosedne do křesla a hlesne, že ve škole nechává kus zdraví. Dnes si ho ale přinesla domů celé a je to znát. Říkává, že vzdělávat stádo volů je nad její síly, ale myslím, že má ta svoje zvířátka ve škole opravdu ráda. Představuji si, jak jim do sena míchá nastrouhané učebnice a encyklopedie, aby z nich vyrostla vzdělaná zvěř.

Listujte knížkouMy jsme taky její zvířátka. Často nás oslovuje „ty můj malý pejsku, ty moje kočičko, jste protivní komáři, ty můj malý konipásku, vy čuňata, řvete jako tuři, neohrnuj pusu jako sumec Hildegrón, tváříš se jako žába na prameni, drzí jste jak opičáci, vy moje myšičky zlaté…“ Maminka je naše krotitelka a snaží si nás vycvičit. Aby z nás nevyrostla zvěř, jak nám vysvětluje. Tatínkovi jde drezůra trochu hůř. Když chceme, omotáme si ho kolem prstu jako žížalu. Ale někdy ho posloucháme, aby měl radost, jak nás umí pěkně vychovávat.

harry-potter

Magické ilustrace z kouzelného pera Jima Kaye vykreslují druhý příběh Harryho Pottera.

Na stěnu mezi dvěma okny někdo načmáral stopu vysoká písmena, která pableskovala v záři planoucích pochodní.
TAJEMNÁ KOMNATA JE ZNOVU OTEVŘENA.
NEPŘÁTELÉ DĚDICE, MĚJTE SE NA POZORU!

Když se v Zobí uličce objeví umolousaný domácí skřítek Dobby a naléhá, aby se Harry Potter za žádnou cenu nevracel do Bradavic, pojme Harry podezření, že by za tím mohl být jeho úhlavní nepřítel Draco Malfoy. Naštěstí alespoň nemusítrávit léto u strašlivých Dursleových – Ron Weasley ho vysvobodí a létajícím autem ho odveze do Doupěte. Život u Weaslových je plný magických rozptýlení, a tak Harry brzy pustí Dobbyho varování z hlavy.harry

Jenže zlověstná zpráva načmárané v temné chodbě mu připomene Dobbyho předpověď, že se stane něco zlého…

Jim Kay, držitel ceny Kate Greenawayové, i v druhém díle legendární kouzelnické série vyčaroval svět plný detailů, který potěší dlouholeté fanoušky i nové čtenáře.

Překlep a Škraloup

preklep-a-skraloupPřeklep a ŠkraloupTomáš Končinský, Barbora Klárová Věci stárnou, všimli jste si? No samozřejmě, vždyť toho si nejde nevšimnout. Stačí na chvilku nedávat pozor a z věci, která před chvíli zářila novotou, je starý, nepotřebný krám. Ale kdo za to může? Představte si, že někde mezi námi žijí drobná stvoření, která mají veškeré stárnutí na starosti. A nemyslete si, je to pěkná fuška! Překlep, jehož specialitou jsou chyby v knížkách, však jednoho dne zjistí, že lidem často pokažená nebo zestárlá věc velkou radost neudělá, a tak se vydává na dobrodružné putování k samotnému Zubu Času. Podaří se mu zastavit stárnutí? A kdo získá Křišťálový Prdlajs? A jakou roli v tom všem hraje mluvící hovnivál?

Soutěž

Napište nám do 20. 10. do půlnoci na e-mail admin@superrodina.cz odpovědi na následující úkoly

1) Vzpomenete si, jaká byla vaše nejoblíbenější dětská knížka?

2) Kterou z knížek z Albatrosmedia, a. s. byste doporučili svým dětem? Pochopitelně vyjma soutěžních.

Po skončení soutěže nakladatelství odešle třem výhercům obratem výhry (hned po naskladnění novinek). E-maily budou rozděleny na třetiny a vždy poslední z třetiny vyhrává. Pokud již nyní víte, kterou byste raději pro své dítko vyhráli, můžete to v e-mailu uvést. K Vašemu přání bude přihlédnuto.

Přejeme hodně krásných chvil s knížkami a dětmi

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]