zdraví

Příčina záhadného „švédského“ onemocnění vyřešena. Postižení močili až 15 litrů denně!

Share

Po sto letech Švédové vyřešili příčinu záhadné nemoci, kdy lidé každodenně ze sebe vyloučili až patnáct litrů moči.

Pod vedením doktora Johana Jendleho byla studována skupina lidí v západním Švédsku, kde byla touto nemocí sužována v rodinách někdy i dokonce polovina členů domácnosti.

Díky častému močení jsou lidé nuceni tomuto přizpůsobit i svůj životní režim. Nemohou vykonávat všechny možné práce a zaměstnání a neustále musejí být v blízkosti toalet.

Běžně člověk vymočí 1,5 litru denně. Neustálé močopudné nutkání u těchto pacientů vede pochopitelně k dehydrataci, což je nutí více pít, a tím se dostávají do uzavřeného kruhu.

Švédský lékař Johan Jendle zjistil příčinu, která byla identifikována v dosud neznámé zmutované dědičné variaci diabetes insipidus. Toto onemocnění je velmi závažné a může být až smrtelné. Jendle prohlásil, že ho ani tak moc netěší, že objevil příčinu, ale že je šťasten, že nyní může těmto lidem konečně pomoci.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy