Homeopatie,  Petra Cihlářová

Lék z labutího pera pomáhá lidem s úzkostmi, ale i jinými problémy.

Spread the love
Share
Foto: 松冈明 芳/wikipedia

Velice pečlivý proving léku Cygnus cygnus provedli v roce 2004 Jeremy a Camilla Sherr.  Od té doby máme k dispozici další velký lék na hluboký smutek a zármutek. Měla jsem to štěstí, že jsem díky němu mohla pomoci třem úžasným ženám a ráda bych se s vámi podělila o tento nevšední a krásný zážitek, kterým pro mne uzdravení pacienta vždy je.

Všechny tyto ženy měly společnou vysokou dávku empatie, jakýsi hluboký duševně – duchovní rozměr, křehkou krásu bez líčidel, volně vlající vlnité vlasy (striktně upravené a krátce přistřižené účesy jako by léky z ptačí říše předem vylučovaly, na tváři lehký úsměv, hluboký v srdci žal.

Psychicky týraná žena před rozvodem.

Poprvé jsem tento lék s úspěchem použila u tehdy 42 leté ženy, která právě procházela těžkým životním obdobím rozpadu svého letitého manželství. Její bývalý manžel jí činil všechna protivenství, jakých jen byl schopen. Nesouhlasil s rozvodem, prováděl soustavný psychický nátlak všemi možnými i nemožnými prostředky. V důsledku toho byla zcela bez sebe strachy z něj, o dítě, měla pocit, že je chycená v kleci, ze které se nemůže nikdy dostat.

Byla bez sebe bezmocnou zlostí a vztekem, jasně cítila, že manžel je pro ni soupeř „nad její síly“, neboť se, na rozdíl od ní, neštítil použít psychické vydírání i vůči nejmladšímu synovi. Několikrát za den se jí střídaly stavy beznaděje a chuti si vybojovat svoje místo v životě. V momentě konfrontace s manželem jí celé tělo ztuhlo a nebylo schopno pohybu, nemohla odpovědět, jen se vnitřně třásla vztekem a odporem, rozbolela ji hlava, v oblasti třetího oka cítila silný tlak a zároveň touhu na toto místo tlačit prstem, což částečně pomáhalo.

Často se jí opakovaly záněty močového měchýře, kdy bolest byla největší na konci močení, doprovázené stálým nucením a neúplným vyprázdněním.

Záda bolela celá, zatuhlé deltové svaly, krk, bolavá bedra a pravý kyčel. Ráno, než vstala, ji všechno šíleně bolelo, neměla sílu vylézt z postele, bolest v krku, žaludku, průjem, křeče v břiše.

Vlivem každodenního stresu se zhoršila i její paměť a tím se zvýšil strach, že z ní manžel udělá blázna a ona přijde o děti (ne že by se o to nepokoušel…). Vůči manželovi cítila silnou zášť, bezmocnou zlost, měla touhu po něm něco hodit, ublížit mu (Staphysagria přinesla částečnou úlevu). Když jsme její pocity zkoumaly do hloubky, byl pod vší tou záští (je třeba si uvědomit, že on se k ní chovat opravdu hrozně) hluboký smutek. Smutek z pocitu, že neobstála v životě, že vše pokazila, že se nikdy nechtěla rozvést, ale už nemůže dál,…

Obrovský pocit smutku a osamění se s ní táhl životem již od dětských let, kdy ji v 5-ti letech zemřela maminka.

Právě podle hlubokého smutku, ptačí křehkosti a jemnosti, rozevlátých vlasů, duchovního zaměření jsem pro ni našla lék Cygnus cygnus. V potenci 30 C neudělal prakticky nic – smutek byl příliš hluboce uložen, dynamice případu tato potence neodpovídala, jen jsem tou dobou jinou neměla „po ruce“. Až potence 1M začala pomáhat a ještě lépe působila 10M.

Dnes je po 3 letech tahanic konečně rozvedená, samostatná, téměř bez fyzických potíží. Jen při projednávání majetkového vyrovnání s bývalým manželem je lék třeba opakovat, neboť „nebožtík“ moc dobře ví, kterak ji dostat pocitem viny do deprese a rád to vždy udělá.

Žena trpící úzkostmi ve vztazích a poruchou příjmu potravy

Dalším krásným případem labutě je mladá žena, ročník 1976, která ke mně přišla poprvé v listopadu 2011. Jejími hlavními fyzickými obtížemi byly vleklé alergie na prach a plíseň, astma, kandidóza, časté záněty močového měchýře a anorexie střídaná bulimii doprovázená častým zvracením.

Prožila nelehké dětství. Její pravý otec byl alkoholik a matku často bil. Ta se s ním rozvedla, když dceři byli 3 roky, dál však žili ve společném bytě. Když bylo pacientce 9 let, objevila se u její matky rakovina ženských orgánů. Celková tíživá atmosféra doma, kdy nemocná matka o ničem nemluví a na dítě má málo času, odstartovala u pacientky pocity samoty a opuštěnosti, které ji provází celým životem. Každá emoční krize ji do nich okamžitě vrátí.  Potřebuje blízkost, ale neumí si o ni říct.

