Spread the love

Central Park ZOO ve Spojených státech nabízí svým návštěvníkům novou roztomilou ptačí podívanou. Osm malých kuřátek tučňáků dojímá celý svět. Mají zřízený svůj vlastní blog na internetu s videi a fotografiemi, s exkluzivním pohledem na chov zvířat a jejich péči a můžete se zde také seznámit s jejich nadšenými pečovateli.

Blog je přístupný od 15. 11.

Podle Jeffa Sailera, ředitele Zoo, chtěla tak zahrada blogem ukázat, jak se tučňáci vyvíjejí a rostou a jaká je jim dávána až úzkostlivá péče.

Mláďata se narodila v létě a nyní je místní návštěvníci mohou vidět v „Tučňáčím domě“.

Díky změnám klimatu, nadměrnému rybolovu a ztrátám přirozeného prostředí prudce klesá populace tučňáků ve světě. Celkem známe na 17 druhů tučňáků. U dvanácti druhů je pokles populace velmi alarmující a některé druhy patří k vážně ohroženým. Přežití 21. století bude pro ně velmi náročné.

Na videu máte možnost vidět absolutně nadšenou pečovatelku Noru Bierne, která vypráví o své zvláštní a krásné práci „tučňáci maminky“.

Mláďata neustále křičí hlady. A když nekřičí, pak snad „zpívají“. Uvidíte, jak se tučňáci choulí v náruči, váží, krmí, jak se pro ně připravuje jídlo.

Malí tučňáci žijí v co nejreálnějším teplotním prostředím. Takže pečovatelky musí být oblečené do teplých bund, aby v přirozeném prostředí nenastydly.

Když byla kuřata ještě příliš malá, vyžadovala větší teplo. Nyní už se pohybují v chladném prostředí.

Ryby pro mláďata jsou pečlivě převažována a chovatelky je s péči jako pravé ptačí mámy cpou malým tučňákům do krku.

 

Po podívané na skutečné tučňáky si pak s radostí jistě zajdete do kina na Happy Feet 2.

 

Comments are closed.