Share

Chod dějin od pradávna ovlivňují velcí muži a ženy. Ale celá společenství vždy stojí na jednom malém, obyčejném človíčkovi. Bez něj by nebyl svět tam, kde je. Vydejte se na zábavnou výpravu dějinami s knížkou Človíček v trojobalu.

IMG_20160110_131027

Proč je Človíček právě v trojobalu? Jelikož jsme stejně jako řízek uzavřeni několika vrstvami zvyků, povinností a pravidel. Na rozdíl od řízku si některé vrstvy neseme s sebou od narození, další se na nás nabalují cestou životem. Filip Jan Zvolský, autor čtivé a lehce stravitelné povídkové knihy Človíček v trojobalu, zve čtenáře na napínavou cestu časem a zamýšlí se nad úlohou obyčejných Človíčků ve společnosti.

Filip Jan Zvolský se rozhodl na krátkých, povětšinou úsměvných povídkách ukázat, že všechny dějinné události a historická období měly svého Človíčka, malého, nenápadného člověka, který se ne vždy vlastní vůlí stává hybatelem dějin. Od pravěku do 21. století můžeme najít příběhy, za nimiž se skrývá nějaký nedůležitě důležitý Človíček nebo Človíčková. Že tomu nevěříte a není to pravda? Dobrá, možná ne všechny příběhy knihy Človíček v trojobalu se staly přesně tak, jak o nich píše autor, ale při jejich čtení se rozhodně pobavíte.

IMG_20160110_131100

Navíc autor vyprávění doplnil i vlastními veselými ilustracemi. A na úplný závěr ještě malá douška. Až vezmete knihu poprvé do ruky, povšimněte si knižního přebalu. Zvolského Človíček je totiž skutečně v trojobalu!

ČLOVÍČEK V TROJOBALU, Filip Jan Zvolský
vyšlo v roce 2015
www.filipjanzvolsky.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Dobrodružství s obrovskou hruškou

Dobrodružství s obrovskou hruškou

9. Leden 2018

Tajemný ostrov, ztracený starosta, piráti, drak, ale především obrovské dobrodružství. To vše najdete s dětmi v nové, taktéž obrovské, knize Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce. Přímořské městečko Sluníčkov žilo poklidně. Obyvatelům dělalo starost „jen“ záhadné zmizení oblíbeného a hodného starosty Jeremiáše Bartoloměje Severýna Olsena, řečeného Bart, a to, že na jeho místo zasedl zlý a panovačný místostarosta Hvizd. Klid sluníčkovských naruší dopis v láhvi, který z vody vyloví dva kamarádi kocour Macík a slon Sebastian. Jak se podiví po zjištění, že dopis je od zmizelého Barta. Píše z Tajemného ostrova, že se má skvěle, a nabádá je, aby zasadili přiložené semínko. Když z něj přes noc vyroste

Válku lze prohrát i dvakrát

Válku lze prohrát i dvakrát

19. Prosinec 2017

Válka z druhé strany, z pohledu těch poražených, viníků. Jenže, nic není tak černobílé, jak by se mohlo zdát, mezi Němci bylo také mnoho odbojářů. Jejich a nejen jejich příběh přináší historický román Prozření. Je 9. listopadu 1938, Křišťálová noc. Zatímco po celém Německu se tříští skleněné výlohy, okna domů i zdravý rozum, na hradě Lingenfels cinkají skleničky a hraje jazz. Avšak v pozadí zdánlivě dekadentní párty roste plán na likvidaci Hitlera. Hraběnka Marianna von Lingenfels slíbí oné osudné noci svému manželovi a jeho přátelům – spolupracovníkům, že se stane jakousi velitelkou žen a dětí. Bude ostatní manželky ochraňovat a kdyby došlo na nejhorší,