Share

Velvyslanec italské módy, obyčejný obchodník, který s nevídanou dynamikou přeměnil otcův malý podnik s kufry na nadnárodní fenomén. Jméno Gucci se stalo určujícím pro celou italskou módu dvacátého století. Kdo však byl Aldo Gucci doopravdy? Roušku tajemství poodhalí kniha Ve jménu Gucci.

ve-jmenu-gucci

Patricia Gucci je dlouho skrývanou dcerou slavného módního magnáta, která se nikdy neměla hřát na výsluní jeho slávy. Až pětadvacet let po otcově smrti se rozhodla podělit o tajemství, vynést na světlo krásu vztahu a lásky Alda Gucciho a její matky, Aldovy ženy Bruny. Gucciho první manželka a jeho synové Patricii v plánu bránili, ale nakonec si můžeme přečíst, jakým byl Aldo Gucci otcem i podnikatelem.

Kniha Ve jménu Gucci je čtivým vyprávěním o historii světoznámé módní značky a příběhem jedné velké lásky. Patricia bezmála románovou formou vypráví, jak její dědeček stvořil malou firmičku na výrobu a prodej cestovních zavazadel a plynule pokračuje přes všechny vzlety i pády až do žhavé současnosti.

ve_jmenu_gucci_862x390

Mimo profesní historii však čtenářům představuje svého otce jako milujícího, ale i chybujícího muže, který se pral za svou touhu. Muže, jenž opustil vztah a své syny pro životní lásku, pro ženu, s níž nakonec zplodil i autorku této knihy.

Ve jménu Gucci se skrývají tajemství, jež neměla být nikdy odhalena. Ale Patricia vyhrála svůj boj a díky ní můžeme zahlédnout i vlídnou tvář nelítostného světa módy. Kniha, vydaná nakladatelstvím Jota, je doplněna celou řadou zajímavých a historicky cenných fotografií.

Přečtěte si ukázku z knihy…

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu