Share

Mám doma kytaru už spoustu let. Podle stupně ohmatanosti to musí vypadat, že jsem vášnivá kytaristka. Skutečnost je, že jsem ji v notně zdevastovaném stavu už dostala a užila si s ní leda tak pár dětských let, kdy jsem jako samouk poznávala strunu po struně, akord po akordu a učila se noty z útlé knížky.

Slabost pro hudební nástroje mám odjakživa. A není divu, že tohle mne zcela dostalo. Na internetu jsem narazila na stránky s virtuálními kytarami a možnostmi se naučit na ně také hrát. Je to jiná hra, pravda – bříška prstů vás nebolí a princip je také absolutně odlišný. Je třeba se naučit rozumět, kterou klávesu kdy zmáčknout, aby kytara vydala zvuk. Nebo jen tak zbůhdarma přejíždět myší. Ale co je na tom úžasné – ona ta virtuální hračička vydává skutečně značně přesvědčivý zvuk!

Umožní vám přehrávat skladby a dokonce si je i nahrát. Takže – když se zadaří, můžete si poslechnout své umělecké dílko ještě jednou. V nabídce jsou dále některé demo verze (Metallica, The Beatles, Red Hot Chili Peppers a další), jež se pokoušíte zvládnout stejnou měrou.

Na stránce JAMSTAR jsou pro vás také připravené lekce na kytaru. Přeji příjemnou zábavu.

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]