Share


Merkur znakOde dneška, tedy od 30. srpna jde Merkur zase do retrográdního pohybu a vydrží tam až do 22. září.

Ve zkratce: Období, kdy bude dobré „sedět na vejcích“.

Bude to tedy opět doba, ve které věci nemusí jít tak, jak chceme, ale když si dáme větší pozor a budeme s tím počítat, můžeme se vyhnout škodám a toto postavení Merkuru, má i své výhody. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Merkur je planeta, která je spojována s komunikací, obchodem, cestováním a každodenními záležitostmi, spíš takovou rutinou.

Proto v těchto oblastech může docházet ke zpomalení, k průtahům nebo k takovým „schválnostem“. V tuto dobu máme vše ve znamení Panny, takže rozhodně nic nebude přát puntičkárům. Pozor na lpění, na chtění, na násilné emoce, kterými k sobě budeme chtít připoutat nějakou jistotu nebo člověka. Neplánujte moc dopředu, nechte plány uzrát, nesnažte se je realizovat. Řeč je o plánech, které ještě nejsou zralé.

Ostatně i energie přicházejícího podzimu je o sběru plodů a o přemýšlení, jak s nimi naložit. Jak si zajistit kolem sebe pohodu a pocit bezpečí na zimu… na chladné dny.

A tomu všemu nám nyní bude sloužit těch 23 dní.

Na druhou stranu je retrográdní Merkur vhodným obdobím pro přemýšlení o minulosti, pro zastavení se a pro pochopení toho, co se nám v uplynulém období dělo. Bude to podpořeno možná i událostmi, náhodami, drobnostmi.

Ideální čas pro napravování chyb. Opravy všeho druhu.

Revize, bilancování, setkávání s lidmi z minulosti. Ti se nám mohou také ve zvýšené míře nyní začít vracet do života. Vracet se nám také budou nedořešené záležitosti z minulosti a to třeba i ty, které jsme měli pocit, že dořešené jsou, protože Panna je prostě pedant.

znamení zvěrokruhu

Obecně platí, buďte v komunikaci opatrní, dobře rozmýšlejte, co řeknete a komu, dvakrát si promyslete, jak asi vaše slova ten dotyčný pochopí.
Mějte na paměti, že je to sice období, kdy si lidé nemusí rozumět, kdy budou zpomalení v myšlení a tak snadno dochází k nedorozumění a špatnému chápání, ale také je to vzácný čas, kdy se můžeme citlivě ponořit do minulosti a trpělivou a dobře promyšlenou komunikací ji vyřešit. Nebo začít řešit. Využijme prostě ten zpětný chod.

Taroty pro toto období upozorňují na to, že opravdu pozor bychom si měli dát na zbrklost. Žádný Vůz, říká tarot…Na všechno, kde se riskantně do něčeho vrhneme, kde ještě není dozrálo. Nebo tam, kde proti nám stojí velké množství „nepřátel“… a především to není vhodný čas na akce v oblastech, ve kterých ještě cítíme vnitřní rozpor.

Někdy se v takových případech vyplatí i přesto se vydat na cestu, že ty síly si v nás nějak sednou a ukáže se, že třeba i ty pochybnosti umí spolupracovat, ale nyní ne. Nyní by nás to roztříštilo a veškerou snahu zabilo. Výsledkem by pak byly především pošlapané city. Emoce.

Ve vztazích se v tuto dobu snažte zastavit se. Může toho jakoby proti vám stát mnoho. Udržte si styk a dotek s tím, co máte rádi, udržujte tu komunikaci v podobě jakési „zamilovanosti do života“ a ano, vracejte se do minulosti. Je to mimořádně dobrý čas pro řešení starých problémů, pro nacházení východisek ze situací, které se zdály neměnné. Jakoby tam pak najednou bleskl blesk a přišel nápad. Tak jak to umí jen tarotová karta Mág. Ale ten přijde pouze v případě, že se budete tiše dívat z okna jako ten Rytíř pohárů a hodně, hodně přemýšlet. Introvertní období….

Pro co je toto období mimořádně vhodné. Pro změny. Pro změny, které ale zatím nedocházejí nějaké fyzické realizace. Jsou to změny pouze v hlavě, nebo v okolnostech kolem vás, a je to tady vlastně už druhá karta vyjasnění. Věž. Je to změna, kterou musíte ustát v klidu, bez pohybu. Bez toho Vozu, který by se stejně na cestu vydal zbrkle nebo v panice.

Je to náročné období, které přeje těm, kdož umí dobře přemýšlet a mají dost trpělivosti, ti mohou z tohoto období vytěžit až osudové a životní výhody.

Obecně se může lépe dařit Býkům, Kozorohům a Pannám. Období jak dělané pro jejich pomalou analytickou mysl. Ti budou obrazně řečeno sedět na vejcích a v druhé třetině září – kdoví, jaký pěkný výsledek předvedou světu. Horší to budou mít Ryby nebo Raci, mimořádně těžce to mohou nést na psychice, že si budou připadat utlačení a bez reakce okolí. Ale faktem je, že ty odpovědi v tuto dobu mohou najít v sobě, ve snech, v intuici, kterou mají mimořádně silnou. Jen si prostě někdy sednout a přemýšlet. Štíři se navíc mohou sebevražedně otrávit svým jedem, pokud však vydrží nápor, mohou od sebe v tuto dobu velmi účinně (a s pomocí osudu) odlepit přilepenou nepříjemnou minulost. Vzdušná a ohnivá znamení to budou mít těžší v tom, že budou netrpěliví a naštvaní a budou mít zvýšené sklony k té zbrklosti – BlíženciVodnáři, Berani, Střelci… pro ty to bude zkouška trpělivosti. Udělají nejlépe, když se ponoří do minulosti, do starých problémů a do oprašování restů, velký generální úklid jejich duše i životů. Ostatně, okolí jim může jít na ruku, protože nám bude vyloženě podávat to, co máme řešit – a většinou to bude mít souvislost s minulostí. A toto platí pro všechna znamení ostatně…

Renata Petříčková

Nejnovější příspěvky na webu:

Dobrodružství s obrovskou hruškou

Dobrodružství s obrovskou hruškou

9. Leden 2018

Tajemný ostrov, ztracený starosta, piráti, drak, ale především obrovské dobrodružství. To vše najdete s dětmi v nové, taktéž obrovské, knize Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce. Přímořské městečko Sluníčkov žilo poklidně. Obyvatelům dělalo starost „jen“ záhadné zmizení oblíbeného a hodného starosty Jeremiáše Bartoloměje Severýna Olsena, řečeného Bart, a to, že na jeho místo zasedl zlý a panovačný místostarosta Hvizd. Klid sluníčkovských naruší dopis v láhvi, který z vody vyloví dva kamarádi kocour Macík a slon Sebastian. Jak se podiví po zjištění, že dopis je od zmizelého Barta. Píše z Tajemného ostrova, že se má skvěle, a nabádá je, aby zasadili přiložené semínko. Když z něj přes noc vyroste

Válku lze prohrát i dvakrát

Válku lze prohrát i dvakrát

19. Prosinec 2017

Válka z druhé strany, z pohledu těch poražených, viníků. Jenže, nic není tak černobílé, jak by se mohlo zdát, mezi Němci bylo také mnoho odbojářů. Jejich a nejen jejich příběh přináší historický román Prozření. Je 9. listopadu 1938, Křišťálová noc. Zatímco po celém Německu se tříští skleněné výlohy, okna domů i zdravý rozum, na hradě Lingenfels cinkají skleničky a hraje jazz. Avšak v pozadí zdánlivě dekadentní párty roste plán na likvidaci Hitlera. Hraběnka Marianna von Lingenfels slíbí oné osudné noci svému manželovi a jeho přátelům – spolupracovníkům, že se stane jakousi velitelkou žen a dětí. Bude ostatní manželky ochraňovat a kdyby došlo na nejhorší,