Spread the love

Politická situace mezi Izraelem a Iránem je vyhrocená. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil před pár dny, že Izrael může zaútočit na Irán během několika málo měsíců. Důvodem jsou obavy, že Irán vyrábí jadernou zbraň. Zatím však zůstává jen u spekulací, žádné přesné důkazy o výrobě bomby ještě neexistují.

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

Svými výhružkami chce Netanjahu  naopak zabránit válce a zajistit tak diplomatický dialog.

Navíc americká a izraelská tajná služba podle NYT, která podnikla průzkum Teheránu, potvrdila, že Írán žádnou jadernou zbraň nevyrábí. Podle Spojených států Íránci zanechali plánů na jaderný zbrojní program už před devíti lety.

Zajímavé je, že výsledky špionáže však nepřesvědčují izraelské politiky, kteří se stále chystají na válku.

Obyčejní Izraelci se však rozhodli, že vezmou vyhrocenou situaci do svých rukou a řeknou Íránu, co si o něm myslí. Založili webové stránky, prodrali se na sociální sítě a vzkazují Íráncům: „Íránci, nikdy nebudeme bombardovat vaši zemi, my vás milujeme.“

Přidává se stále více fanoušků a odkaz si přidala na svou sociální síť íránská opozice, bojující za svobodný prozápadní Írán.

Další důkaz toho, co dokáže špatná politika a kdy je potřeba, aby lidi řekli nahlas, co si o všem myslí. K čemu pak politici jsou? Ať si poklábosí na Facebooku a vyčistí si hlavy ;-).