Kultura

Video: Star Wars, Návrat Jediho. Fanoušci objevili v Blu-ray změny.

Share

 

Jak známo fanoušci Star Wars patří k těm nejpečlivějším. Znají podrobné detaily, postavy, zápletky, kostýmy a podrobné scény.

Nicméně George Lucas s každým novým vydáním se drží hesla, že co nešlo zlepšit na začátku, je možné vyladit ještě teď. Edice Blu-ray má vyjít 16. září. A už nyní na youtube unikla ukázka, která opět ukazuje určité drobné změny. Jsou to malé, ale přesto významné změny pro vrcholnou scénu ve filmu Návrat Jediho. Jaké jsou další zásahy do filmu, o tom zatím mohou fanoušci jen spekulovat. George Lucas začal s vylepšováním už u Speciální edice v roce1997. Afanoušci ho samozřejmě odhalili.

K novému zveřejněnému online videa se jako první přihlásil Badass Digest s tím, že byl přidán zvuk k Darth Vaderovi, když provádí svůj finální „vykupitelský“ čin. V momentě, kdy shodí zlého Emperora Palpatine do šachty, v původní verzi Dearth Vader mlčí, ale v nové verzi křičí: „Ne!“

 

 

Lucas nezastírá, že filmy „zdokonaluje“, a když nějaký fanoušek jeho počin prokoukne, veřejně to klidně přizná.

Fanoušci také zveřejnili video, kde V Skryté hrozbě byla loutka Yoda nahrazena CGIYoda.

 

 

Plyšák Ewoks v Návratu Jediho zase teď bliká očima a Obi-Wan Kenboi vyluzuje  v Nové naději hrůzostrašné ječení.

Některé změny se fanouškům líbí, proti jiným se i rozhořčeně na internetu bouří. Právě ono hlasité neeeeeee, které bylo prý převzato ze závěru z Pomsty Sithů, z třetího dílu série.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy