Knihy

Umění transformace od Sandry Taylorové: jaký máte vztah sami k sobě?

Bertrand Russell řekl: „Strach je hlavním původcem pověr a jednou z hlavních příčin krutosti. Zdoláním strachu začíná moudrost.“

Připojte se k nám na Facebook
 Superrodina je na Facebooku

Sandra Anne Taylorová, Umění transformace – Knihu si můžete koupit v nakladatelství Metafora.

Mnoho negativního, co často dusíme sami v sobě, pochází ze strachu. Zlo a negativismus se někdy snažíme zahnat falešným optimismem. Někteří lidé vám dají radu, že chcete-li, aby se vám děly jen dobré věci, nikdy si nesmíte dovolit negativní myšlenku. Jiní říkají, že veškeré negativní pocity, které máte, nesmíte na sobě nechat znát. Vidím, jak Marge Simpsonová doprovází malou Lisu do školy a, i když dívku něco trápí, ona jí předává rady, které pochytila od své vlastní maminky: usmívej se, usmívej a nenechávej na sobě znát, že tě něco trápí. V minutě pozná, že se mýlila.

A stejně to tak vidí Sandra Anne Taylorová, když říká: „Negativní myšlenky jsou součástí života lidských bytostí. Určitě v nich nechcete zabřednout, bát se jich, ani je soudit. Mnohem lepší energii přitažlivosti vytvoříte, když je necháte být, půjdete dál a nebudete brát věci moc vážně.“ Netrýznit se sebezpytováním, ale ani se netvářit falešně. Nemít strach. „A mějte se sebou trochu slitování.“ Vnitřní rovnováha je to nejdůležitější, co potřebujete k psychickému klidu. „Žijte spokojeně, buďte vděční za to, co máte, a vždycky doufejte v budoucnost.“ Musíte dávat najevo své pocity, protože tak se uvolníte, očistíte svou energii.

„Lékem na všechny zmatky ohledně negativity je rovnováha. Musíte vyjádřit své nejhlubší pocity a zrušit sebeodsuzující myšlenky. Napadat sami sebe za nepříjemné emoce či myšlenky je přece to poslední, co chcete. Tím si jen podřezáváte pod sebou větev. Na druhé straně však chcete rozpoznat a změnit opakující se negativitu, především sebekritiku a beznaděj. Klíčem je rovnováha. Dávejte upřímně najevo své pocity. Změňte chronicky falešné předpoklady na takové, které podporují váš záměr žít v sebelásce a pravé síle. Ctěte svůj vývoj s každým dalším krokem na cestě.“ (27)

Autorka Umění transformace nenabízí medicínské rady, ale rovněž nedoporučuje praktikovat jakékoliv postupy psychické, emocionální nebo fyzické léčby bez konzultace s příslušným odborníkem. Jejím úmyslem a cílem je pouze poskytnout informace, jimiž se na své cestě k pohodě a úspěchu můžete nechat vést. Nebere však odpovědnost za to, jak s jejími  informacemi naložíte.

Ukazuje příběhy svých přátel a známých a jaké si z nich vzít nejlepší ponaučení. Jak řešit vnitřní konflikty, vztahy, nemoci, nedostatky citu. Kde hledat příčiny problémů a jak problémy překonávat. Jak vytvářet a upevňovat vlastní rovnováhu.

Nejblíže člověku jste sami k sobě. Jaký máte vztah se sebou? Vážíte si sami sebe? Umíte překonat negativní pocity? Umíte využít sílu vlastního vědomí?

Odsuňte negativní myšlenky, i když jsou součástí života, povzbuďte sami sebe pomocí toho, že dáte najevo své pocity a stanovte si to, co vás ctí.

Pozvedněte své sebevědomí. Sebeobviňováním si ubíráte sílu.

Nevláčejte s sebou negativní pocity – řekněte je příteli, nebo je napište a papír odložte. Uvolněte se. Máte svou cenu, přijměte ji. Važte si druhých  a očekávejte i respekt od ostatních. Řekněte svá přání a názory. Zasloužíte si žít v pohodě a míru.

Share

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy