Homeopatie,  Petra Cihlářová

Homeopatie: Proč děti trpí alergiemi? Můžeme jim nějak pomoci?

Share

Před chvílí jsem vyprovodila synka na školu v přírodě. Paní učitelky vybíraly potvrzení o bezinfekčnosti zároveň s léky dětí. Úplně mi zatrnulo, když jsem si uvědomila, jak málo dětí je opravdu zdravých, jak málo rodičů jen odevzdalo bezinfekčnost a šlo. Většina rodičů měla připravený dlouhý seznam léků a to převážně právě na různé projevy alergií svých dětí.

Jak je možné, že v dnešní době trpí alergiemi tolik dětí? Proč tělíčka našich robátek reagují tak prapodivně na normální věci jako jsou pyl květů, prach, psí či kočičí srst apod.? Vždyť tyto látky jsou na světě od nepaměti a lidé se s nimi setkávají celá staletí, proč by teď měli na ně reagovat tak podivným způsobem? Rozkvetlá louka je přece krásná, není důvod nad ní brečet alergickými slzami a rýmou. Stejně tak si většina dětí ráda pohladí koťátko, tak proč některá nemohou?

Máme zvlhčovače vzduchu, speciální vysavače, bezprašné prostředí, všemožné pomůcky zajišťující naše domácnosti stále čistější a antialergicky vybavenější, ale děti jsou stále nemocnější a alergičtější, na co se dá.

Pojďme se tedy podívat na to, co to alergie vlastně je, kde se tady bere, a proč stále přibývá alergických dětí.

Alergie je přehnaná reakce organismu na zcela normální podnět. Zdravý jedinec s nepoškozeným imunitním systémem se může v klidu projít rozkvetlou loukou nebo pohladit kotě a žádná alergická reakce se u něj nedostaví. Jeho imunitní systém nevyhodnotí květový pyl, prach či srst zvířete jako něco škodlivého, na co by musel jakkoli reagovat.

Pouze je-li imunitní systém člověka něčím narušen, začne vyhodnocovat tyto běžné věci jako něco škodlivého, na co je potřeba reagovat rýmou, slzením, kašlem, vyrážkou, apod.

Když se podíváme do historie, zjistíme, že historicky první příznaky alergie – v podobě senné rýmy – se objevily v Anglii koncem 19. století a to u lidí střední třídy, kteří měli dost peněz a mohli se nechat očkovat proti neštovicím. Do té doby si mohly kytky kvést, prach prášit, zvířata pobíhat a nikomu to žádné zvláštní reakce organismu nezpůsobilo.

Očkování – je velké a v mnoha ohledech kontroverzní téma, o kterém budu šířeji pojednávat v příštím článku. Zde jen krátce. V podstatě jde o hru s imunitou. Očkovací látkou se snažíme tělo oklamat, aby reagovalo na případné setkání s nemocí jinak, než by za normálních okolností reagovalo.  Tedy v ideálním případě zabráníme vzniku nemoci, proti které očkujeme. Jenže v životě není nikdy nic jen tak samo o sobě. Každá akce vždy vyvolá reakci. A jakou reakci vyvolá očkovací vakcína v imunitním systému každého jedince je těžko odhadnout předem. Záleží to na celkovém stavu jedince, úrovni jeho zdraví i na počtu očkovacích látek. A čím lépe proočkovanou mládež máme, tím větší pravděpodobnost, že se imunitní systém zahltí natolik, že začne běžné věci vyhodnocovat špatným způsobem a reagovat na ně neadekvátně, tj. vznikem alergií různého druhu.

Lze vůbec nějak zabránit vzniku alergií u dětí? A co dělat, když už alergičtí jsou? Trápí je atopický ekzém nebo jiný projev alergie?

I v tomto případě je nejlépe obrátit se na zkušeného homeopata. Neboť jak jsme si vysvětlili,  máme v případě alergií co do činění s celkovou poruchou imunitního systému, který začne neadekvátně reagovat na běžné podněty z okolí. Právě homeopatie dokáže přímo programovat vitální sílu člověka pomocí informace nesené v homeopatickém léku. Takže dokáže napravit i chybu špatné = alergické reakce na běžné podněty z okolí.

Markantní je to u případů atopického ekzému u dětí. Zde je přímo nebezpečné léčit děti jinak než homeopaticky. Pouze homeopatie dokáže léčit příčinu nemoci a nehrozí tedy její „potlačení“ v podobě vzniku astmatu, jak je to, bohužel, mnohdy běžné u dětí léčených kortikoidy.

Vlastně právě atopický ekzém jednoho z mých dětí mne před lety přivedl ke studiu homeopatie. Nepomáhalo nic, dítě začínalo mít i problémy s dýcháním a pan doktor to vyhodnotil jako „normální“, že se u něj vyvíjí astma. Mě to tak normální nepřišlo, a tak jsem začala intenzivně hledat pomoc jinde. Díky homeopatii jsme se dostali nejen z počínajícího astmatu a silného ekzému, ale i z mnoha dalších potíží.

Závěrem bych chtěla povzbudit všechny matky alergických dětí. Nezoufejte, vaše dítě nemusí trpět alergiemi, astmatem ani ekzémem. Najděte mu včas dobrého homeopata. Čím dříve se začne léčit, tím lépe pro něj.

Více na www.homeopatie-praha.com

Petra Cihlářová

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy