Knihy,  MB

Smradlaví, nemytí Pušíci ze skládky vyrazili k moři. Zábavné čtení pro prvňáčky.

Spread the love
Share

Erhard Dietl, Pušíci jsou tady. Grada 2013.

Pušíci nejsou jen tak ledajací tvorové. Žijí ve skládkách a na rozdíl od lidí je vůbec neláká čokoláda, ani zmrzlina, ani bonbony. Raději si pochutnají na něčem, co je pálivé, shnilé a hořké. Žvýkají gumové pneumatiky a rezaté plechovky, posypané pepřem. Nejraději mají vzduch pořádně prosycený výfukovými plyny. Vůbec se nemyjí, leda tak omylem. Že by třeba zmokli, nebo se cachtali v moři na dovolené, kde si jejich děti zatím s oblibou pochutnají na mořském písku. To pak mají plná bříška ještě před obědem a už se jim tam nevejde ani pěkně na ohýnku opečená bota.

Nejsou to žádní hromotluci, a přesto mají obrovskou sílu. Uzvednou velmi těžké věci: malí Pušíci třeba jednou rukou odnesou tátu s mámou, ještě když leží v posteli, či si s obrubníkem rády hrají na házenou do dálky. Jen kdyby se s ním netrefili tak hluboko do moře. Nikdo jej pak nemohl vylovit. Často hudrují, mají ale velmi neobvyklé nadávky. Když se rozčílí, křičí třeba: „Jak mizerný ropuší pšoukanec! Rezavá břečka! Navoněná zpocená holínka!“ nebo „Při šimravém myším smrádku!“ A čerstvý vzduch jim vůbec nevoní, durdí se: „Moc čerstvému vzduchu vážně škodí.“ No, už aby se vrátili domů na skládku.

V prvním díle Pušíků se seznámíte s Pušíkovic rodinkou, která se svým drakem vyrazí na dovolenou k moři. Do kufrů si zabalí spoustu věcí, včetně gramofonu, aby babička nemusela poslouchat to otravné šumění moře. 965letý dědeček překvapí svou fyzičkou a naučí se plavat. A na závěr, když se vrátí domů, si upečou smradlavý dort.

Jak upéct smradlavý dort – oblíbená pochoutka Pušíků.

15 zkažených vajec se skořápkou
100 gramů připínáčků
1 lahvička tekutého mýdla na praní
3 rybí kostry vcelku
1 litr octa
1 až 2 polévkové lžíce benzinu (bezolovnatého)

To všechno se dobře promíchá a do těsta se pak pomalu vymačká tuba lepidla. Celé se to dá na pět hodin do trouby. Až se dort spálí na uhel, posype se jemně pokrájenými tkaničkami a pokape vychlazenou vodou z nádobí.

Pušíci přejí příjemné mlsání a říhání.

A já báječné veselé čtení všem začínajícím čtenářům.

MB

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy