Share

plakat-k-inscenaci-vernisazs

K oslavám nedožitých osmdesátých narozenin Václava Havla se připojuje také Městské divadlo Zlín se svým projektem Havlovský den. V rámci něj se ve středu 5. října uskuteční premiéra Havlovy hry Vernisáž v režii herce Jana Leflíka a další doprovodný program.

„Ve Vernisáži zpracovává Václav Havel podoby mezilidských vztahů, které nám jsou dnes ještě povědomější než v době jejího napsání. Také znáte ty šťastné lidi s pečlivě budovanou image, pod niž se raději ani nechcete podívat, aby vám nebylo smutno? O tom všem píše Havel s překvapivým nadhledem a humorem. Věřte, že na téhle vernisáži se nudit nebudete,“ říká dramaturgyně inscenace Kateřina Menclerová.

Premiéra Vernisáže, která bude mít celkem stylově pouze 8 repríz, se odehraje v divadelním klubu Dílna v 19.30 hodin. Diváci se mohou těšit na herce Tamaru Kotrbovou, Gustava Řezníčka a Pavla Vacka.

Havlovský den však nabídne ještě mnohem více. Již odpoledne vypukne doprovodný program: v 16 hodin mohou diváci přijít do Studia Z na scénické čtení hry Cena Václava Havla, ve Velkém sále se od 17.30 hodin budou číst Dopisy Olze, před premiérou Vernisáže v 19 hodin začne na nádvoří divadla happening a po premiéře v Dílně je plánován ve 21 hodin koncert kapely Poslední favorit.

Vstupenky na premiéru Vernisáže jsou již v prodeji za 180 Kč, všechny ostatní akce jsou v tento den zdarma.

mdz_vh80_postera2_tisk-page-001

Tisková zpráva

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]