Strach prožívaný od dětství vyústil nakonec v úzkost ve vztazích. Nedokáže dát partnerovi svobodu, vždy potřebuje vědět kde je a co dělá (= strach z opuštění).

Poruchou příjmu potravy trpí od 8. třídy základní školy. Dnes jí zdravě a na jídlo již tolik nemyslí, ale špatné trávení a zvracení zůstalo. Pocit plnosti a nafouknutosti po jídle se uvolní až vyzvracením se. Občas má i týden bez zvracení, ale pak se do toho zase vrátí. Tento stav se zlepšuje kolem menstruace, kdy se cítí více ve svém těle „ukotvená“. Tou dobou má také větší kontakt sama se sebou.

Snadno se rozpláče a její srdce zalije pocit smutku, který ji celou prostoupí. Má velký strach ze samoty a opuštění. Při odmítnutí od partnera přestane vnímat svět kolem sebe, oddělí se od něj a zcela se ponoří sama do sebe. V uzavřenosti do sebe setrvá, dokud nedostane láskyplný impuls, po kterém velice touží, ale nedovede si o něj říct ze strachu před dalším odmítnutím. V tomto stavu je vnitřně tak sevřená, že potřebný podnět přímo odpuzuje, i když jej bytostně potřebuje.

Má větší potřebu sexu než její partner a když má pocit odmítnutí (zcela subjektivní – stačí, když po aktu partner vyjme úd o moment dřív než by ona chtěla) propadne sebedestruktivnímu jednání, začne si rvát vlasy, bouchat se, chce si ublížit, poškrábat tvář, cítí silnou nenávist k vlastnímu tělu. Nenávidí sama sebe za to, že má tak silnou sexuální touhu, že není příjemná, nenávidí touhu, nenaplnění, své tělo, že ho nikdo nemá rád.

Alergické astma u ní propuklo na Silvestra 2006, kdy její tehdejší partner flirtoval s jinou ženou, kandidózou trpí od té doby, co s ní měl sex.

Rovněž záněty močového měchýře se časově shodují s přechodem ze starého do nového partnerského vztahu a jsou doprovázeny řezavou bolestí při a po močení, krví v moči.

Jako dítě trpěla na časté angíny a záněty středního ucha.

Měla velmi blízký vztah s matkou, která zemřela v roce 2009.

Z repertorizace vyšla Pulsatila, byla podána a pomohla na záněty močového měchýře (měla jsem z ní docela dobrý pocit, ale nesedělo mi vše – Puls by si uměla říct o lásku… , pak oklikou přes Lyc (jen v nízké potenci, na pocit nafouknutí po jídle, neudělalo to vůbec nic) a Carc (ten byl mnohem blíž a prakticky mě na Cygn-c navedl – odhalil hluboký smutek jako základ případu).

Po podání léku Cygnus cygnus 1M okamžitě odešel smutek, začala se cítit výrazně lépe, přešlo sebedestruktivní chování a pocity nenávisti vůči sobě. Po půl roce jsme zvýšili potenci na 10M,  na léku je dodnes a daří se jí výborně (bylo pro mne milým pohlazením, když mi její přítel děkoval, jak moc jsem jí pomohla  :-).

Lék z labutího pera pomáhá i proti bolestem nohou

Posledním případem úspěšného použití léku Cygnus cygnus je případ ženy, ročník 1946, homeopatky, které v minulosti pomohlo více jiných léků. Tentokrát její problém nastal, když se její dcera, se kterou bydlela ve společném domě, rozhodla dům prodat, odstěhovat se do bytu a jí pořídit samostatný byt. Poprvé po velice dlouhé době začala pacientka bydlet sama. Moc jí mrzelo, že na ni dcera nebrala ohled a hluboký pocit smutku a opuštění spustil fyzické obtíže ve formě bolestí nohou, pro které nemohla ani pořádně chodit, celkové únavy a vyčerpání. Bylo zajímavé, že i v tomto případě bolest nohou zcela zmizela až po podání potence 10M. Jako by smutek byla tak hluboko uložená emoce, že na její zvládnutí je třeba opravdu vysoké potence.

Zdá se, že v léku z labutího pera máme k dispozici skvělý nástroj, kterým můžeme pomoci lidem trpícím hluboko v srdci uloženým žalem. Na rozdíl od Natria muriatica nestaví kolem sebe zeď, ani nemívají hysterické záchvaty Ignatie. Spíš jde o hluboký pocit osamění a smutku, který se táhne jejich životem dlouhou dobu, pramenící ze ztráty blízké osoby, hlubokého zklamání a nepochopení. Jak ukázal prostřední případ, může tento lék odstranit i sebedestruktivní chování a nenávist vůči vlastnímu tělu. Stejně jako u ostatních léků z ptačí říše, i zde se setkáváme s duchovním zaměřením, jistou dávkou „ulítlosti“ a neukotvenosti (DD Nat-m), rozevlátými delšími vlasy, jemnou křehkostí a pohledem do nebe.

Petra Cihlářová

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

flying legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz
lovehearts legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz
labutě legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz
labutě legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz
labuť zpěvná legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy