Share

Chod dějin od pradávna ovlivňují velcí muži a ženy. Ale celá společenství vždy stojí na jednom malém, obyčejném človíčkovi. Bez něj by nebyl svět tam, kde je. Vydejte se na zábavnou výpravu dějinami s knížkou Človíček v trojobalu.

IMG_20160110_131027

Proč je Človíček právě v trojobalu? Jelikož jsme stejně jako řízek uzavřeni několika vrstvami zvyků, povinností a pravidel. Na rozdíl od řízku si některé vrstvy neseme s sebou od narození, další se na nás nabalují cestou životem. Filip Jan Zvolský, autor čtivé a lehce stravitelné povídkové knihy Človíček v trojobalu, zve čtenáře na napínavou cestu časem a zamýšlí se nad úlohou obyčejných Človíčků ve společnosti.

Filip Jan Zvolský se rozhodl na krátkých, povětšinou úsměvných povídkách ukázat, že všechny dějinné události a historická období měly svého Človíčka, malého, nenápadného člověka, který se ne vždy vlastní vůlí stává hybatelem dějin. Od pravěku do 21. století můžeme najít příběhy, za nimiž se skrývá nějaký nedůležitě důležitý Človíček nebo Človíčková. Že tomu nevěříte a není to pravda? Dobrá, možná ne všechny příběhy knihy Človíček v trojobalu se staly přesně tak, jak o nich píše autor, ale při jejich čtení se rozhodně pobavíte.

IMG_20160110_131100

Navíc autor vyprávění doplnil i vlastními veselými ilustracemi. A na úplný závěr ještě malá douška. Až vezmete knihu poprvé do ruky, povšimněte si knižního přebalu. Zvolského Človíček je totiž skutečně v trojobalu!

ČLOVÍČEK V TROJOBALU, Filip Jan Zvolský
vyšlo v roce 2015
www.filipjanzvolsky.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Život je právo, ne povinnost

Život je právo, ne povinnost

13. Únor 2018

První premiérou v roce 2018 v Městském divadle Mladá Boleslav bude inscenace Teď mě zabij, současného kanadského dramatika Brada Frasera. Režie se ujal umělecký šéf Petr Mikeska. Hra je příběhem otevírajícím téma sexuality hendikepovaných a nabízí citlivý pohled do intimního života lidí s postižením. Dalším silným tématem hry je eutanazie. Premiéra se uskuteční 23. 2. 2018 od 19:00 na Velké scéně. Hra Teď mě zabij je příběhem jedné rodiny, která žila šťastně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy všech členů a jejich přátel. Nehody se totiž stávají a musíme jim čelit, ať chceme nebo ne. To důležité je ale

Ztratila všechno, našla mnohem víc

Ztratila všechno, našla mnohem víc

26. Leden 2018

Místo svatby smuteční obřad. Aimee se měla vdávat a teď kráčí za rakví svého snoubence. Ale co se vlastně stalo a proč musela přijít o Všechno, co máme? Aimee poznala Jamese, když byli oba malé děti. Jejich mnohaleté přátelství postupně přerostlo v hlubokou životní lásku. Touha a náklonnost logicky vykrystalizovala v žádost o ruku a zasnoubení. Jenže James dva měsíce před svatbou zmizel kdesi v Mexiku, a pak jeho bratr Thomas pouze vyzvedl mrtvé tělo. Aimee tedy nakonec ve svůj plánovaný svatební den oplakává milovaného muže na jeho pohřbu. Plna zoufalství utíká před zármutkem, toužící zavřít se v tichu a klidu, pryč od všech blízkých.