Knihy

Hřbitov pátera Hansena – mrazení v zádech vás jen tak nepřejde

Spread the love
Share

Je vrahem ten, kdo trestá smrtí vrahy? Modlete se, abyste ho nikdy nepotkali

Ted Dekker, Hřbitov pátera Hansena: Knihu si můžete zakoupit v nakladatelství Metafora.

Dostala se mi do ruky kniha Hřbitov pátera Hansena se slovy, že právě třímám perlu v detektivním žánru.

Bezpochyby Kniha Teda Dekkera je perlou, černou drsnou emoční perlou, která v sobě kombinuje skutečné zážitky bosenských hrůz z roku 1992, zlomený psychický vývoj chlapce, jeho touhu po pomstě a vraždění ve jménu spravedlnosti. A na druhé straně jeho slabost pro ženy – chránit je, zabránit každému, kdo by jim chtěl ublížit. Jsou to křehké bytosti, na nichž bylo spácháno to největší zlo – tak vnímal drsnou hrůzu Danny Hansen, když jako vyděšený chlapec, pečlivě schovaný ve vlastním domě, viděl na vlastní oči peklo na zemi. Pozoroval, jak ozbrojení Srbové vtrhli do jejich domu, znásilnili matku a sestry a nakonec jim podřízli krky.

Ženám bylo hodně ublíženo. Ve skutečnosti však největší utrpení nesl on sám po celý život v sobě.

Rostl s touhle hrůzou, nedokázal se smířit a mstil se. V dospělosti pak paradoxně ke svým zkrvaveným rukám se stal knězem.

 Teddy Hannsen

…Poslouchá zpovědi nejen hříchů, ale i slz ostatních.

Bere však svou pozemskou pomoc Bohu stále až příliš vážně.

A pak je tu další příběh. Jedna z nejzranitelnějších: ztracená dívka, která podlehla heroinu. Závislá troska je sražena vozem na silnici. Řidič se jí ujme, stará se o ni a dává jí léky. A dívka cítí novou závislost, která je však po čase zlomena.

Řidič se jednoho dne nevrátil. A kdosi cizí chodil po domě.

Dívka pátrá po svém zachránci a setkává se s Dannym Hansem, knězem s krutým dětstvím. Spolu je vede touha po spravedlnosti. Na jedné straně se jeden druhého děsí – proč čte dívka knihu o masovém vrahovi? Jaký má vztah k mužům a otci?

Když byla malá, dostala k Vánocům kolo. Byla neuvěřitelně šťastná. Dokud nezničila růžový keř. Pak jí otec přelámal všechny dráty v kole.

I v její duši je mnoho zlomenin.

Spleť společného pátrání po domnělém vrahovi jejího přítele však přináší mnoho zvratů – jeden o druhém se dozvídají více a to více je stále děsivější. Jak bezpečné je být jeden druhému přítelem? Nebo nepřítelem?

Kam nakonec povedou jejich kroky?

Ještě teď mně mrazí v zádech….

O tuto knížku také soutěžíme. Uzavírka je 15. 12. Více zde.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy