Share

Slavnosti KH

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost nahlédnout do života našich předků a vydejte se 9. a 10. září do malebného šumavského městečka Kašperské Hory. Dvoudenní akce ŠUMAVSKÉ KAŠPERSKÉ HORY V DOBÁCH KARLA IV. pozve návštěvníky do roku 1356, do doby, kdy Karel IV. se svou manželkou Annou Svídnickou a jejich družinou přijíždějí do svého města – Kašperských Hor.

Slavnosti KH 2

Od pátečního podvečera až do sobotní noci se v Kašperských Horách budou dít nevídané věci. Císaře a jeho choť do města doprovodí početný průvod, jehož součástí budou urození pánové na koních a císařovnin fraucimor. Po uvítání purkmistrem naplno vypukne zábava pro děti i dospělé s dobovou hudbou, tancem, šermířskými souboji… O pobavení císaře i diváků se postarají také kejklíři a šašci Jürgen a Francois. V průběhu obou dnů se odehraje několik divadelních představení, například Mastičkář či Hra veselé Magdalény. Děti se mohou těšit na pohádky Kočovného divadla poutníka Hrocha.

Čilý ruch zavládne na středověkém tržišti s věštírnou, lazebnou a četnými řemeslníky.  Své umění předvede kovář, hrnčíř, tkadlec, provazník, přadlena, tesař, košíčkář, mastičkářka, svíčkař, šperkař, písař, mincíř, chybět nebude ani žebrák. Případní zájemci si budou moci prověřit svou zručnost a vybrané řemeslo si sami vyzkoušet.

Slavnosti KH 3

V sobotu do Kašperských Hor dorazí solná karavana z Grafenau – jako za časů Karla IV., kdy tudy procházela solná stezka. Němečtí kupci složí hold císařovně a dostanou povolení obchodovat se solí, takže si každý bude moci zakoupit sůl dle potřeby. Vrcholem sobotního programu bude rytířský turnaj na koních na louce za hřbitovním kostelem sv. Mikuláše s nádhernými výhledy na panorama střední Šumavy a Pošumaví. Napínavé rytířské klání zakončí slavnostní vyhlášení vítěze a velkolepá ohnivá show na náměstí.

Více informací na http://www.kasphory.cz

Tisková zpráva

Nejnovější příspěvky na webu:

Dobrodružství s obrovskou hruškou

Dobrodružství s obrovskou hruškou

9. Leden 2018

Tajemný ostrov, ztracený starosta, piráti, drak, ale především obrovské dobrodružství. To vše najdete s dětmi v nové, taktéž obrovské, knize Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce. Přímořské městečko Sluníčkov žilo poklidně. Obyvatelům dělalo starost „jen“ záhadné zmizení oblíbeného a hodného starosty Jeremiáše Bartoloměje Severýna Olsena, řečeného Bart, a to, že na jeho místo zasedl zlý a panovačný místostarosta Hvizd. Klid sluníčkovských naruší dopis v láhvi, který z vody vyloví dva kamarádi kocour Macík a slon Sebastian. Jak se podiví po zjištění, že dopis je od zmizelého Barta. Píše z Tajemného ostrova, že se má skvěle, a nabádá je, aby zasadili přiložené semínko. Když z něj přes noc vyroste

Válku lze prohrát i dvakrát

Válku lze prohrát i dvakrát

19. Prosinec 2017

Válka z druhé strany, z pohledu těch poražených, viníků. Jenže, nic není tak černobílé, jak by se mohlo zdát, mezi Němci bylo také mnoho odbojářů. Jejich a nejen jejich příběh přináší historický román Prozření. Je 9. listopadu 1938, Křišťálová noc. Zatímco po celém Německu se tříští skleněné výlohy, okna domů i zdravý rozum, na hradě Lingenfels cinkají skleničky a hraje jazz. Avšak v pozadí zdánlivě dekadentní párty roste plán na likvidaci Hitlera. Hraběnka Marianna von Lingenfels slíbí oné osudné noci svému manželovi a jeho přátelům – spolupracovníkům, že se stane jakousi velitelkou žen a dětí. Bude ostatní manželky ochraňovat a kdyby došlo na nejhorší,