Homeopatie

Homeopatická poradna: očkování dětí

Zdroj: wikipedie, ilustrační obrázek

Myšlenka napsat tento článek vznikla po návštěvě jedné maminky, která se mě jednoduše zeptala, jak je to s tím očkováním a možnými reakcemi po něm.

Když jsem ji poslouchala, uvědomila jsem si, jak se politika a hra se slovy dostala i do medicíny a jak vědomě či již naučeně reagují lékaři na otázky svých pacientů či jejich rodičů. Byť má tato maminka pediatričku dost rozumnou a zkušenou, názorově patřící do skupiny liberálnějších lékařů, některé její argumenty svědčí o tom, že i v medicíně jsou silné tlaky ať už ze strany politických stran a uskupení, farmaceutických společností či jen samotné medicíny, která se prostě názorově nechce posunout natož změnit.

Ale ať už je to kýmkoliv, jsme to my lidé, kteří se s jejich důsledky setkáváme ve školách, školkách, ordinacích či běžně mezi lidmi. Takže je jen na nás, zda budeme o odpovědích na naše otázky přemýšlet, zda se budeme ptát dál a třeba tak dlouho, až náš dialog přinese logické a při tom přirozené odpovědi.

Vrátila bych se k původní otázce oné maminky.

Je možné, aby moje první dcera zareagovala na čtvrtou sérii očkování a moje druhá dcera již na tu první? Proč to tak je?

Je teplota po očkování normální reakce? Podle pediatrů ano. Co mám dělat pro zmírnění možných vedlejších účinků, můžu vůbec něco dělat?

Vyjdu tedy ze svých zkušeností s dětmi v poradně.

Každý člověk funguje svou vlastní energií, která má své tempo, své vlastnosti, kterými se každý z nás liší od toho druhého.

Např. jsme horkokrevní či zmrzlíci, reagujeme hůř či lépe na různé počasí, na různou dobu během dne či během roku, na různá jídla a jiné věci a situace kolem nás… Někteří  z nás raději sladké, druzí slané, jiní tučné… Někteří jsou doživotní mrzouti, jiní uplakánci atd.

Díky tomu je i naše reakce na stejnou věc různá – různě rychlá, různě silná s různými doprovodnými znaky.

Zdroj: wikipedie, ilustrační obrázek

Podle mého názoru nelze tedy říci, že reakce do dvou dnů po očkování je normální a za týden či měsíc se už očkování netýká. tejně jako nelze říct, že jakákoliv tělesná či psychická neřkuli mentální reakce je po očkování normální.

Různě nastoupivší teploty, rýmy, kašle, vyrážky, zvětšené uzliny, spazmy, neutišitelné pláče a křiky, apatie, neudržitelná ospalost po očkování a podobně, to jsou stavy, při kterých se lékař za jiných okolností bude stavět k malému pacientovi jako k nemocnému a bude se snažit naleznout a vyléčit příčinu jeho nemoci. Tvrdit tedy lidem, že např. teplota je normální po-očkovací reakce, je asi stejné jako říct, že je normální mít teplotu po snědení ovoce. Obojí má vést ku zdraví. Ale první reakce je v pořádku, druhá pak výrazem přecitlivělosti či infekce.

Nuže, jakákoliv reakce malého pacienta po očkování je vybočením z normálu. My bychom k tomu také tak měli přistupovat a nazývat věci pravými jmény.

A co můžeme s tím vším udělat? Nejlépe by bylo, kdyby se rozumní pediatři dohodli, že očkování, má-li být pouze ku prospěchu malého dítěte, bude nejlepší posunout ho k prvnímu roku věku, kdy jeho imunitní systém bude dostatečně vyzrálý a připravený utkat se s vakcínami. Ještě lépe by bylo, kdyby se farmaceutické korporace rozumně rozhodly obměnit složení vakcín a přestat tlačit na cílového zákazníka s vidinou tučného zisku.

Co se nás lidí týká, můžeme chtít očkování odložit. Každý měsíc zralejšího a nezatíženého imunitního systému usnadňuje dětem boj s přídatnými látkami i samotnými  kmeny.

Můžeme chtít i víc. Avšak v následujícím bodě se zřejmě budeme zkušenostmi a názorově s ostatními homeopaty lišit. Vzhledem k tomu, že homeopatie učí léčit vytvořený stav, podle mne žádná prevence  kromě dobře vyladěného organismu vlastně neexistuje. Můžeme si ale požádat o kapku vakcíny a vyrobit si homeopatický lék na každý druh a po očkování jej podat. A dále lze po očkování navštívit homeopata a podat konkrétní homeopatický lék na stav, který se po očkování vytvořil.

Zdroj: wikipedie, ilustrační obrázek

Ale co určitě můžeme je, dát dítě očkovat, když je úplně v pořádku. Bez teplot, bez kašle, bez rýmy, bez vyrážky, bez průjmu, když v noci klidně spí.

Jsme to my lidé, kteří jsme cílovým zákazníkem.

Takže když si můžeme říct o jiný kus masa, proč si neříct o jiné očkovací schéma či vakcínu.

Přeji mnoho krásný a zdravý podzim.

Gabriela Anna Rečlová

(homeopatická poradna Pardubice, reclova@centrum.cz)


Share

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy