Share

Detektivky, thrillery a krimi žánr obecně bývá obvykle považován za lehký a odpočinkový. Povídky, u nichž se tají dech a zrychluje tep však svědčí o něčem jiném. Ještě navíc, když se do nich pustí nejlepší američtí krimi autoři.

963_americke_krimipovidky

Povídková antologie Nejlepší americké krimipovídky, vydané nakladatelstvím Domino, jsou skvělým výběrem toho nejlepšího, co americká krimi v současné době nabízí. James Patterson, sám vynikající autor thrillerů, přizval dalších devatenáct mistrů krimi a nechal tak vzniknout sbírce, v níž nebudete vědět, koho číst dřív.

Namátkou vyberu jen pár z nich. Svou povídku přidali například Jeffery Deaver, Lee Child, Dennis Lehane, Joyce Carol Oatesová a mnozí další. Tito i ostatní jsou věhlasnými autory napínavých příběhů, a navíc se vyznají v královské literární disciplíně. Napsat dobrou povídku totiž není žádná legrace, vetknout plnohodnotný příběh do pouhých několika stránek už chce pravý spisovatelský um.

Autoři z knihy Nejlepší americké krimipovídky toto umění naštěstí ovládají dokonale, a tak se můžete těšit na povídky temné, napínavé, dech beroucí. Na příběhy, u nichž tuhne krev v žilách a zastavuje se dech. A samozřejmě ani překvapivé konce, které byste nevymysleli ani v nejdivočejších snech, nejsou ničím neobvyklým.

Antologie Jamese Pattersona jsou oblíbené a známé pro citlivý výběr autorů i témat, a nejnovější americké povídky rozhodně nezůstanou zahanbeny. Chcete-li si přečíst opravdu to nejlepší ze současné americké krimi knihovny, je tato kniha právě pro vás.

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu