Share

Dětský klub GRADA s Nadací Zdeňky Žádníkové spolupracoval již v minulosti. V nakladatelství vyšly 4 tituly s komixovými příběhy Libora Škrlíka a nyní se rozhodl podpořit její záslužnou činnost. Milým a vítaným přispěním budou knihy pro malé čtenáře sužované nemocemi a upoutané na nemocniční lůžka. U příležitosti Veletrhu Svět knihy 2014 bude paní Z. Žádníkové předán poukaz  v hodnotě 20 000 Kč na odběr publikací pro děti. Představení nadace a slavnostní předání daru proběhne v sobotu 17. května ve 12 hodin na stánku L203 GRADA – Dětský knižní klub v levém křídle Veletržního paláce na Výstavišti Praha – Holešovice.

Zdeňka Žádníková:

Náš nadační fond vznikl v roce 2007 a mění kompletní vizuální podobu vybraných dětských ambulancí, JIPEK a dětských domovů tak, aby na malé pacienty nepůsobily tyto prostory stresujícím dojmem. Jsem ráda, že výtvarný styl autora Libora Škrlíka, se kterým dlouhodobě spolupracujeme, je originální, dynamický a zábavný, a co je důležité, Libor se neopakuje.

V listopadu 2013 jsme například předali celý velký projekt dětské pohotovosti včetně nového orientačního systému a novorozeneckou JIRP ve FN Motol. V současné době začínáme připravovat úplně novou vizuální podobu dětské ambulance ve Strakonicích.

Premiérově jsme rozjeli projekt pro „dospělá” oddělení s názvem „Přísloví pro potěšení”. Velkoplošné barevné obrazy mění chodby a čekárny na geriatrii v Pardubicích a od července i na gynekologicko-porodnickém oddělení Fakultní nemocnice v Motole, či v domově pro seniory v Přelouči nebo na základních školách.

Náš nadační fond je možná jiný i tím, že nemá zaměstnance, má minimální náklady, nevyplácím odměny apod. Charita nemá být byznys.“

  

O nakladatelství Grada Publishing:

Dětský knižní klub GRADA existuje pátým rokem jako další komodita předního českého nakladatelství Grada Publishing. V průběhu své činnosti bylo vydáno téměř 300 titulů pro děti od předškolního věku až po teenagery. Posláním Dětského knižního klubu je cíleně podporovat čtenářskou gramotnost a všeobecnou vzdělanost našich potomků.

TZ

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]