Share

S postupným věkem slábne zrak, ale za to láska k luštění křížovek roste. Můj děda tráví svůj pravidelný dopolední rituál u horké kávy a několika stránek křížovek. Vždycky pak odchází z domu s vědomím, že „na to ještě má“. Luštění křížovek je totiž bez diskuse výborná a zábavná forma tréninku mozkových závitů, které bohužel s přibývajícím věkem ubývají na síle.

Avšak  – ono by se třeba chtělo, jenže to nejde. Někdy máte pocit, že některé křížovky jsou uzpůsobeny pro čtení výhradně s lupou. Neustálé přimhouřívání a přibližování textu blíže očím nakonec ze zábavy udělají otravnou činnost. Je to pak jen luštění mikropísma nežli tajenky.

Nakladatelství Fragment ve své řadě Křížovky pro seniory nyní vydává další díl – se skvělými recepty. Podívejte se na ostatní vydané publikace.

Lupu schovejte do šuplíku, bude ji již potřebovat jen vnouček pro své kreativní pokusy doma i v terénu.

Text je psaný velkým písmem a rozměry čtverečků pro vyplnění jsou 1,5 x 1,5 cm. Nejenže si každá babička a dědeček báječně zaluští, ale knížka je také doplněna kompletními recepty na vaření. Mnoho jich patří do klasické kuchyně a znáte je, ale pomohou vám v rozmyslu, co byste třeba právě dnes uvařili k obědu. Vedle těch méně známých jsou to například recepty na ratatouille (ani nevíte, jak tím potěšíte vnoučata – milují totiž stejnojmennou pohádku a jistě jsou hodně zvědavé, jak skutečně chutná tento francouzský pokrm), salát z pomela nebo normandský koláč s whisky a další.

V závěru knížky jsou uvedena řešení tajenek.

 

 Ukázka:

  1. Jirka says:

    Řešit dárek pro dědu je vždycky problém – křížovky jsou dobrý tip, děkuji… Na štěstí je děda celkem gurmán, tak jsem mu loni koupil nějaké omáčky k masu a byl spokojený.

Comments are closed.