Homeopatie

Chvála přírodě I.

Spread the love
Share

 

Léto končí, stromy se zbarvují do podzimních tónů. Ještě teplé dny svádí k letnímu oblečení, ale rána i večery jsou již studená. Příroda zpomaluje. Je správný čas začít podporovat náš imunitní systém.

třapatka nachová

Jednou z velmi účinných rostlin, jež se používá  jako imunostimulans pro své antivirové a antibakteriální účinky, je třapatka nachová neboli echinacea.
Je to indiánská léčivá bylina původem ze Severní Ameriky s krásnými fialově růžovými květy. Nejúčinnější jsou kořeny, dá se však použít celá rostlina. Nejčastěji se používá lihová tinktura. Pro děti a těhotné je vhodnější sirup či čaj. Preventivně se používá 1-2 lžičky denně. Vhodnou kombinací k třapatce je česnek či rakytník, jejichž spojení přináší překvapivé výsledky.

rakytník
Další na vitamíny a účinné látky bohatá rostlina je rakytník. Vyskytuje se nejen v Evropě ale i ve střední Asii a na Sibiři, jeho sílu a schopnosti znali již staří Tibeťané . Posiluje imunitní systém, odolnost proti stresu, má protivirové a protibakteriální účinky. Používají se celé rostliny, hlavně oranžové plody, z nichž se připravuje rakytníkový sirup, olej, med či tinktura. Plody lze také sušit a připravit z nich lahodný čaj.

aloe vera

Jinou zdomácnělou rostlinou, jejíž historie léčebného použití sahá k starým Mayům a Inkům, je pouštní lilie neboli aloe vera.  Z aloe se používá gel obsažený pod slupkou listů, k němuž se často  přidává med  pro zvýšení účinnosti. Aloe obsahuje na 150 různých látek včetně vitamínů, minerálů a stopových prvků. Společně tvoří účinné harmonické těleso, jehož výsledkem je detoxikovaný, vyživený, stimulovaný a chráněný organismus.

reishi

Z říše hub zaujme svými léčivými schopnostmi reishi, která se pěstuje na třešňových stromech.  Má protivirový a protizánětlivý účinek, stimuluje imunitu, kontroluje rakovinné stavy.

Kromě reishi je zajímavý i cordyceps. Během svého životního cyklu mění svoji strukturu, formu. Z toho vyplývá jeho schopnost měnit informaci zabudovanou v paměti buňky, a tím umožňuje léčit i závažnější stavy.

 

Posledním zástupcem imunostimulátorů je colostrum neboli mlezivo. Je to první mléko, které se tvoří matce bezprostředně po narození mláděte u savců včetně člověka. Je plné vitamínů, minerálů a hlavně tzv. imunoglobulinů neboli protilátek, které chrání novorozence před infekcemi. Kromě toho obsahuje další významné látky, které se účastní imunitních pochodů v těle a stimulují tak tělo k ochraně před bakteriemi, viry, parazity, dokonce před HIV viry a cytomegaloviry a brzdí růst nádorových buněk. Provázanost a součinnost látek obsažených v colostru vede k aktivní i pasivní ochraně lidského organismu. Lolostrum pracuje účinně i v momentech, kdy je imunita namířena proti samotnému organismu, jako to bývá v případě autoimunitních nemocí.

 

Příroda je k nám více než štědrá. Máme mnoho možností, které stačí  jen využít.

Co si víc přát? Snad jen, aby těch báječných pomocníků bylo stále dost a  my lidé jsme přišli na chuť jednoduchému kouzlu přírodní lékárny.

Vsaďme na kartu přirozené péče a prevence. Investovaná energie se nám vrátí.

 

 

 

Gabriela A. Rečlová

homeopatická poradna Pardubice

(reclova@centrum.cz, tel. 608546207)

 

%%wpcs-1639%%-date%%id%%

Foto: wikipedia

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy