Kultura

We will rock you – FREDDIE MERCURY PŘIJDE!

Share

Na desáté výročí show We will rock you 14. května dorazí osobně Freddie Mercury! Ne, nejedná se o žádného dvojníka! Nečekejte ani kontakty se záhrobím. Brain May vydal oficiální prohlášení, že Freddie tam bude. Jak to udělá?

Nový vizuální efekt nebude na bázi klasického hologramu, ale bude se jednat o jistý druh optického klamu. Lidé budou ze show odcházet a ptát se sami sebe: Je to vůbec možný? Opravdu jsem viděl Freddieho?

Hologram, jajk jej známe, problikává a nepůsobí tak realisticky, jako tento nový efekt, kdy máte pocit, že skutečně hledíte na živou postavu v klasických 3D rozměrech. Navíc, když s ním vede další živý kolega na pódiu vzájemnou iterakci, je to skutečně dechberoucí.

Muzikál We Will Rock You začal svou kariéru v květnu 2002. Autorem textů je skupina Queen a Ben Elton. Show lidé shlédli nejen ve Velké Británii, ale mimo jiné také v Madridu, Moskvě, v Tokyu, Torontu, v Jižní Africe, ve Švédsku, Dánsku, Norsku, Belgii a jinde. Je to jakýsi „hudební jukebox“, seskládající se z písní skupiny Queen. Ústřední postavou muzikálu je Galielo Figaro, jakýsil snílek, který ve své hlavě slyší podivná slova. Je to vlastně reinkarnace Freddieho Mercuryho. Jeho jméno, jak jste jistě poznali, vychází ze songu Bohemian Rhapsody. Dále je zde Scaramouche (Brian May), darebák Killer Queen a další.

Způsob, jak dostat Freddieho mezi diváky, bude za použití podobné techniky, jakým se dostal na jeviště rapper Tupac Shakur na dubnovém festivalu Coachella.

Tupac Shakur zemřel v září 1996, přesto i jeho mohli fanouškové vidět v dubnu 2012. V 25 letech zemřelý zpěvák najednou přišel na pódium v životní velikosti a lidé byli v tu chvíli zcela omráčeni.

“Vzkřísený” Tupac Shakur na festivalu

Je to taková šokující terapie pro ty, jimž chybí jejich zesnulé hvězdy. Nicméně, zatímco pro Evropu hologramy na pódiu nejsou tak typické, v Japonsku vystupují před diváky běžně a navíc třeba v podobě zpívajících fiktivních postav. Například kreslená postavička Hatsune Miku, jíž počítač vyladil hlásek, je celebritou, která má také svou radiovou stanici. O zpěvačku, jež nazpívala originální písně před úpravou, není už takový zájem.

Stránky show We Will Rock You jsou zde.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem We will rock you – FREDDIE MERCURY PŘIJDE!

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy