Share

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Časem jsem zjistila, že nejlépe logicky pospojované knihy i karty, a také nejněžnější, pochází od autorské dvojice Doreen Virtue, Radleigh Valentine. Ti dva pro to prostě mají talent. Tady ovšem nešli oba autoři jako obyčejně po tarotové tématice, ale zaměřili se na symboliku andělů a prosté vzkazy a poselství. Inspirační a intuitivní karty.

Andělské rady jsem sice označila za lehké, ale posléze mne překvapilo, jakou jistotou chtějí tyto karty vládnou. Prostě mi přijde velmi odvážné, když někde někdo vytvoří kartu s jasným Ne. Nebo dokonce Ne!.  Nebo Ano. Nebo Ano!. Dokonce to tady máte v dvojité podobě, jedné zásadně zdůrazněné. To považuji za velmi odvážné…

Kombinace s jinými andělskými kartami

Stejně jako doporučují oba autoři, doporučuji také. Přece jen, jsou to karty velmi důrazné, poskytující jednu informaci, kterou jsem vždycky měla chuť si rozvinout ještě jiným typem karet. A opravdu nejlépe si sednou s jinými typy andělských, nejlépe tarotových karet. Na druhou stranu, a v tom anotace opravdu nelže – jsou to skvělé karty, pokud chcete důraznou, okamžitou odpověď.

Pokud se rozhodujete…

Pokud nevíte, kterou z několika možností použít?

Pokud jen tak nevíte, co přesně vás trápí, ale cítíte na duši nepohodlí…

V tomto jsou to opravdu TERAPEUTICKÉ karty. Umí pohladit duši a navést do hloubky. Určitě bych ráda upozornila na to, že jsou to zrovna jedny z těch, které umí píchnout do vosího hnízda. Proto jsem si k nim raději vždycky vzala i jiné, tarotové karty, abych neměla pocit, že ač jsou „andělské“, tak jejich přímost a jasnost (tedy i riziko, že se při výkladu spletete tím, že se vyděsíte) někdy hraničila s kartami tak drsnými jako jsou třeba cikánské karty. Ale konec řečí, pojďme si je vyzkoušet do praxe!

Tak jaký si dáme dotaz? Lehký, jemný, navádějící.

Řekněme, že stojíte před situací, kdy si nemůžete příliš pomoct žádnou činností. Ustrnutí na místě. Musíte počkat. Něco se stalo a výsledky minulých rozhodnutí nejsou ještě viditelné.

Vyšly mi tři karty:

Požádejte druhé o pomoc

Nemusíte dělat všechno sami. Andělé vás žádají, abyste se rozhlédli kolem sebe a požádali okolí o pomoc. Tím, že umožníte ostatním, aby vám pomohli, podstatně zvýšíte své šance na úspěch a sny se začnou plnit. Poskytnutá pomoc může zahrnovat i důležité informace od vysoce vzdělaných lidí. Stres z toho, že musíte zvládnout příliš mnoho úkolů, vám může způsobit fyzické, duševní a zdravotní problémy. Obklopte se milující rodinou a přáteli, kteří jsou ochotni a schopni vám ulehčit. Uvidíte, že brzy se začnete cítit mnohem líp!

Není vhodná doba

Tohle není správný čas na to, na co se ptáte. Odpovědí není „ne“, ale „ještě ne“. Mějte trpělivost. Až přijde vhodná doba, andělé vám pošlou znamení.

Mírumilovné řešení

Změny, na které se tážete, brzy skončí. Konflikt ustane a nahradí ho harmonie. Dostaví se pocit klidu, který pocítí všichni, dokonce i ti, kteří pouze „souhlasí, že nesouhlasí“. Nesoulad se brzy vyřeší ve váš prospěch. Může jít o neshody v práci, právní spory, a dokonce i konflikty v rodině nebo s přáteli. Odpouštějte a buďte chápaví k těm, kteří se možná mýlí. Dovolte, aby byl nastolen mír, který přinese odpuštění a klid všem.

To je velmi hezký výklad. Hovoří o tom, že v tuhle chvíli opravdu musíme v této situaci odstoupit o krok dál a věnovat se své regeneraci, případně léčení, vyhledání odborníka, abychom s ním porovnali svoji duši, obrnit se ještě trpělivostí, ale v budoucnu, ve chvíli, kdy už bude vše připraveno a v nás vyléčeno, přijde tato situace do života znovu s tím, že už bude jasné, kdo a jak se mýlil. Například, šlo-li v tuto chvíli o spor nebo nedorozumění s nějakou osobou, tato osoba se vrátí s tím, že přiznává svoji chybu..

V přiložené knížečce najdete popis základních způsobů vykládání a podrobnější významy poselství jednotlivých karet.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2016, www.andele.cz

Renata Petříčková

Nejnovější příspěvky na webu:

Strakaté pohádky ze šuplíku

Strakaté pohádky ze šuplíku

15. Listopad 2017

Vodníci, princezny, ale i strašidla a chytrá zvířátka jsou hrdiny pohádek Františka Nepila. Díky veselé knížce Strakaté pohádky můžete poznat na dvě desítky nových.   Strakaté pohádky pocházejí z pozůstalosti Františka Nepila. Většina z dvanácti pohádek patří k souboru, jenž sestavil ještě sám autor. Zdena Nepilová a Ivana Hutařová přidaly k osmi původním ještě čtyři, které vznikly ve zhruba stejné době a vyšly v dětských časopisech. František Nepil uměl kouzlit se slovy, hrál si s jazykem, miloval naši krásnou řeč a dobře vyprávěné příběhy. Z jeho fejetonů dodnes dýchá pohoda, klid a jemný humor. Stejné spisovatelské umění se skrývá i v autorových pohádkách. Seznamte se s pejskem, který se naučil od koček lhát

Veselý zvěřinec do kapsy

Veselý zvěřinec do kapsy

14. Listopad 2017

Žirafy, sloni, psi, hadi, opice. Tihle všichni a ještě mnozí další defilují v knize Kapesní zvěřinec. Útlá, drobná knížka se může stát velkým a vtipným dárkem.   Kapesní zvěřinec je přehlídkou nejrůznějších zvířat světa, divokých i zdomácnělých, vystupujících v něžných, humorných básničkách. Knížka, vycházející v nakladatelství Šulc – Švarc, se může stát ideálním dárkem pro sběratele knih Jiřího Žáčka, milou pozorností, kteří si rádi počtou v dobré poezii, ale i pro ty, jimž se prozatím básničky vyhnuly. Možná se lehké Žáčkovy rýmy stanou jejich novou láskou. Jiří Žáček je autorem svěžích a hravých básniček, dětských říkadel a apokryfů, něžných sonetů i písňových textů. Již dávno se zapsal