Share

Hlavní hrdina ani v právě nastalém důchodovém věku neztrácí hlavu a hrdinně bojuje s větrnými mlýny státní správy u nás i ve světě, s humorem glosuje dění. A možná dojde i na lásku. Petr Šabach, český mistr současného humoristického románu, dokazuje, že rozhodně ještě nepatří do starého železa. Jeho Rothschildova flaška nyní také jako audiokniha.

rothschildova-flaska-duze

Petr Šabach je známý svými kapesními romány, z nichž se mnohé staly podkladem pro filmový scénář. I v nejnovější knize Rothschildova flaška zůstává věrný obyčejným hrdinům, jednoduchému příběhu a laskavému humoru. Čtenář má opět šanci „pochutnat“ si na kvalitním knižním kousku.

Hlavní hrdina právě vstoupil do důchodového věku, s čímž je spojeno mnoho úskalí, především pak návštěva celé řady úřadů a státních organizací. S nadhledem se vrhá do nově počínající etapy svého života a s typickým humorem Šabachových knižních hrdinů glosuje jednání i sveřepost byrokracie. Když z finančních důvodů opustí svůj byt a zabydlí se v kamarádově maringotce, kde hodlá zůstat v klidu a pohodě, jistě netuší, jaké ještě zažije vzlety a pády v daleké Velké Británii.

Ve volném čase je totiž hlavní hrdina rovněž proutkařem a senzibilem. Tato činnost jej spojí s Viktorií, kterou kdysi dávno zbavil nemoci. Společně se pak vydávají do Londýna, aby zachránili Viktoriinu vnučku a vyřešili obrovský dluh, a možná i hrozící soudní řízení kvůli vypité drahocenné láhvi vína.

Petr Šabach napsal příjemný příběh, který s chutí zhltnete za pár hodin. Připravte se, že u čtení získáte stálý a jednotný výraz „pobavený idiot“, protože se co chvíli pousmějete nad eskapádami hlavního hrdiny – důchodce a proutkaře amatéra. Již tak dobrou knihu ještě povýšil Miroslav Táborský, herec pražského Divadla v Dlouhé, když se stal interpretem audioverze Rothschildovy flašky.

banner468x60-copy

Miroslav Táborský dodal románu špetku ironie, která mu neustále zaznívá v hlase a čtenáře tak ujišťuje o tom, že přesně ví, o čem vypráví. Šabachův příběh se tak stává příjemnou audioknižní oddechovkou, se kterou můžete cestovat či si nechat vyprávět vtipný příběh třeba při večerní černé hodince u kávy.

A buďte si jisti, že jeden poslech stačit nebude. S chutí se budete vracet k historkám, které umí Petr Šabach skvěle napsat a Miroslav Táborský je dokonale interpretuje.

ROTHSCHILDOVA FLAŠKA, Petr Šabach
Ke koupi například na Audiotéka.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu