Knihy

Umíte čínsky, finsky nebo psí řečí? Podívejte se na zajímavé jazykové publikace.

Spread the love
Share

Zajímají vás cizí jazyky? Na trhu existuje řada slovníků, učebnic i dvou a více jazyčných knih. Nejfrekventovanější jsou knihy s angličtinou. Dnes si však můžete pořídit tyto publikace v mnoha desítkách dalších jazyků, včetně např. finštiny, japonštiny, čínštiny apod.

Vybrali jsme náhodné slovníky a dvoujazyčné knihy, které zaujali naši pozornost a možná mezi nimi naleznete i takovou, kterou hledáte, potřebujete nebo byste ji chtěli jen vlastnit.

Nechte inspirovat a nezapomeňte, že kolik umíš jazyků, tolikrát si člověkem.

Stačí jen kliknout na obrázek s knihou a dozvíte se více detailů.

Obrázkové slovníky

Podívejte se na malou ukázku z čínského slovníčku. Nevelké obrázkové slovníky v různých jazycích obsahují 1000 nejčastějších slov. Ilustrace znázorňují běžné životní situace, které denně prožíváme, postavy a věci, se kterými se denně setkáváme. Obrázky jsou doplněny také základními frázemi. Na konci knížky se nachází souhrnný slovníček, doplněný přepisem výslovnosti v latince. Obrázkové slovníčky jsou většinou určeny dětem, ale jsou také snadnou a zábavnou pomůckou pro běžného dospělého studenta cizích jazyků. Takže – pojedete-li do čínské ZOO, nezapomeňte, že opice se řekne “hóuzi”.

Pokud si však nejste jisti, jak správně vyslovit dané slovíčko (či některé skutečně legrační věty ze slovníku, jako např. k tématu ZOO: “Podojil jsi už krávy?” nebo “Moje přítelkyně je zapálená horolezkyně” 😀 ), můžete použít online slovník na internetu:

Dvojjazyčné knihy

Další dvojjazyčné knihy naleznete zde.

Netradiční slovníky

Podívejte se na ukázku z česko-psího a pso-českého slovníku 😉

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy