Share

Slavnosti KH

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost nahlédnout do života našich předků a vydejte se 9. a 10. září do malebného šumavského městečka Kašperské Hory. Dvoudenní akce ŠUMAVSKÉ KAŠPERSKÉ HORY V DOBÁCH KARLA IV. pozve návštěvníky do roku 1356, do doby, kdy Karel IV. se svou manželkou Annou Svídnickou a jejich družinou přijíždějí do svého města – Kašperských Hor.

Slavnosti KH 2

Od pátečního podvečera až do sobotní noci se v Kašperských Horách budou dít nevídané věci. Císaře a jeho choť do města doprovodí početný průvod, jehož součástí budou urození pánové na koních a císařovnin fraucimor. Po uvítání purkmistrem naplno vypukne zábava pro děti i dospělé s dobovou hudbou, tancem, šermířskými souboji… O pobavení císaře i diváků se postarají také kejklíři a šašci Jürgen a Francois. V průběhu obou dnů se odehraje několik divadelních představení, například Mastičkář či Hra veselé Magdalény. Děti se mohou těšit na pohádky Kočovného divadla poutníka Hrocha.

Čilý ruch zavládne na středověkém tržišti s věštírnou, lazebnou a četnými řemeslníky.  Své umění předvede kovář, hrnčíř, tkadlec, provazník, přadlena, tesař, košíčkář, mastičkářka, svíčkař, šperkař, písař, mincíř, chybět nebude ani žebrák. Případní zájemci si budou moci prověřit svou zručnost a vybrané řemeslo si sami vyzkoušet.

Slavnosti KH 3

V sobotu do Kašperských Hor dorazí solná karavana z Grafenau – jako za časů Karla IV., kdy tudy procházela solná stezka. Němečtí kupci složí hold císařovně a dostanou povolení obchodovat se solí, takže si každý bude moci zakoupit sůl dle potřeby. Vrcholem sobotního programu bude rytířský turnaj na koních na louce za hřbitovním kostelem sv. Mikuláše s nádhernými výhledy na panorama střední Šumavy a Pošumaví. Napínavé rytířské klání zakončí slavnostní vyhlášení vítěze a velkolepá ohnivá show na náměstí.

Více informací na http://www.kasphory.cz

Tisková zpráva

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu