Share

Manažer Michaela Jacksona, Frank Dileo, zemřel ve věku 63 v důsledku následných komplikací po operaci srdce. Byl natolik rozdílný od „křehkého“ vyhublého Michaela Jacksona, který jako by zůstal  někde uprostřed svých dětských snů.

Frank vzezřením vypadal jako muž ze starých amerických filmů, vyprávějící drsné příběhy italského podsvětí. Svalnatý Italoameričan, který si neustále pokuřoval tlustý doutník, měl svázané černé vlasy do ohonu a na obou malíčkách nosil prsteny. Jackson si ho všiml u Epic Records, kde nahrával své písničky. I díky Dileovi se Jackson stal globálně chápanou celebritou, kterou nazýváme „Král popu“.

Spolu pak, když Dileo začal pracovat pro Jacksona jako manažer, zaznamenali jedno z nejsilnějších partnerství v celé hudebně-podnikatelské historii.

Dileo byl do morku kosti spjat s hudebním byznysem. Stál za propagací Jacksonova alba Thriller v roce 1982. Vymyslel úspěšnou rozhlasovou kamapaň. A uměl dobře využít nové médium pop videa pro singly Billie Jean, Beat It a speciálně pro Thriller, který se stal takovým krátkým filmem, režírovaným Johnem Landisem a proslaveným zombie tancem a rapováním herce Vincenta Priceho. Thriller zajistil Jacksonovi sedm ocenění v Grammy v roce 1984.

 

Možná, kde by byl Jackson bez Diela?

A úspěch Thrilleru vykázal pětiletou spolupráci a zajistil Jacksonovi destimilionovou smlouvu s Pepsi a dvě úspěšné mezinárodní turné.

Nicméně Jackson byl značně – mírně řečeno – zklamaný, že se Bad nedokázal přiblížit piedestalu Thrilleru, kterého se prodalo na sto milionů desek. A Diela za to v roce 1989 vyhodil.

 

Dileo se ale neztratil. Zamířil do Hollywoodu za Martinem Scorsesem, který režíroval Jacksonovo video Bad. A Martin Scorsese ho vzal do role mafiána Tuddy Cicera do filmu GoodFellas (1990) a také do Waynova Světa (1993). Dileo se pak jako manažer staral o další hvězdy (Taylor Dayne, kytarista od Bon Joviho – Richie Sambora).

A brzy předvedl naprosto excelentní „comeback“ jako Jacksonův manažer.

Naprosto bez váhání Jacksona podpořil v kauze ohledně nařčení z obtěžování dítěte. Soud nakonec po několikaměsíčních mediálních útrapách Jackson vyhrál. V roce 2009 připravoval Dielo s Jacksonem umělcův comeback 50 koncertů v 02 Areně v Londýně.

Ale víme, jak příběh končí. Jackson umřel na předávkování léky.

V lednu 2011 se Dileo vyjádřil, že se chystá napsat knihu o svém životě v hudebním průmyslu, který by zahrnoval rovněž informace o jeho hádkách se správci Jacksonova majetku.

„Je tady tolik dezinformací, že tam jednou provždy uvedu věci na pravou,“ řekl.

Dileo měl manželku Lindu, syna Dominika a dceru Belindu. Narodil se 23. října 1947 a zemřel 24. srpna 2011.

 

 

Oblečení pro Tebe - Dámská móda a spodní prádlo