Share

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Časem jsem zjistila, že nejlépe logicky pospojované knihy i karty, a také nejněžnější, pochází od autorské dvojice Doreen Virtue, Radleigh Valentine. Ti dva pro to prostě mají talent. Tady ovšem nešli oba autoři jako obyčejně po tarotové tématice, ale zaměřili se na symboliku andělů a prosté vzkazy a poselství. Inspirační a intuitivní karty.

Andělské rady jsem sice označila za lehké, ale posléze mne překvapilo, jakou jistotou chtějí tyto karty vládnou. Prostě mi přijde velmi odvážné, když někde někdo vytvoří kartu s jasným Ne. Nebo dokonce Ne!.  Nebo Ano. Nebo Ano!. Dokonce to tady máte v dvojité podobě, jedné zásadně zdůrazněné. To považuji za velmi odvážné…

Kombinace s jinými andělskými kartami

Stejně jako doporučují oba autoři, doporučuji také. Přece jen, jsou to karty velmi důrazné, poskytující jednu informaci, kterou jsem vždycky měla chuť si rozvinout ještě jiným typem karet. A opravdu nejlépe si sednou s jinými typy andělských, nejlépe tarotových karet. Na druhou stranu, a v tom anotace opravdu nelže – jsou to skvělé karty, pokud chcete důraznou, okamžitou odpověď.

Pokud se rozhodujete…

Pokud nevíte, kterou z několika možností použít?

Pokud jen tak nevíte, co přesně vás trápí, ale cítíte na duši nepohodlí…

V tomto jsou to opravdu TERAPEUTICKÉ karty. Umí pohladit duši a navést do hloubky. Určitě bych ráda upozornila na to, že jsou to zrovna jedny z těch, které umí píchnout do vosího hnízda. Proto jsem si k nim raději vždycky vzala i jiné, tarotové karty, abych neměla pocit, že ač jsou „andělské“, tak jejich přímost a jasnost (tedy i riziko, že se při výkladu spletete tím, že se vyděsíte) někdy hraničila s kartami tak drsnými jako jsou třeba cikánské karty. Ale konec řečí, pojďme si je vyzkoušet do praxe!

Tak jaký si dáme dotaz? Lehký, jemný, navádějící.

Řekněme, že stojíte před situací, kdy si nemůžete příliš pomoct žádnou činností. Ustrnutí na místě. Musíte počkat. Něco se stalo a výsledky minulých rozhodnutí nejsou ještě viditelné.

Vyšly mi tři karty:

Požádejte druhé o pomoc

Nemusíte dělat všechno sami. Andělé vás žádají, abyste se rozhlédli kolem sebe a požádali okolí o pomoc. Tím, že umožníte ostatním, aby vám pomohli, podstatně zvýšíte své šance na úspěch a sny se začnou plnit. Poskytnutá pomoc může zahrnovat i důležité informace od vysoce vzdělaných lidí. Stres z toho, že musíte zvládnout příliš mnoho úkolů, vám může způsobit fyzické, duševní a zdravotní problémy. Obklopte se milující rodinou a přáteli, kteří jsou ochotni a schopni vám ulehčit. Uvidíte, že brzy se začnete cítit mnohem líp!

Není vhodná doba

Tohle není správný čas na to, na co se ptáte. Odpovědí není „ne“, ale „ještě ne“. Mějte trpělivost. Až přijde vhodná doba, andělé vám pošlou znamení.

Mírumilovné řešení

Změny, na které se tážete, brzy skončí. Konflikt ustane a nahradí ho harmonie. Dostaví se pocit klidu, který pocítí všichni, dokonce i ti, kteří pouze „souhlasí, že nesouhlasí“. Nesoulad se brzy vyřeší ve váš prospěch. Může jít o neshody v práci, právní spory, a dokonce i konflikty v rodině nebo s přáteli. Odpouštějte a buďte chápaví k těm, kteří se možná mýlí. Dovolte, aby byl nastolen mír, který přinese odpuštění a klid všem.

To je velmi hezký výklad. Hovoří o tom, že v tuhle chvíli opravdu musíme v této situaci odstoupit o krok dál a věnovat se své regeneraci, případně léčení, vyhledání odborníka, abychom s ním porovnali svoji duši, obrnit se ještě trpělivostí, ale v budoucnu, ve chvíli, kdy už bude vše připraveno a v nás vyléčeno, přijde tato situace do života znovu s tím, že už bude jasné, kdo a jak se mýlil. Například, šlo-li v tuto chvíli o spor nebo nedorozumění s nějakou osobou, tato osoba se vrátí s tím, že přiznává svoji chybu..

V přiložené knížečce najdete popis základních způsobů vykládání a podrobnější významy poselství jednotlivých karet.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2016, www.andele.cz

Renata Petříčková

Nejnovější příspěvky na webu:

Myšlenky moudrosti od Louise L. Hay mají dlouhou tradici

Myšlenky moudrosti od Louise L. Hay mají dlouhou tradici

23. Červenec 2017

Knihy a inspirační karty Louise L. Hay patří už ke kultovním dílům. Tenhle malý balíček akorát tak do dlaně je rozkošným dárečkem jako bonbonek pro duši. Život v radosti je tím v moudrosti. Nebo je to naopak? S touhle slovní hříčkou si můžete hrát libovolně dlouho, stejně dlouho, jako si můžete probírat myšlenky těmito kartičkami od Louise L. Hay. Jsou roztomilé díky obrázkům Lucie Ernestové. A roztomilé pro každodenní výklad, když si potřebujete prostě „dát kafe“ pro duši. Nebo hladivé mléko s medem, kvalitní čaj?  Jak chcete, co máte rádi… „S radostí se každý den učím něco nového. Nemohu za druhé převzít jejich lekce. Každý den

Pravda skrytá v kopretině

Pravda skrytá v kopretině

12. Červenec 2017

Doktor Hamish Wolfe zabil čtyři ženy, snad protože byly při těle. Nebo možná nezabil, ale každopádně je za to odsouzen. Dokáže přesvědčit Maggie, známou obhájkyni ztracených případů, o své nevině? Britská autorka Sharon J. Bolton opět rozehrává nebezpečnou hru na pravdu a lež. Hamish Wolfe byl usvědčen a odsouzen za vraždu několika žen, tělo jedné se prozatím nenašlo. Jeho matka a podpůrná skupina, která kolem ní vznikla, věří, že ctihodný lékař by něčeho takového nebyl schopen. Stejně tak jeho nevině věří stovky fanynek, které Wolfovi píší, vyjadřují podporu, touží po něm, milují ho. Je opravdu možné, že všechny důkazy a obvinění