Spread the love

Jedna z předních filmových hvězd, britská herečka Kate Winslet, se už od dětství potýká s narážkami na svou postavu. Na stres a deprese už ale rezignovala a nyní se snaží ukázat světu, že „kultura superštíhlých hollywoodských hvězd“ není úplně v pořádku. Pro lepší pocit ze sebe samé ale občas vyzkouší i nějakou tu dietu a pravidelně cvičí.

Nadváhou trpěla už od dětství a čelila kvůli tomu posměchu spolužáků a přátel. Není proto divu, že Kate Winslet (35) trpěla depresemi a měla nízké sebevědomí. „Jako holka jsem si nikdy nepřipadala atraktivní. Byla jsem tlustá a nešťastná. Je to pocit, který si s sebou ponesu celý život,“ říká Kate.

Když ji role ve filmu Titanic Jamese Camerona vynesla na hvězdné nebe Hollywoodu, začaly narážky na její postavu proudit i z médií. Kate se tomu ale rozhodla čelit a všem svým kritikům poslala jasný vzkaz: „Jsem se sebou spokojená. Nevypadám jako americké filmové hvězdy, jsem vnadnější, taková ale prostě jsem, ať se vám to líbí, nebo ne.“ A na adresu Hollywoodu poznamenala, že jí připadá, jako kdyby si „pěstoval novou generaci anorektiček“.

Tím, že se takto vzpírá „kultuře superštíhlých“, pomáhá Kate mnoha ženám a dívkám trpícím pocity méněcennosti a mentální anorexií. „Lidé si myslí, že když žena není jako proutek, není s ní něco v pořádku. To je hrozný nesmysl!“ podotýká a na znepokojivou společenskou situaci upozorňuje mimo jiné i svou iniciativou v charitách pro osoby s poruchami přijímání potravy.

Nedá se však říct, že by sama na svou postavu a fyzičku vůbec nedbala. Kromě toho, že pravidelně cvičí (věnuje se joggingu a doma u televize spaluje kalorie na běžeckém trenažéru), vyzkouší sem tam i nějakou tu dietu. Jednou z nejspecifičtějších zřejmě byla dieta, založená na obličejové analýze. Tento zvláštní postup, při němž se určují potřeby lidského těla a úroveň výživy na základě analýzy pleti, pro Kate připravila odbornice na fitness Elizabeth Gibaudová.

Jde o jednoduchý rozbor stavu pleti, na jehož základě lze stanovit, co člověku chybí (například rozšířené póry mohou znamenat nadbytek škodlivin v organizmu). Podle výsledků se pak sestaví vhodný jídelníček. Kate Winslet si metodu po vyzkoušení chválila. „Moje váha opravdu klesla,“ vyjádřila se k výsledkům. „Taky moje pleť vypadá mnohem líp a necítím se tolik unavená. Je mi skvěle!“

Jak je vidět v případě Kate Winslet, pohyb ani dieta nemusí být na škodu. Není nutné, abyste se stresovaly, držely drastické diety, ničily se v potu tváře a hlídaly si váhu. Důležité je, abyste se cítily dobře. Pohyb a správně sestavená dieta vám můžou být i ku prospěchu. Pohyb nemusí být jen námahou, ale i relaxací a skvělým odreagováním. Vhodně zvolená strava pak pomáhá z těla odvádět škodliviny a pročistit trávicí soustavu.

Autorka: Anna Burdová