Share

Galerie Harfa_Harfandeni

8. září 2016 od 14 do 18 hodin

Už tradičně první týden v září pořádá Galerie Harfa společně s městskou částí Praha 9 Harfandění – benefiční běh pro dobrou věc. V rámci harfandění proběhne také každoroční festival volnočasových aktivit na střeše galerie harfa.

Harfandění je o sportu, zdraví a pomoci dětem, které měly v životě méně štěstí. Benefiční běh spočívá ve zdolání vyznačeného okruhu v délce 1,6 km kolem Galerie Harfa a sousední O2 areny. Za každé absolvované kolo Galerie Harfa věnuje 100 Kč na konto projektu Klokánek. V loňském roce se na podporu ohrožených dětí podařilo získat výtěžek ve výši 316 100 Kč. Pomozte nám ho letos opět překonat!

Cílem akce není vytvořit časové rekordy, ale aktivním pohybem pomoci ohroženým dětem. Zúčastnit se proto může opravdu každý – jak maminky s kočárkem, tak i senioři, přičemž i za každé dítě v kočárku, které projede cílem, přispěje Galerie Harfa 100 Kč na Klokánky. Registrace k běhu probíhá na webových stránkách Galerie Harfa nebo v den akce přímo na místě. Přijďte si zasportovat a zároveň pomoci dobré věci!

Podobně jako v loňském roce budou pro nejlepší běžce z řad dětí i dospělých připraveny drobné odměny v podobě vstupenek do Síně slávy českého hokeje, voucherů do restaurace Culinary Aroma, narozeninová oslava v Galerii Harfa či knížky od Neoluxor Books.

Součástí programu bude také doprovodný Festival volnočasových aktivit, který proběhne na střeše Galerie Harfa. V rámci něj se představí více než 20 různých zájmových a sportovních aktivit z Prahy 9, vhodných pro děti, které si je budou na místě moci vyzkoušet na vlastní kůži.

Od samotného vzniku Harfandění jsou hlavními partnery akce společnosti PRE, PORR, METROSTAV, RILANCIO, M2C, AB FACILITY CLEANING. Dalším z partnerů je společnost FINEP a mezi mediální partnery patří rádio Bonton, Český rozhlas Regina a portál emimino.cz.

Děkujeme všem partnerům, jejichž zásluhou můžeme Harfandění letos opět pořádat.

Tisková zpráva

Nejnovější příspěvky na webu:

Dobrodružství s obrovskou hruškou

Dobrodružství s obrovskou hruškou

9. Leden 2018

Tajemný ostrov, ztracený starosta, piráti, drak, ale především obrovské dobrodružství. To vše najdete s dětmi v nové, taktéž obrovské, knize Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce. Přímořské městečko Sluníčkov žilo poklidně. Obyvatelům dělalo starost „jen“ záhadné zmizení oblíbeného a hodného starosty Jeremiáše Bartoloměje Severýna Olsena, řečeného Bart, a to, že na jeho místo zasedl zlý a panovačný místostarosta Hvizd. Klid sluníčkovských naruší dopis v láhvi, který z vody vyloví dva kamarádi kocour Macík a slon Sebastian. Jak se podiví po zjištění, že dopis je od zmizelého Barta. Píše z Tajemného ostrova, že se má skvěle, a nabádá je, aby zasadili přiložené semínko. Když z něj přes noc vyroste

Válku lze prohrát i dvakrát

Válku lze prohrát i dvakrát

19. Prosinec 2017

Válka z druhé strany, z pohledu těch poražených, viníků. Jenže, nic není tak černobílé, jak by se mohlo zdát, mezi Němci bylo také mnoho odbojářů. Jejich a nejen jejich příběh přináší historický román Prozření. Je 9. listopadu 1938, Křišťálová noc. Zatímco po celém Německu se tříští skleněné výlohy, okna domů i zdravý rozum, na hradě Lingenfels cinkají skleničky a hraje jazz. Avšak v pozadí zdánlivě dekadentní párty roste plán na likvidaci Hitlera. Hraběnka Marianna von Lingenfels slíbí oné osudné noci svému manželovi a jeho přátelům – spolupracovníkům, že se stane jakousi velitelkou žen a dětí. Bude ostatní manželky ochraňovat a kdyby došlo na nejhorší,