Share

23-9-most-i-m-jirouse_r-cernik-a-m-masinova

23. 9. 2016 Plzeň_Centrum Johan, PaNaMo a Bezejmenná čajovna spojily své síly, aby celkem sedmi různými akcemi od září do prosince připomněly důležité milníky v naší novodobé historii. Chystají například čtyřiadvacetihodinové čtení z textů Václava Havla v den, kdy by oslavil 80. narozeniny, happening na Den studenstva nebo večírek, který připomene 5. výročí úmrtí I. M. Jirouse.

Projekt byl zahájen dnes, 23. září dopoledne, položením květin na mostě I. M. Jirouse. Básníkovy nedožité 72. narozeniny tak symbolicky připomněli Marcela Mašínová za spolek PaNaMo a Roman Černík jako zástupce Centra Johan. Večer se v prostorách Moving Station uskuteční čtení z textů I. M. Jirouse. „Spolu se zahájením projektu bychom také rádi vyzvali všechny, kdo mají rádi texty Václava Havla, aby se připojili k našemu čtyřiadvacetihodinovému čtení z jeho díla, které bude probíhat u Lavičky Václava Havla v Šafaříkových sadech. Dobrovolníci z řad veřejnosti tu budou od 4. října 12:00 do 5. října 12:00, což je den Havlových 80. narozenin, nepřetržitě číst jeho texty, každý vždy 30 minut,“ říká Marcela Mašínová, ředitelka spolku PaNaMo. Na čtení se zájemci musí předem zaregistrovat, informace najdou na www.johancentrum.cz.

Další akcí bude 28. října oslava vzniku samostatného československého státu. V prostorách Moving station se kromě komentovaných prohlídek, koncertu a čtení poezie odehraje také diskuse o demokracii.

9. listopadu, na výročí úmrtí I. M. Jirouse, od jehož smrti uplyne pět let, se v  Moving Station chystá na počest předního českého undergroundového básníka večírek.

Na Den studenstva 17. listopadu se uskuteční happenning na Mostě I. M. Jirouse.

Mezinárodní den lidských práv připomene 10. prosince v Moving Station multimediální projekt Broken Words, na kterém se podílejí čínský exilový spisovatel a básník Liao I-wu, plzeňský básník Ivo Hucl a umělci soustředění kolem skupiny DG 307 – skladatel a multiinstrumentalista Tomáš Vtípil, hudebník a básník Pavel Zajíček a filmařka Petra Bučková.

18. prosince, v den 5. výročí úmrtí Václava Havla, uzavře v Moving Station projekt 7x ke svobodě! derniéra kompozice Havlových aktovek Vaňku, člověče! tvůrčího seskupení Druhé nástupiště.

Vstupenky na jednotlivé akce budou postupně k dostání prostřednictvím www.plzenskavstupenka.cz a www.goout.cz.

Tisková zpráva

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]