Kultura

Tom Hanks v Zahradě bestií

Spread the love
Share

Někde platí – čím starší, tím lepší. Vyzrálejší, kvalitnější, blíže božství. Ačkoliv byste to možná čekali – přesto –  nemluvím o vínu. Věřím však, že můžete se mnou bezpochyby souhlasit, že čím je herec Tom Hanks „vyzrálejší“, tím jsou jeho filmové role naprosto více impozantní, propracovanější a věrohodnější.

Zaměřme se nyní jen na válečnou tematiku. Jako například drsný i citlivý film zároveň pojednávající o důležité hodnotě třebas jediného lidského života v kontrastu s miliony jiných nevinných padlých ve válce – film Zachraňte vojína Ryana. Jeho hereckou roli a režisérský díl v Bratrstvu neohrožených, které získalo cenu Emmy, či filmovou roli v desetidílném seriálu HBO The Pacific, na němž se znovu producentsky podílel nejen Tom Hanks, ale i Steven Spielberg a Gary Goethman.

Jak říká indiewire.com „Světové války, Tom Hanks a americké hrdinství jdou ruku v ruce jako máslo s marmeládou“. Kevin Jagernauth, autor článku, si nejspíš libuje v sladké snídani.

Podle Hollywood Reporter získal nyní Hanksův Playtone a filmové studio práva na knižní faktografický bestseller Erika Larsona V zahradě bestií. Tom Hanks je adeptem na hlavní roli. Bude to příběh o lásce, válečném teroru a americké rodině v hitlerovském Berlíně. Kniha je založena na skutečném příběhu těžkého období první třetiny 20. století. Zahrada bestií se soustřeďuje na amerického velvyslance v Německu Williama E. Dodda, který přichází do Německa v roce 1933 se svou manželkou, synem a dcerou Marthou. Na scénu přichází láska z Třetí říše či šéf gestapa Rudolf Diels.

Americký velvyslanec je znepokojen německou politikou. Informuje Spojené státy o perzekuci Židů, potlačování tisku a svobody projevu, ale přitom je vše teprve na začátku. To nejhorší má teprve přijít.

 

 

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy