Share

 

Živá stravaUž jste taky slyšeli, že živá strava (raw food) disponuje naprosto luxusními moučníky? Dokonce i Petr Havlíček, výživový poradce, ačkoliv má k živé stravě připomínky, nakonec celou věc uzavřel tím, že jejich sladké mlsání je ovšem zcela bezkonkurenční. Jenže ať jsem hledala v tištěných kuchařkách, jak jsem hledala, nenacházela jsem kromě základních receptů nic, co by mne uchvátilo. Tato kuchařka vystupuje nad ostatními právě rozsáhlou částí o dezertech, kde se sice dokola opakují podobné postupy i ingredience, ale množství nápadů a kombinací je obrovské.

A oba autoři si tu opravdu hrají a je znát, že se živou stravou zabývají už dlouhé roky a dovádějí svá jídla k dokonalosti. Nečekejte žádné běžné pokrmy, naopak, zdá se mi, že vytáhli z raw food to nejlepší. A to jak ve sladkých dezertech, tak i v slaném pochutnání.

A být znovu maminka, labužím si!

Smoothie je součást živé stravy, kterou jsem s radostí zařadila do svého jídelníčku: možnosti ochucení i zahuštění jsou tak obrovské, že jen s rozpaky nahlížím zpět do minulosti na způsoby, jakými jsem kašičkovala se svými dětmi. Myslím si, že v raw food mohou maminky najít obrovskou inspiraci k pokrmům tak chutným a především výživným, že lze takto šmahem vařit jak pro dítě, tak pro  maminku.  Vlastně bychom dítěti i sobě dávali základní biologickou energii…

Autoři rozvíjí v knize velmi zajímavou teorii, která se zprvu může zdát přehnaná, ale třeba právě proto si ji zapamatujete, a jsem si jista, že časem, jak se nám bude povalovat v hlavě, jí přijdeme na kloub i na chuť.

„Když vytrhneme živý list z jeho organismu, uvolní se proud energie, podobně jako u výkřiku. Tento „výkřik“ nelze slyšet, nýbrž lze pouze vidět jako nejmenší částečku světla. Rostliny ukládají světelnou energii dlouho po utržení, energie každým dnem slábne a rostlina tak svůj život pomalu „vydechuje“. Nejmenší částečky světla udržují, např. v salátu, stále svou fotosyntézu v procesu. Světlo se však neukládá a nevyužívá pouze ve zmíněném salátu, ale také v lidských buňkách.

Kiwi_dort

Když se na to podíváme pozorně, přijímáme do naší bytosti potravou především světlo, vše ostatní je proměněno a vyloučeno. Čím více světla je v potravinách nejprve přijato a potom opět vyzařováno, tím více života je v nich obsaženo, a tak je možné více tvořit, udržovat a léčit vše, co je živé! Sluneční světlo je nejdůležitější faktor našeho stravování a hraje důležitou roli pro látkovou výměnu.“

Tajemstvi_zeleneho_smoothieČlověk i zvířata instinktivně dávají přednost potravinám v biokvalitě. A u syrové stravy bych řekla, to platí dvojnásob. Je to jídelníček, který je silně regenerační, takže se hodí pro osoby oslabené, alergické nebo po nemoci.  Unavené maminky tu najdou nápady, kterak si dodat energii a nemuset při tom sahat po stimulantech typu káva nebo čokoláda. Jsou tu základní postupy, z nichž mnohé zvládneme doma jen s obyčejným mixérem a to pro začátek úplně stačí.  Syrová strava je velice chutná a i kdyby se od ní časem člověk z jakýchkoliv důvodů odklonil, stále si udrží ve svém jídelníčku alespoň vyšší podíl vitariánských jídel. Z jednoho důvodu – jsou to prostě rychlé dobroty. Příprava těch nejjednodušších jídel netrvá často ani pět minut a tak šetříme nejen nádobí a připálené hrnce, ale i čas. A hlavně energii, která se nám bude stále zvyšovat.

O autorech: Růžena a Andreas Wegenerovi žijí společně v Německu, kde si pěstují na vlastní zahrádce většinu svých plodin. Růžena je od roku 2009 vitariánkou, předtím byla vegetariánka a pak veganka. Tvrdí, že vitariánství podle ní přináší do života člověka klid a pochopení prapodstaty lidského bytí. Tato osvětová kniha je výtečným počinem už jen proto, že přibližuje a ukazuje gurmánskou tvář syrové stravy.

Vydalo nakladatelství IFP Publishing, s.r.o., 2014, www.ifp-publishing.cz

Renata Petříčková

Nejnovější příspěvky na webu:

Lucie Ernestová: Miluj svůj život 2018

Lucie Ernestová: Miluj svůj život 2018

14. Srpen 2017

Zpříjemnit si celý rok krásným kalendářem, který sem tam okoření život hladkou myšlenkou, úvahou a tématem, o kterém lze bez nadsázky říci, že zůstává věčné! Vděčnost, radost, plynutí života, láska, péče o tělo – to všechno patří mezi dvanáct drobných životních témat, která vám Lucie Ernerstová nabízí k přemýšlení a působení na svou duši v průběhu roku 2018. Námět na tento kalendář k ní přišel z loňského roku, kdy poprvé ilustrovala stejný kalendář s texty Louise L. Hay, jejíž kalendáře u nás už vycházejí řadu let. Letos po poprvé dostala do rukou samotná ilustrátorka. V rozhovoru, který jsem s ní při té příležitosti dělala, mne zajímalo,

ROZHOVOR MUDr. David Frej: Antibiotika může porazit ve výsledku jen silná lidská imunita

ROZHOVOR MUDr. David Frej: Antibiotika může porazit ve výsledku jen silná lidská imunita

14. Srpen 2017

Jak dál po antibiotikách… jak si vylepšit trávení a imunitu. Ta obrovská a dokonale vyvážená džungle bakterií v našem těle zajišťuje bezproblémový chod naší imunity, orgánů a vstřebávání živin. Je s podivem, jakými zásahy ji často „potěšíme“ a stále zůstáváme naživu. Nemluvíme jen o antibiotikách. S jedním z autorů knihy Jak dál po antibiotikách (a během jejich užívání) jsme se podívali na všechno to naše trávení a imunitu ještě bližším pohledem. První, co mne v knize zaujalo se týkalo kvality mateřského mléka. Když matka trpí dysmikrobií, předává dítěti v mateřském mléce i produkty toxických procesů, které probíhají v jejím střevě. Faktem je, že mnoho kojích matek trpí vyčerpáním