Harry Potter,  Kultura

Harry Potter – Relikvie smrti, část 2 – trhá historické rekordy v ziscích

Share

 

Harry Potter – Relikvie smrti, část 2, ohromuje svými zisky. Pokladna se plní 476 miliony dolarů. Poslední potterovský díl už strhl rekordy v mnoha domácích i mezinárodních měřítkách tržeb. Oficiální zpráva přišla včera od prezidenta Warner Bros. „Harry Potter a Relikvie smrti – část 2″ vydělal ohromujících 168,5 milionů amerických dolarů jen na americké půdě o víkendovém otevření posledního dílu. Mezi dalšími rekordy byly jednodenní zisky – v pátek trhl Harry rekord s 92,1 miliony dolarů. V pátek se film veřejně zpřístupnil veřejnosti v 59 územích.

Sledujte informace v rubrice Harry Potter

V mezinárodním měřítku Harry vydělal neuvěřitelných 307 miliony dolarů, což je největší mezinárodní víkend všech dob. Rekord vede Velká Británie (36.600.000 dolarů) a Austrálie (26.700.000 dolarů), ale i na ostatních trzích si vedl velmi dobře, včetně Německa (25.700.000 dolarů), Francii (23900000 dolarů) a Japonska (21.500.000 dolarů).

Už samotný předprodej vstupenek naznačil, že se bude jednat o velkou show. Půlnoční otevírací projekce očekávání nejen splnila, ale podstatně předčila.

Dan Fellman uvedl: “Tato čísla jsou ohromující, ale jsou jen částí příběhu. Je nemožné vyčíslit, jak jsme nadšení a vděční, že jsme všichni jak kritici, tak diváky, ale především věrnými příznivci Harryho Pottera, a i nadále podporujeme film. Toto je vyvrcholení výjimečného desetiletí a odrazem tvrdé práce a obětavosti mnoha a mnoha lidí na obou stranách kamery, počínaje brilantní JK Rowlingovou, stejně jako producent Davidem Heymanem. Tleskáme všem.“

Veronika Kwan-Rubinek poznamenala: “Harry Potter je opravdu kulturním fenoménem po celém světě. Ať už v němčině, francouzštině, japonštině, ruštině, nebo v jiných jazycích, mezinárodní publikum přijalo filmy o Harry Potterovi…. Gratulujeme všem, kterých se filmy týkají, k tomuto monumentálnímu úspěchu.”

“Harry Potter a Relikvie smrti – část 2” je posledním dobrodružstvím ve filmu o Harry Potterovi. V epickém finále boj mezi dobrem a zlem síly kouzelnického světa eskalují do totální války. V sázce je víc než kdykoli předtím a nikdo není v bezpečí. Ale je to Harry Potter, který může být povolán učinit nejvyšší oběť, když se blíží k vrcholné střetu s lordem Voldemortem. Vše tady končí. Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watsonová vytvářeli role Harryho Pottera, Rona Weasley a Hermiony Grangerové.

Ve filmu byly obsazeni i Helena Bonham Carterová, Robbie Coltrane, Warwick Davis, Tom Felton, Ralph Fiennes, Michael Gambon, Ciarán Hinds, John Hurt, Jason Isaacs, Matthew Lewis, Gary Oldman, Alan Rickman, Maggie Smith, David Thewlis, Julie Waltersová a Bonnie Wright.

Film režíroval David Yates a produkoval David Heyman, David Barron a JK Rowling. Steve Kloves upravil scénář, založený na románu JK Rowlingové.Lionel Wigram je výkonným producentem. “Harry Potter a Relikvie smrti – část 2” je první Harry Potter, který byl spuštěn v 3D a v 2D.

 

// < ![CDATA[
// < ![CDATA[
// < ![CDATA[
//
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Captain America: Super Soldier
Papo & Yo – nová hra pro PSN je i životním příběhem
The Dark Knight Rises – Batman končí?
Rosie z Transformers 3 v reklamě na parfém
Toy Story 4 – Chcete pokračování?
Carnivores Ice Age – trailer
Odhalený plakát Dva a půl chlapa
Odhalený plakát Dva a půl chlapa – rozcestník
Ukradené děti z Nepálu
Harry Potter – Relikvie smrti, část 2 – trhá historické rekordy v ziscích
Harry Potter: Zajímavé perličky z natáčení
Magie Harryho Pottera – jak to bylo doopravdy
Jak se mluvilo v Ráji? Mluvil Adam hebrejsky, španělsky či welšsky?
Botanická zahrada v Praze – místo pro opravdový relax
Princ William a Kate Middletonová navštívili Los Angeles

 

 

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy