Share

Hlavní hrdina ani v právě nastalém důchodovém věku neztrácí hlavu a hrdinně bojuje s větrnými mlýny státní správy u nás i ve světě, s humorem glosuje dění. A možná dojde i na lásku. Petr Šabach, český mistr současného humoristického románu, dokazuje, že rozhodně ještě nepatří do starého železa. Jeho Rothschildova flaška nyní také jako audiokniha.

rothschildova-flaska-duze

Petr Šabach je známý svými kapesními romány, z nichž se mnohé staly podkladem pro filmový scénář. I v nejnovější knize Rothschildova flaška zůstává věrný obyčejným hrdinům, jednoduchému příběhu a laskavému humoru. Čtenář má opět šanci „pochutnat“ si na kvalitním knižním kousku.

Hlavní hrdina právě vstoupil do důchodového věku, s čímž je spojeno mnoho úskalí, především pak návštěva celé řady úřadů a státních organizací. S nadhledem se vrhá do nově počínající etapy svého života a s typickým humorem Šabachových knižních hrdinů glosuje jednání i sveřepost byrokracie. Když z finančních důvodů opustí svůj byt a zabydlí se v kamarádově maringotce, kde hodlá zůstat v klidu a pohodě, jistě netuší, jaké ještě zažije vzlety a pády v daleké Velké Británii.

Ve volném čase je totiž hlavní hrdina rovněž proutkařem a senzibilem. Tato činnost jej spojí s Viktorií, kterou kdysi dávno zbavil nemoci. Společně se pak vydávají do Londýna, aby zachránili Viktoriinu vnučku a vyřešili obrovský dluh, a možná i hrozící soudní řízení kvůli vypité drahocenné láhvi vína.

Petr Šabach napsal příjemný příběh, který s chutí zhltnete za pár hodin. Připravte se, že u čtení získáte stálý a jednotný výraz „pobavený idiot“, protože se co chvíli pousmějete nad eskapádami hlavního hrdiny – důchodce a proutkaře amatéra. Již tak dobrou knihu ještě povýšil Miroslav Táborský, herec pražského Divadla v Dlouhé, když se stal interpretem audioverze Rothschildovy flašky.

banner468x60-copy

Miroslav Táborský dodal románu špetku ironie, která mu neustále zaznívá v hlase a čtenáře tak ujišťuje o tom, že přesně ví, o čem vypráví. Šabachův příběh se tak stává příjemnou audioknižní oddechovkou, se kterou můžete cestovat či si nechat vyprávět vtipný příběh třeba při večerní černé hodince u kávy.

A buďte si jisti, že jeden poslech stačit nebude. S chutí se budete vracet k historkám, které umí Petr Šabach skvěle napsat a Miroslav Táborský je dokonale interpretuje.

ROTHSCHILDOVA FLAŠKA, Petr Šabach
Ke koupi například na Audiotéka.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Život je právo, ne povinnost

Život je právo, ne povinnost

13. Únor 2018

První premiérou v roce 2018 v Městském divadle Mladá Boleslav bude inscenace Teď mě zabij, současného kanadského dramatika Brada Frasera. Režie se ujal umělecký šéf Petr Mikeska. Hra je příběhem otevírajícím téma sexuality hendikepovaných a nabízí citlivý pohled do intimního života lidí s postižením. Dalším silným tématem hry je eutanazie. Premiéra se uskuteční 23. 2. 2018 od 19:00 na Velké scéně. Hra Teď mě zabij je příběhem jedné rodiny, která žila šťastně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy všech členů a jejich přátel. Nehody se totiž stávají a musíme jim čelit, ať chceme nebo ne. To důležité je ale

Ztratila všechno, našla mnohem víc

Ztratila všechno, našla mnohem víc

26. Leden 2018

Místo svatby smuteční obřad. Aimee se měla vdávat a teď kráčí za rakví svého snoubence. Ale co se vlastně stalo a proč musela přijít o Všechno, co máme? Aimee poznala Jamese, když byli oba malé děti. Jejich mnohaleté přátelství postupně přerostlo v hlubokou životní lásku. Touha a náklonnost logicky vykrystalizovala v žádost o ruku a zasnoubení. Jenže James dva měsíce před svatbou zmizel kdesi v Mexiku, a pak jeho bratr Thomas pouze vyzvedl mrtvé tělo. Aimee tedy nakonec ve svůj plánovaný svatební den oplakává milovaného muže na jeho pohřbu. Plna zoufalství utíká před zármutkem, toužící zavřít se v tichu a klidu, pryč od všech blízkých.