Share

Objevujte město, v němž žijete, nebo místa, kam zavítáte. Kreslete lidi, věci i místa v pohybu. Nemusíte pořád hledět na svět hledáčkem fotoaparátu, zachyťte si vzpomínky skicováním. Nová knížka Skicujeme v ulicích, ilustrátora a novináře Thomase Thorspeckena, vás naučí tomuto krásnému umění i zábavě.

Kniha, která se stane vaším průvodce světem skicování.

Kniha, která se stane vaším průvodce světem skicování.

Kniha Skicujeme v ulicích je kompletním průvodcem technikami skicování. Ukáže, jak kreslit vše, co děje kolem. S pomocí autora Thomase Thorspeckena se naučíte najít a vytvořit nejlepší kompozici, jak zvolit barvy, sílu čáry, kde hledat přirozené a nejvhodnější barvy.

V knize najdete vše podstatné, které byste měli o technikách skicování vědět. Zjistíte, že bude potřeba naučit se i rychlosti, abyste mohli zachytit rovněž lidi, auta, kola a vůbec dění v pohybu. Nakreslit si třeba obrázek z divadelního představení nebo koncertu, kde se nesmí fotografovat, to je přeci ideální vzpomínka na krásné chvíle.

Autor představuje techniky a návody na črtech ilustrátorů, designérů a grafiků a učí tak své čtenáře, jak se dívat na své město či prostě okolí jinak, nově. Rozhodně nechce kreslit statické obrázky pustých krajinek nebo mísy s ovocem, jeho inspirací je právě pulzující město, chce zachytit jeho život, zadržet prst, nebo lépe řečeno tužku, na tepu ulice.

Thomas Thorspecken studoval animaci a ilustraci na School of Visual Arts v New Yorku a deset let pracoval pro Walt Disney Feature Animation. Jako novinář a ilustrátor pracuje na Floridě, ale skicuje po celém světě. V roce 2009 založil blog a webovou stránku Analog Artist Digital World, kam denně přidává jednu skicu z cest i každodenního života. Svým čtenářům tak pomáhá objevovat svět kolem a dokazuje, že skicování je rozhodně živým uměním.

Skicák a tužky do ruky a hurá do ulic, skicování si zamilujete!

SKICUJEME V ULICÍCH, Thomas Thorspecken
Vydala Grada, v roce 2015
www.grada.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]