Harry Potter

Fanouškové Harryho Pottera si budou moci číst knihy online na Pottermore.

Líbí se vám Harry Potter? Firma OverDrive Inc. podepsala smlouvu s internetovými stránkami J. K. Rowlingové Pottermore (stránky jsou k nahlédnutí zde) s tím, aby bylo umožněno studentům a knihovnám z celého světa stáhnout si e-knihy o Harry Potterovi a usnadnit tak čtení jeho příběhů.

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

 

Tuto možnost dostane na světě více než 18 000 škol a  knihoven. Verze budou ve více jak dvaceti jazycích. Zatím je vše v přípravě a nebylo ještě stanoveno datum spuštění.

Rowlingová je však „ze staré školy“ a ještě donedávna bojovala proti tomu, aby její knihy byly v elektronické podobě. Teď nastane změna.

Pottermore je zatím jen v Beta verzi a každý se na něj nedostane. Dostupný je v současné době také jen v angličtině, němčině, španělštině, francouzštině a italštině. Brzy by se však mohlo všechno změnit.

Nemáme informace, zdali bude přístupná i česká verze.

Papírových knih se z celé série po světě prodalo více než 400 milionů kopií. Filmy vydělaly více než sedm miliard dolarů.

Share

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy