Share

Slavnosti KH

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost nahlédnout do života našich předků a vydejte se 9. a 10. září do malebného šumavského městečka Kašperské Hory. Dvoudenní akce ŠUMAVSKÉ KAŠPERSKÉ HORY V DOBÁCH KARLA IV. pozve návštěvníky do roku 1356, do doby, kdy Karel IV. se svou manželkou Annou Svídnickou a jejich družinou přijíždějí do svého města – Kašperských Hor.

Slavnosti KH 2

Od pátečního podvečera až do sobotní noci se v Kašperských Horách budou dít nevídané věci. Císaře a jeho choť do města doprovodí početný průvod, jehož součástí budou urození pánové na koních a císařovnin fraucimor. Po uvítání purkmistrem naplno vypukne zábava pro děti i dospělé s dobovou hudbou, tancem, šermířskými souboji… O pobavení císaře i diváků se postarají také kejklíři a šašci Jürgen a Francois. V průběhu obou dnů se odehraje několik divadelních představení, například Mastičkář či Hra veselé Magdalény. Děti se mohou těšit na pohádky Kočovného divadla poutníka Hrocha.

Čilý ruch zavládne na středověkém tržišti s věštírnou, lazebnou a četnými řemeslníky.  Své umění předvede kovář, hrnčíř, tkadlec, provazník, přadlena, tesař, košíčkář, mastičkářka, svíčkař, šperkař, písař, mincíř, chybět nebude ani žebrák. Případní zájemci si budou moci prověřit svou zručnost a vybrané řemeslo si sami vyzkoušet.

Slavnosti KH 3

V sobotu do Kašperských Hor dorazí solná karavana z Grafenau – jako za časů Karla IV., kdy tudy procházela solná stezka. Němečtí kupci složí hold císařovně a dostanou povolení obchodovat se solí, takže si každý bude moci zakoupit sůl dle potřeby. Vrcholem sobotního programu bude rytířský turnaj na koních na louce za hřbitovním kostelem sv. Mikuláše s nádhernými výhledy na panorama střední Šumavy a Pošumaví. Napínavé rytířské klání zakončí slavnostní vyhlášení vítěze a velkolepá ohnivá show na náměstí.

Více informací na http://www.kasphory.cz

Tisková zpráva

Nejnovější příspěvky na webu:

Velmi lidské povídky

Velmi lidské povídky

29. Březen 2018

Muž, jenž podezřívá ženu z nevěry, žena toužící po dítěti, chlapík, který naoko zvládá vše, ale moc dobře ví, že je jen šikovný babral. Ti a mnozí jiné jsou hrdiny povídek v nové sbírce Nelidské zdroje. Monika Petrlová už čtenářům předvedla, že povídka je jejím oblíbeným literárním útvarem. Po dvou úspěšných povídkových souborech – Hafni! a jiné povídky a Mrkev pro vězně – se vrací se třetí sbírkou Nelidské zdroje. Nelidské zdroje se v deseti povídkách zaměřují na dnešní uspěchanou dobu, kdy nás společnost tak trochu tlačí k rychlosti, odtažitosti, z lidí se stávají zdroje a ze všech jsou manažeři, asistenti  či specialisté. Mezilidské vztahy však nikdo

Enrique Barrios: Ami, vnitřní civilizace

Enrique Barrios: Ami, vnitřní civilizace

27. Březen 2018

„Když jsme přijeli, myslel jsem si, že se Ami a jeho kosmická loď navrátí v prvních dnech letního období, ale strávil jsem téměř dva měsíce marným čekáním na skalách, kde jsme se předtím dvakrát setkali. Prázdniny už pomalu končily, zanedlouho jsme se měli vrátit do města a pořád nic. Toto smutné čekání změnilo mé prázdniny ve skličující, nekonečně dlouho trvající okamžiky. Každý den jsem chodil na skály na pláži a dlouhé hodiny, někdy až dlouho do noci, jsem pozoroval oblohu a přál jsem si spatřit známý létající předmět. Při každé světlušce, která nade mnou prolétla, mi srdce poskočilo nadějí, ale vždycky se