Share

Hlavní hrdina ani v právě nastalém důchodovém věku neztrácí hlavu a hrdinně bojuje s větrnými mlýny státní správy u nás i ve světě, s humorem glosuje dění. A možná dojde i na lásku. Petr Šabach, český mistr současného humoristického románu, dokazuje, že rozhodně ještě nepatří do starého železa. Jeho Rothschildova flaška nyní také jako audiokniha.

rothschildova-flaska-duze

Petr Šabach je známý svými kapesními romány, z nichž se mnohé staly podkladem pro filmový scénář. I v nejnovější knize Rothschildova flaška zůstává věrný obyčejným hrdinům, jednoduchému příběhu a laskavému humoru. Čtenář má opět šanci „pochutnat“ si na kvalitním knižním kousku.

Hlavní hrdina právě vstoupil do důchodového věku, s čímž je spojeno mnoho úskalí, především pak návštěva celé řady úřadů a státních organizací. S nadhledem se vrhá do nově počínající etapy svého života a s typickým humorem Šabachových knižních hrdinů glosuje jednání i sveřepost byrokracie. Když z finančních důvodů opustí svůj byt a zabydlí se v kamarádově maringotce, kde hodlá zůstat v klidu a pohodě, jistě netuší, jaké ještě zažije vzlety a pády v daleké Velké Británii.

Ve volném čase je totiž hlavní hrdina rovněž proutkařem a senzibilem. Tato činnost jej spojí s Viktorií, kterou kdysi dávno zbavil nemoci. Společně se pak vydávají do Londýna, aby zachránili Viktoriinu vnučku a vyřešili obrovský dluh, a možná i hrozící soudní řízení kvůli vypité drahocenné láhvi vína.

Petr Šabach napsal příjemný příběh, který s chutí zhltnete za pár hodin. Připravte se, že u čtení získáte stálý a jednotný výraz „pobavený idiot“, protože se co chvíli pousmějete nad eskapádami hlavního hrdiny – důchodce a proutkaře amatéra. Již tak dobrou knihu ještě povýšil Miroslav Táborský, herec pražského Divadla v Dlouhé, když se stal interpretem audioverze Rothschildovy flašky.

banner468x60-copy

Miroslav Táborský dodal románu špetku ironie, která mu neustále zaznívá v hlase a čtenáře tak ujišťuje o tom, že přesně ví, o čem vypráví. Šabachův příběh se tak stává příjemnou audioknižní oddechovkou, se kterou můžete cestovat či si nechat vyprávět vtipný příběh třeba při večerní černé hodince u kávy.

A buďte si jisti, že jeden poslech stačit nebude. S chutí se budete vracet k historkám, které umí Petr Šabach skvěle napsat a Miroslav Táborský je dokonale interpretuje.

ROTHSCHILDOVA FLAŠKA, Petr Šabach
Ke koupi například na Audiotéka.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Dobrodružství s obrovskou hruškou

Dobrodružství s obrovskou hruškou

9. Leden 2018

Tajemný ostrov, ztracený starosta, piráti, drak, ale především obrovské dobrodružství. To vše najdete s dětmi v nové, taktéž obrovské, knize Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce. Přímořské městečko Sluníčkov žilo poklidně. Obyvatelům dělalo starost „jen“ záhadné zmizení oblíbeného a hodného starosty Jeremiáše Bartoloměje Severýna Olsena, řečeného Bart, a to, že na jeho místo zasedl zlý a panovačný místostarosta Hvizd. Klid sluníčkovských naruší dopis v láhvi, který z vody vyloví dva kamarádi kocour Macík a slon Sebastian. Jak se podiví po zjištění, že dopis je od zmizelého Barta. Píše z Tajemného ostrova, že se má skvěle, a nabádá je, aby zasadili přiložené semínko. Když z něj přes noc vyroste

Válku lze prohrát i dvakrát

Válku lze prohrát i dvakrát

19. Prosinec 2017

Válka z druhé strany, z pohledu těch poražených, viníků. Jenže, nic není tak černobílé, jak by se mohlo zdát, mezi Němci bylo také mnoho odbojářů. Jejich a nejen jejich příběh přináší historický román Prozření. Je 9. listopadu 1938, Křišťálová noc. Zatímco po celém Německu se tříští skleněné výlohy, okna domů i zdravý rozum, na hradě Lingenfels cinkají skleničky a hraje jazz. Avšak v pozadí zdánlivě dekadentní párty roste plán na likvidaci Hitlera. Hraběnka Marianna von Lingenfels slíbí oné osudné noci svému manželovi a jeho přátelům – spolupracovníkům, že se stane jakousi velitelkou žen a dětí. Bude ostatní manželky ochraňovat a kdyby došlo na nejhorší,