Tiskové zprávy,  zdraví

Strašák jménem HPV virus

Spread the love
Share

hpv_ilustracka_lowresPokud je vám méně než 26 let, nechte se proti němu raději očkovat. Vyplatí se to! Možná vás překvapí, že očkování proti HPV existuje i pro muže. HPV virus komplikuje život stále většímu počtu žen i mužů. Pod touto zkratkou se totiž ukrývá zákeřný papillomavirus, který má až 100 různých podob.

Nebezpečných je však asi 30-40 druhů, kvůli oblasti kterou postihují, známých i jako genitální. Tyto viry způsobují změny v buňkách výstelky děložního čípku a pokud se včas neléčí, mohou se změnit na rakovinné buňky. Mezi těmito stadii však může být i 10 let, proto je těžké určit původce i propuknutí onemocnění. Ostatní typy způsobují genitální bradavice a jiné nepříjemné změny děložního čípku. K přenosu viru dochází při jakékoliv sexuální aktivitě, ohroženými jsou tedy všichni sexuálně aktivní jedinci bez rozdílu pohlaví. Charakter viru je vysoce infekční a tak se přenáší velmi rychle, aniž by o tom jedinci věděli. Většina žen se o nákaze touto nemocí dozví prostřednictvím PAP testu, tedy Papanicolaouova vyšetření, které pomáhá zjišťovat přítomnost abnormálních buněk ve výstelce děložního čípku. Pokud je virus diagnostikován včas, dá se ještě úspěšně léčit. Dlouhodobou ochranu zajišťuje očkování, které je však nejúčinnější u dívek od 9 let, nejlépe před prvním sexuálním stykem, ale možnost očkování přetrvává až do 26-tého roku života ženy, kdy je imunitní odpověď nejlepší. Dá se však předpokládat, že se tato hranice ještě posune. Do té doby nám nezbývá, než se chránit. To znamená nevést promiskuitní život a pravidelně navštěvovat gynekologa. Neléčené onemocnění virem HPV může vést až k rakovině děložního čípku, což je druhé nejčastější maligní onemocnění u žen a také třetí nejčastější příčina úmrtí. Navíc, zákeřnost onemocnění HPV spočívá i v tom, že v rozsáhlém stadiu se dá léčit, ale ne vyléčit. K odstranění bradavic se nejčastěji používá zmrazování, laserová chirurgie nebo injekční zásahy. Jako u většiny pohlavních nemocí, i zde se musí léčit oba parteneři současně, doporučuje se používání kondomů a pravidelné cytologické stěry z děložního čípku, ale bradavice se často vracejí.

TIP OD GYNEKOLOŽKY Z CENTRA GYNEKOLOGIE A ASISTOVANÉ REPRODUKCE V BRNĚ, ODPOVÍDÁ  – MUDr. EVA ŽĎÁRSKÁ

Pokud vám gynekolog při pravidelné gynekologické prohlídce zjistil zhoršený PAP test a přítomnost papillomaviru, absolvujte imunologické vyšetření, do jídelníčku zařaďte hodně listové zeleniny a pomáhejte tělu i užíváním vhodných výživových doplňků.

“U většiny závažných gynekologických onemocnění může být příčina i ve vrozené nedostatečné imunitní funkci, proto se vyplatí své tělo kromě zdravého životního stylu podpořit i prostřednictvím doplňků výživy. Módní vlny se samozřejmě nevyhýbají ani této sféře, která se v současnosti již snaží reagovat na všechny civilizační problémy a nemoci. Beta glukan z hlívy ústřičné začíná být v kurzu kvůli vynikajícím výsledkům množství klinických a experimentálních studií, možnostem jeho nasazení a možnosti užívání bez rizika kontraindikací. Nejvíce mám zmapované působení glukanů u pacientek s gynekologickými onemocněními, protože na tomto pracovišti působím. Beta glukan řeší záněty, významně ovlivňuje mykózy, projevy a průběh onemocnění HPV, upravuje menstruační cyklus, zmírňuje premenstruační syndrom, dokonce se některým pacientkám po požívání beta glukanu “ztratily” myomy v děloze. Nemálo pacientek máme i s kožními problémy, uroinfekcí či s již rozvinutou onkologickou diagnózou, kde minimálně dochází ke zlepšení životního komfortu při náročné léčbě těchto onemocnění. Myslím si, že beta glukan má před sebou ještě velký potenciál a to, co zažíváme nyní, je jen začátek. Tato fakta však přitahují i ​​méně seriózní firmy, které se chtějí svézt na zvyšujícím se povědomí o výborných účincích hlívy a beta glukanových výrobků z ní. Při zvažování nákupu beta glukanového výrobku je proto dobré zjistit co nejvíce informací o firmě a kvalitě jejích výrobků. “

NENÍ HLÍVA JAKO HLÍVA ANEB, KTERÉ PRODUKTY JSOU PRO VÁS VHODNÉ?

“Nejdůležitější je množství a způsob extrakce účinné látky. Právě způsob extrakce totiž umožňuje dosahovat v organismu jejich vysoké aktivity. Ideální je, pokud se kapsle vyrábějí z čerstvé rostliny nebo houby, ne sušené. Vyšších efektů se dosahuje i pomocí mikronizace, tedy rozmělnění, což umožňuje pronikání přímo do krve. Čistota účinné látky výrobku by měla přesáhnout 90%, stejně důležité jsou však i zdroje z nichž je látka získaná a její zpracování. Aby se výrobek dostal do celého organismu a působil i na gynekologické či jiné potíže, nejen na trávení, jeho nerozpustné částice nesmí mít více než 60 mikrometrů. Všech těchto  je dobré všímat si na baleních “dodává představitel společnosti Natures, jejíž produkty byly oceněny v soutěži Slovak Gold, Adrián Doboly.

 Tisková zpráva

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy