Share

Dobrá sezóna

Zastavme se na chvíli v této uspěchané době. Posaďme se na židli v srdci domova. Které je to místo? Možná dnes už to nevnímáme tak intenzivně, ale dříve a jako bych právě teď slyšela slova své maminky, to byla bezpochyby kuchyň. I v jejich jinak velmi prostorném světlém bytě zaujímala kuchyň dominantní pozici. Dnes a zejména ti, co musí žít vměstnáni v malých panelákových bytech, kuchyň jakoby ztratila své kouzlo. Stala se pouhou místností, zaplněnou spotřebiči a nádobím, kde připravíme jídlo a honem z ní pryč.

Ale i tyto malé prostory můžeme zpestřit něčím osobitým, zútulnit je a dát jim punc jedinečnosti. Začít kuchyní je dobrým krokem pro vykouzlení domácí pohody.

Dobrá sezóna věnec„Pro spoustu z nás je kuchyň něčím výjimečným. Je to místnost, která je jakýmsi srdcem domova. Ne domu, ale domova. Je to místo, kde vzniká láska, teplo, bezpečí a domácí pohoda. Je to kouzelný prostor, na který máme ty nejstarší vzpomínky už od dětství. Když zavřeme oči, představujeme si babičku, která stojíc u plotny čaruje dobroty, peče buchty a vaří sladké marmelády, nebo maminku, jak vaří nedělní oběd, peče vánoční cukroví a my jako děti tajně ochutnáváme a čekáme n všechny ty úžasné věci a už se nemůžeme dočkat,“ uvádějí autorky publikace Dobrá sezóna v kuchyni.

adventní kalendářStejně jako úvod i celá knížka je zpracována právě pro ty, kteří chtějí rozehřát teplo domova. Nechrlí na čtenáře stovky těžko realizovatelných postupů, aby ho uvedla do stresu, co mu v kuchyni ještě chybí. Ne, tohle je přesně ta knížka, kdy si večer v klidu sedneme do svého oblíbeného křesla a zapalíme svíčku. A k tomu by vůbec neuškodilo podbarvit večer milou hudbou a sklenkou červeného vína. Listujeme a pak můžeme přivřít víčka, abychom vpustily nápady z knížky do mysli – co krásného bych mohla ještě udělat pro svou kuchyň!

dobrá sezóna koláčPublikace se skládá ze tří částí: květinové dekorace, jedlé dárky a stolování. V první části si můžeme ozdobit stůl podle ročních období. Levandulová srdíčka, věnec z růžičkové kapusty (či z jarní cibulky, jak chceme), věnec z podzimních plodů plný rudých šípků, žaludů, barevného listí… K jedlým dárkům můžeme nabídnout například pečený čaj, originálně zabalené máslové sušenky či dýňový kečup. V poslední části se dočteme o stolování. Dětská party si určitě vyžádá jiný druh stolování než romantická večeře ve dvou.

„Dobré jídlo, skvělá zábava, přátelé, vtipné historky, pohoda, štěstí… To všechno jsou výhody společného stolování, ať se už jedná o slavnostní oběd, oslavu narozenin nebo jen posezení s přáteli.“

A při těchto příležitostech můžeme rovněž povolit uzdu fantazii a vytvářet osobité dekorace na stůl, jmenovky a ozdoby, vázat tematické kytice a dělat rozličné květinové dekorace pro oživení stolu.

Závěrem

dobrá sezóna VelikonoceDobrá sezóna vznikla z potřeby zaštítit tvorbu dvou autorek – floristky Denisy Sýkorové a domácí kutilky Michaely Riedlové. Obě dámy rády tvoří, zdobí a dělí se o své nápady. Denisa vyrábí věnce, kytice, květinové mísy, ale i svatební kytice, květinové dekorace a vůbec vše, co se dá udělat z květin, přírodních materiálů a darů přírody. Michaela ráda peče, vaří, maluje, šije, píše a vytváří dobroty a dekorace do domácnosti.

V inspiraci lze pokračovat také zde:

Dobrá sezóna facebook

Michaela Riedlová, Denisa Sýkorová, Dobrá sezóna v kuchyni, nakladatelství CPress.

MB

Nejnovější příspěvky na webu:

Život je právo, ne povinnost

Život je právo, ne povinnost

13. Únor 2018

První premiérou v roce 2018 v Městském divadle Mladá Boleslav bude inscenace Teď mě zabij, současného kanadského dramatika Brada Frasera. Režie se ujal umělecký šéf Petr Mikeska. Hra je příběhem otevírajícím téma sexuality hendikepovaných a nabízí citlivý pohled do intimního života lidí s postižením. Dalším silným tématem hry je eutanazie. Premiéra se uskuteční 23. 2. 2018 od 19:00 na Velké scéně. Hra Teď mě zabij je příběhem jedné rodiny, která žila šťastně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy všech členů a jejich přátel. Nehody se totiž stávají a musíme jim čelit, ať chceme nebo ne. To důležité je ale

Ztratila všechno, našla mnohem víc

Ztratila všechno, našla mnohem víc

26. Leden 2018

Místo svatby smuteční obřad. Aimee se měla vdávat a teď kráčí za rakví svého snoubence. Ale co se vlastně stalo a proč musela přijít o Všechno, co máme? Aimee poznala Jamese, když byli oba malé děti. Jejich mnohaleté přátelství postupně přerostlo v hlubokou životní lásku. Touha a náklonnost logicky vykrystalizovala v žádost o ruku a zasnoubení. Jenže James dva měsíce před svatbou zmizel kdesi v Mexiku, a pak jeho bratr Thomas pouze vyzvedl mrtvé tělo. Aimee tedy nakonec ve svůj plánovaný svatební den oplakává milovaného muže na jeho pohřbu. Plna zoufalství utíká před zármutkem, toužící zavřít se v tichu a klidu, pryč od všech blízkých.