Share

Máte rádi pokrmy okořeněné kari? Pak vyjma oblažení svých chuťových buněk „bojujete“ také proti rakovině.

Úmyslně jsem to zjednodušila, abych přilákala vaši pozornost. Výzkum je zatím v rané fázi – účinnost kari proti rakovině byla doposud zjišťována jen v laboratorních podmínkách, nicméně už brzy se bude podávat ve Velké Británii také nemocným pacientům vedle klasické chemoterapie.

Tu úžasnou žlutou barvu koření kari způsobuje kurkumin (v potravinářství se označuje jako E 100). Podle vědců právě kurkumin umí bojovat proti rakovině tlustého střeva.

Rakovina tlustého střeva patří k jedněm z nejnebezpečnějších rakovin vůbec a často za ni mohou právě naše špatné stravovací návyky. Zjednodušeně lze říci, tam, kde se uchytily fastfoody, tam vzrostl počet nádorů tlustého střeva. Právě nadbytečný příjem tuků v potravě je jedním z nehrozivějších faktorů. K dalším faktorům patří kouření, dědičnost a starší věk.

Rakovina tlustého střeva nebo nezhoubné polypy lze zjišťovat pomocí kolonoskopie, které není zrovna příjemným vyšetřením, nicméně v současné době již není bolestivé. Jinou metodou, kterou uvedla izraelská firma Bio Mark, je levnější a pohodlná analýza krevního vzorku.

Příznakem, jak můžete poznat, že se v těle děje něco nekalého, jsou například krev ve stolici, průjem nebo naopak zácpa, křeče, zvracení a úbytek na váze.

Kari však není jedinou „novinkou“ na trhu s přírodními zdroji, jak bojovat už proti samotnému nádoru. Před několika měsíci vědci přišli také se zjištěním, že výluh z listů cesmíny paraguayské má rovněž příznivé účinky. Jinak se tomuto čaji říká čaj maté a v laboratorních podmínkách bylo zjištěno, že deriváty kofeinu obsažené v tomto čaji dokázaly zničit nádorové buňky tlustého střeva.

Zlato jihoamerických domorodců, čaj maté, dodává také tělu energii a zahání hlad, pročišťuje střeva, působí projímavě a močopudně a posiluje imunitní systém.

Nejlepší prevenci je tedy jíst bohatou stravu na zeleninu a vlákninu, nekouřit, k tomu si dopřejte čaj maté a neodbývejte se ani kořením kari.