Share

Když Harry, neohrožený policista, v předchozím díle padl pod výstřely, celý čtenářský svět se otřásl nad představou, že by mohl jeho příběh skončit špatně. V prozatím posledním díle série norského autora Joa Nesbo se však Harry nakonec vrací, aby pomohl svým kolegům vyřešit další zapeklitý případ.

Policie_Nesbo_audiokniha_3D_OneHotBook

Desátý díl slavné série se rozjíždí jako splašený vlak, a to i bez Harryho, vražda střídá vraždu a zločinci stále unikají. Zraněný muž v kómatu, jehož hlídá bezmála celá osloská policie a jeho jméno má zůstat snad navždy utajeno. Na místech minulých vražd jsou brutálně zabíjeni policisté nevyřešených případů. Stopy a důkazy jsou v nedohlednu a Harry Hole se stále do práce nehlásí. Vyřeší kriminálka tento zapeklitý případ i bez něj, nebo budou muset počkat na jeho radu? Jak dopadne Harryho příběh a nechá si autor ještě nějaké otevřené konce pro případné budoucí pokračování?

Autor Jo Nesbo

Autor Jo Nesbo

Jo Nesbo již dlouho předem avizoval, že nejnovější knihou Policie jeho série s hlavním hrdinou, sympaťákem a tvrďákem, Harrym Holem skončí, ale při své květnové návštěvě Prahy se přiznal, že se k němu možná zase někdy vrátí. Čtenáři si oddychli, že se třeba s Harrym neloučí navždy a s chutí se zabořili nosem do stránek Policie.

Zde se můžete poslechnout úryvek z audioknihy.

Do posledního dílu se mohli díky stejnojmenné audioknize vydavatelství OneHotBook samozřejmě zaposlouchat i hltači načtených příběhů. Přednesu se opět skvostně ujal Hynek Čermák, herec pražského Dejvického divadla. Kvalitní severskou detektivku pozvedl i podesáté na daleko vyšší úroveň. Čermák se sžil se svými hrdiny tak dokonale, že už pro své fanoušky provždy zůstane zapsán jako Harry Hole. Už tak napínavý a nervy drásající příběh je doplněn o hudbu, která báječně dokresluje Čermákův dokonalý výkon.

Autor Jo Nesbo a interpret audioknihy Hynek Čermák

Autor Jo Nesbo a interpret audioknihy Hynek Čermák

Harry Hole snad svůj poslední případ vyřeší a příběh Policie se dovrší. Vy nemusíte smutnit, poslechnout si třeba celou sérii znovu a prožít tak Harryho případy ještě jednou.

POLICIE, Jo Nesbo
Vydalo OneHotBook, v roce 2015
www.onehotbook.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu