Spread the love

 

7. ročník festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem připravil ještě před premiérou nové inscenace Lhář lahůdku pro příznivce moderního tance. Přímo na plzeňském náměstí Republiky představí ve čtvrtek 19. června inscenaci Korekce souboru VerTeDance, která byla na České taneční platformě vyhlášena Taneční inscenací roku 2014. Vstupenky jsou už v prodeji.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo pro Plzeň získat právě představení Korekce. Režisérem inscenace je přední český divadelní režisér Jiří Havelka. Jeho inscenační přístup zajímavě propojuje svět tance se světem divadla. Na toto propojení bychom chtěli navázat v roce 2015,“ vysvětluje ředitelka Divadelního léta Marcela Mašínová. Představení Korekce se v Plzni uskuteční díky spolupráci s festivalem Tanec Praha, Divadlem Ponec a Yvonou Kreuzmannovou. „V příštím roce, kdy se Plzeň stane Evropským hlavním městem kultury, plánujeme spolupráci rozšířit na akci s názvem Taneční léto pod plzeňským nebem, která přinese dvě zcela rozdílné inscenace. Jednou z nich je již existující představení Markéty Vacovské, Lenky Dusilové & Spitfire Company & DAMÚZY: One Step Before the Fall, druhým pak autorské představení herců a tanečníků Divadelního léta pod plzeňským nebem pod vedením režisérky a choreografky Adély Stodolové a režiséra Viléma Dubničky, které vznikne v Plzni v průběhu rezidenčních pobytů ve spolupráci se společností Plzeň 2015.“

Divadelní léto pod plzeňským nebem – 7. ročník

Novinkou letošního ročníku je komedie C. Goldoniho Lhář s Romanem Zachem v hlavní roli. Spolu s ním se na scéně představí Miloslav Mejzlík, Tomáš Jeřábek, Petr Konáš, Zdeněk Rohlíček, Klára Krejsová, Malvína Pachlová a další. Režie se ujme umělecký šéf Západočeského divadla v Chebu Zdeněk Bartoš. Premiéra se odehraje v neděli 29. června 2014 na scéně, která vyroste na náměstí Republiky. Po deseti reprízách Lháře se 14. července na tuto scénu vrátí na sedm večerů vloni beznadějně vyprodaní Tři mušketýři v režii Viléma Dubničky.

Festival Divadelní léto pod plzeňským nebem pořádá  PaNaMo, z.s., spolupořadatelem je Statutární město Plzeň a koproducentem Divadlo Alfa. Divadelní léto pod Plzeňským nebem podporuje společnost Plzeň 2015.

Prodej vstupenek

Vstupenky na Divadelní léto pod plzeňským nebem jsou k dostání na všech prodejních místech systému Plzeňská vstupenka.

Program Divadelního léta pod plzeňským nebem

nám. Republiky Plzeň

VerTeDance: Korekce

19. 6.

C. Goldoni: Lhář

premiéra: 29. 6.

reprízy: 30. 6., 1. – 3. 7., 6. – 11. 7.

A.    Dumas st.: Tři mušketýři

reprízy: 14. 7. – 20. 7.

Víc informací najdete na www.divadelnileto.cz

 

TZ

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]