Spread the love

Bert a Ernie, Sesame Street

Znáte Sesame Street? Věřím, že ano.

superrodina-zpravodajství a kultura

Mnohé díly běžely i na ČT1, děti je běžně vyhledají na youtube. Mezi mnoha plyšovými figurkami, které nás provázejí pořadem, jsou i Bert a Ernie, o nichž svět spekuluje, že jsou více než jen přátelé.

Nastává tu podobná situace jako u Teletubbies, ale jen zdánlivě.

Ohledně Teletubbies proběhly značně nepřátelské útoky ze strany některých náboženských skupin, kde chudák modrý Tinki Winki díky své milované červené kabelce byl automaticky zařazen a doslova „dehonestován“ na homosexuála – jako by to bylo něco podřadného! Prostě stereotypní a nesmířlivá část světa najednou v nevinném dětském seriálu viděla zkázu pro dětskou duši. Jako by Teletubbies byl infekční zhoubou pro homosexualitu. S klidným svědomím pouštím dětem dál tyhle seriály a nechám se překvapit, kam je láska povede, až vyrostou.

A vůbec v tom nebudu vidět magické schopnosti infantilního seriálu.

Kam srdce člověka tíhne, to ví jen ono samo.

(Ukázka z youtube)

Nicméně vraťme se k Sesame Street. Bert a Ernie jsou dva človíčkové s velmi hustým obočím. A lidé si myslí, že jejich vzájemný vztah není ani přátelský, ani bratrský a že by měl být zpečetěn oficiálním partnerským svazkem. Možná, že  petice, která nyní koluje nejen po Spojených státech, nastartovala v Illinois. Nicméně v červnu se stal New York už šestým a největším státem, který legalizoval svazky lidí stejného pohlaví. Nebo možná lidé jen chtějí, aby Sesame Street odrážela i náladu Spojených států a byla otevřená i k citlivým tématům, jako je už dlouho seriál vstřícný k multikulturalitě a rasovému mixu všech zúčastněných šťastných dětí. Jsou tu však další témata, sexuální orientace, smrt, sebevědomí těch, kteří se nacházejí v „jiném“ táboře než většina.

Deník Time uvádí, že někteří lidé předpokládali, že při 40. výročí seriálu Sesame Street, které proběhlo v roce 2009, tvůrci představí první homosexuální pár a první šťastné „manželství“, ale nestalo se tak.

Na druhou stranu jsou zde i odpůrci tohoto návrhu. Tvrdí, že tuhle petici podporují dospělí, ale pořad je zaměřený na nejmenší děti a ty nemají ještě vůbec ponětí, o co v tomhle problému běží. Když se Bert a Ernie vezmou, budou mít pocit, že automaticky, jak jsou dva muži spolu, musí být gayové. Copak nemohou být spolu dva muži jen jako přátelé?

Avšak podporovatelé petice si myslí, že mají ještě naději. Sesame Street je skutečně jiný a zavedl i loutku Latinoameričanku a HIV pozitivní loutku. Zařazením někoho s jinou orientací či transsexualitou by mohlo napomoci v boji proti šikaně. Tvůrce petice chce tak říci, aby děti věděly, „že jsou krásné a jejich život stojí za to žít.“ Petice má zatím jen 700 podpisů.

 

Chcete podepsat petici?

http://www.change.org/petitions/let-bert-ernie-get-married-on-sesame-street#signatures
Locateit.eu 250x250ztratil se pejsek
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

 

Transformers 3: Dark of the Moon překročil miliardů v ziscích!
Captain America: První Avenger – dnes startuje v českých kinech – 4. 8. 2011
Co takhle líbat se přes internet?
Očkování proti planým neštovicím zabrání doživotním jizvám
Kde všude kolem nás je jedovatá rtuť?
Kovbojové nebo Šmoulové? Kdo má větší šanci?
Máte strach pomoci zraněnému?
Amy Winehouse hrála na bicí a zpívala až do rána.
George W. Bush natočil s National Geographic dokument o 11. září
Vychovávají počítačové hry masové vrahy?
Nejodvážněší psi světa
Íránské herečky propuštěny na kauci
Jsou evropští nacionalisté víc nebezpeční než islamističtí teroristé?
Matka Amy Winehouse: „Byla to jen otázka času…“
Amy Winehouse – její peklo na Zemi
Nápravné znásilňování lesbiček v Africe, utrpení a smrt
Iránská herečka, která vystoupila ve filmu bez šátku, je držena na neznámém místě
Malá dívka s dospělým hlasem strčí mnohé hvězdy do kapsy
Má Charlie Sheen naději rozbít svou pověst ztroskotance?
Porovnali jsme za vás: Dinopark Plzeň a Dinopark Vyškov
Medvědi se chladí ledem
Maggie oslavila padesátiny