Share

Ulicemi norského hlavního města Oslo obchází přízrak… Tajemný vrah, jenž ohavně a nemilosrdně vraždí. Jediným, kdo ho zřejmě může dostihnout, je drsný detektiv Harry Hole. Napínavou detektivku Přízrak, z pera výjimečného Joa Nesbøho, si nyní můžete „přečíst“ díky audioknize z nakladatelství One Hot Book.

 

Hlavní hrdina, všem známý Harry Hole, se vrací po třech letech z Hong Kongu, aby si vyhádal u svého bývalého zaměstnavatele možnost podílet se na vyšetřování podivných vražd drogově závislých. Hlavní podezřelým v celém případu je mladík, s ním Harryho pojí společná minulost. Harry však nevěří, že je vinen, a proto se pouští po stopách pravého vraha. Kola vyšetřování se roztáčejí, nebezpečí stoupá a nepříjemných překvapení přibývá. Harrymu samotnému hrozí smrtelné nebezpečí, protože se pro svou urputnost stává nepohodlným pro někoho tam nahoře… Zvládne tvrdý vyšetřovatel i tentokrát vše bez ztráty kytičky? To už se nechte překvapit. Zběsilá kola se roztáčejí a tajemný vrah se šourá ulicemi Osla.

Jo Nesbø (foto©Stian Andersen)

Devátý případ svérázného vyšetřovatele Harryho Holea, detektivní román Přízrak, byl českými milovníky norského spisovatele Joa Nesbøho již netrpělivě očekáván. Přízrak vyšel zároveň s tištěnou knihou také jako audiokniha. Výhodou poslechu audioknihy je, že při takovém „čtení“ můžete dělat prakticky cokoliv jiného. No řekněte, není skvělé ponořit se do napínavého detektivního příběhu a přitom třeba vyžehlit koš prádla, přezout vůz do zimních pneumatik nebo uvařit večeři pro celou rodinu? Díky audioknize Přízrak si přečtete skvělou detektivku a získáte navíc 14 hodin volného času – proto mě poslech audioknih tolik baví.

Interpretem románu Přízrak se opět, jako u předešlých případů, stal herec Dejvického divadla Hynek Čermák. Jeho temný, medově zastřený, a přitom přízračně naléhavý hlas dodává příběhu Joa Nesbøho další rozměr. Čermák vkládá do vyprávění přesnou dávku napětí, občasného odlehčení a špetku tajemna, že vás nenechá od audioknihy odejít, dokud ji celou neposlechnete.

Hynek Čermák (foto©One Hot Book)

Proto se pohodlně usaďte (nebo prostě dělejte to, co při poslechu audioknih děláte) a nechte se pozvat do Osla, kde právě přistává letadlo s drogově závislým pilotem – dealerem drog – a kde si Harry Hole vybaluje své věci, aby se mohl vrhnout po krvelačném přízraku.

 

PŘÍZRAK, Jo Nesbø
jako audioknihu vydalo nakl. One Hot Book, v roce 2014
www.onehotbook.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]